Ten, který mluví naší řečí, ten kterému rozumíme ...!

přemek votava
8.1.2018 13:42
Blíží se prezidentské volby i 100.výročí naší novodobé státnosti. Moudří rádcové se opět houfují a knížecí rady nám „prostým“ dávají. My jejich moudra příliš neposloucháme, naopak ke svému prezidentovi s nadějí vzhlížíme. K tomu, který přišel z podhradí, mluví naší řečí, někdy ostrým slovem, či holí pohrozí, ale rozumíme mu. Miloš Zeman žije s námi.

Před pěti lety ten náš český zeman porazil na hlavu knížepána z Orlíku. Na Pražském hradě, tak opět zavlály husitské praporce, zazněl i slavný husitský chorál jako poděkování, že i tato křížová výprava, odtáhla z českých zemí před pěti lety s nepořízenou. Prezident Miloš Zeman se stal jedním z nás. Jde ve stopách TGM, i Dr.Edvarda Beneše….. Také oni vzešli z našeho lidu. Jeden syn kočího, druhý syn chalupníka…Také oni byli vláčeni tiskem, Vídní i Berlínem. Nevzdali to, bojovali….

Před 600 lety křížové výpravy z celé Evropy měly napravit ty tvrdé české palice. Nepovedlo se ! Od té slavné doby husitské, se časy změnily k lepšímu. Nejsme již za své názory upalováni, do šachet vhazováni, ani katem popravováni…Na Špitálském poli pod Vítkovem, se již nehoufují desetitisíce křižáků z celé Evropy, tak jako tomu bylo i u Kutné Hory, Domažlic, Tachova, …

V duchu těchto tradic se po staletí hlásíme k husitství, jsme národem prostých českých zemanů. Naši slavní předkové se nekrčili před Vídní, ani před Římem. Také my dnes nehledáme štěstí u knížecích stolů, neposloucháme rady knížecí, ani kavárenská moudra,….. V duchu našich tradic se nekrčíme před Bruselem, Berlínem…. Naším heslem zůstává ten legendární „husitský Tábor “ ! Mistr Jan Hus, Jan Žižka, či Prokop Holý, to jsou ty osobnosti českých dějin, ke kterým se po staletí hlásíme. A ten slavný husitský chorál „ Kdož sú boží bojovníci…, nepřátel se nelekejte, na množství nehleďte, před nepřáteli neutíkejte! “ stále zní při slavnostních událostech na Pražském hradě. Naše husitství, ale i víra ve slovanství probouzí odpor všech těch novodobých rádců, kteří chtějí změnit náš národ, na národ poddaných, či lokajů.

V dobách ohrožení státu se náš národ sjednotil, proti všem cizím rádcům….. Nedejme se !

Dejme hlas svému prezidentovi.

Přemysl Votava

premysl-votava
Místopředseda strany Národní socialisté.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jiří Volný st.

Miloš Zeman má tisíce chyb, přesto dostane můj hlas. Především má. podle mého názoru, rozumný názor na uprchlickou krizi a potažmo kvóty. Pochopitelně jeho názory na zahraniční politiku, bez ideologického zabarvení, bez předsudků a se zásadou jednání rovného s rovným jsou mi blízké. Nemalou roli hraje i fakt, že nemám rád tzv.Pražskou kavárnu a doufám, že Kavárna zase utrpí porážku.