Sobotka a jeho parta jsou politické jojo

jojo
14.6.2014 14:26
Dnes (14. 6. 2014) Ústřední výkonný výbor ČSSD definitivně potvrdil, že současnému vedení socdem, jejímu předsedovi pak zejména, jde pouze o vládní koryta. Za jakýchkoli podmínek. Nikoli o plnění předvolebních slibů voličům.

 

Socdem si schválilo vnitrostranické referendum. Otázky, na něž mají socdem straníci odpovídat, jsou obsahově poloprázdné, politicky bezpředmětné: Týkají se sestavování socdem kandidátek, kvót pro ženy v politice a zákona o kumulaci funkcí.

Podstatné dvě otázky do referenda: „Souhlasím s tím, aby ČSSD navrhla zákonem zdanit církevní restituce.“ „Souhlasím s tím, aby ČSSD navrhla zákonem zavedení druhé (vyšší) sazby daně pro velké firmy z energetického, telekomunikačního a finančního sektoru.“, navržené Jeronýmem Tejcem prý Bohuslav Sobotka smetl ze stolu. Obě témata přitom měla ČSSD ve svém volebním programu, tedy ve volebním závazku, který dala voličům.

Bohuslav Sobotka tím opět potvrdil, že on a jeho parta jsou v současné vládě pouze politickým jojo – hračkou pohybující se po tenkém provázku obratným potrháváním pravidelně nahoru a dolů. Hračkou potrhávají spoluvládní funkcionáři, Andrej Babiš a Pavel Bělobrádek, a ještě pár měsíců potrhávat budou.

Plnění vlastního volebního programu je však v socdem tabu. Bohuslav Sobotka přece musí ve vládě skákat tak, jak koaliční partneři pískají. A oni pískají jinak, než zněl volební program socdem.

Socdem se svým nynějším vedením směřuje do politického nebytí. Vedení to nevadí – pár politických jojoů se z něho vždy do parlamentu aj. dostane. Program ČSSD je přece lhostejný.

Současné vedení socdem se bojí vlastních členů – obává se, že by většina z nich na otázky J. Tejce mohla odpovědět kladně. Co by pak dělalo, že?

Kdyby se totiž členové v referendu vyjádřili pro zdanění církevních restitucí nebo sektorovou daň, nemohl by Bohuslav Sobotka ve vládě plnit funkci politické hračky.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Vladimír Štingl

Františku, zdravím Tě. Je to vždy otázka "stupnice - úhlu" na "zvěrokruhu"...... a pohledu z vybraného úhlu. A to občas zkresluje i hloubku pohledu a především obsah a "historii". Zvláště u lidí je to třeba brát v úvahu. A u "politiků" ala Tejcové, Sobotkové, Hulínští, Březinové (no to je "sestava"...), tam je to o mutantech moci, naprosto odtržených od běžných lidských problémů. A když seřadíš SKUTKY, ve prospěch nás, "plebejců", tak je to dané. Lež na lež, podvod na podvod, jeden větší křivák než druhý. Zrůdy, bestie, chtivé moci za každou cenu, navíc všichni hrabiví a bezpáteřní lháři..... Bílé límečky, kravaty, kvádra, ale nosí to, bohužel, SVINĚ..... My to už nezměníme.

Příjemný večer.

stvan

Musím uznat, že mne pádné argumenty vedou k hlubšímu zamyšlení. Nepochbyně jsem nepočítal do tří, než jsem pochvalu Tejcovi vyjádřil.

Vladimír Štingl

Pane Pelci, dobrý večer. Výstižné a velice "jemné" a decentní shrnutí rádoby "referenda" uvnitř politické strany..... S ohledem na to o co mnozí aktéři této "demokratické taškařice" hráli 20 let a spolu s "omladinou" hrají poslední 4 roky, tak je to skutečně ubohé a hra pro dementní blbečky..... Sobotka to 100% potvrdil a ještě VAROVAL.......

Veliké snažení "vybojovat" nápravu obrovité církevní kalouskobendovské zlodějny (jako čelných protagonistů tohoto dalšího vykrádání majetku občanů tohoto státu) "projevil" Hašek před pár dny..... Kde byl a jak se projevoval při schvalování tohoto podvodu? Polil se v podstatě zmizíkem stejně jako Tejc, Hamáček a ostatní "mladící". Že chápou, tito švarní jinoši, že by na danné téma mohli "nachytat" plusové body je naprosto jasné. Jsem přesvědčený, že při otázkách ala Tejc, obsažených v "referendu", by to Sobotka odskákal jako naprostý farizej, lhář a podrazák minimálně pro 70% myslících LIDÍ nejen v ČSSD, ale následně v této zemi. Tejc, samozřejmě, chtěl přihodit tuto "jedovatou ingredienci" nálad do pléna členů ČSSD, aby to dali spolu s partou "ublížených" atentátníků sobotkovcům ne-li "sežrat", tak alespoň jim zavařit.....

Nevidím a nepociťuji žádné zadostiučinění, že se najednou Tejc "uvědoměle" probudil v roli bojovníka..... Ani omylem. Stále jde o poziční hrátky a komedii.

Františku, je polovina června 2014 a ta "óbrzlodějna" je suverénně a nerušeně v běhu...... Doufám, že přijde doba, kdy budou spolu s autory, protagonisty, těmi, kteří zvedli pazoury pro "církevní restituce", OBVINĚNI i B.Sobotka a ostatní prolhané prašiviny, VŠICHNI, kteří nás znovu a opakovaně prodali, takříkajíc i s "gatěma"......

Je dobře, že pan Pelc navodil i téma ZDANĚNÍ, když už je vše v běhu a nikdo to nejen nechce zastavit, ale naopak URYCHLIT, aby "bylo ZAPOMENUTO"..... Variant je samozřejmě více, ale VŮLE ABSOLUTNĚ ŽÁDNÁ..... A banda mrchožroutů "dojídá"....... On to "sdělil" i "lidový bojovník" Babiš.......viz "posílení" administrativy v oblasti pozemkových záležitostí, katastru atd.......

Paní Kateřino, tahle parta parazitů, netáhel, pracovních a politických analfabetů, TA NEMŮŽE BÝT NIKDY UNAVENA, pokud bude v eráru jediná kačka..... Peníze, moc, moc, peníze a zpět, až nás "ohlodají na kost" a naše kosti použijí "na mýdlo"......jako "správní hospodáři". Je to nekorektní, asociální banda hypersobců a charakterových zrůd a kreatur. NEZASLOUŽÍ SEBEMENŠÍ OMLUVU ANI SLITOVÁNÍ.

A všechny do jednoho - od Kalouska po Sobotku a Dienstbiera "instalovali" občané této země ke korytům, kterých se nepustí za žádnou cenu, pokud jim "bejzbolkou" neurazíte pazoury......

A buďte si jistá, že do jednoho odejdou vyzívaní, vysmátí a zajištění. Jedním z "malých" příkladů je Standík Grossů....... Tak mladý a panečku, tak "schopný"....... "Rezignoval" kvůli "srandovním" 3,0 mega za byt na Barrandově a v "loďáku" táhl "drobné" z nějaké.....???? Ten ze Strakovky utíkal a řehtal se nám jako "rozjařený kůň".

Tragické, zvrácené, obludné - že by to byli "lidé"? Ne, politici....... A v politice se NIC NEDĚJE NÁHODNĚ. Proč asi....????

Škoda slov. Zdravím přítomné.

cernik

Fando,
moc na to nekývám.
J. Tejc vystřelil do vzduchu a právě proto se mnozí lekli.
Neměl nijak předjednanou podporu a někteří, kteří by s myšlenkou
souhlasili, si řekli, že přece nemohou podpořit "pučistu".
Proč to nedali na tiskovku,

mluvčí iniciativy http://fungujicicssd.cz/kontakt/ ?

stvan

Jeroným Tejc v mých očích stoupl.Sobotka klesnul.