Už není zástupnou otázkou "proč", už se hledají cesty "jak"

stvanice
7.9.2019 21:33
Kdyby to nebylo tak uboze primitivní až, byla by to taková smutná tragédie dosáhnutí politického dna, podlosti a vývěru holé, čiré nenávisti poražených a také odejitích politiků, kteří se svoji zlobu a frustraci z nevládnutí už ani nesnaží nikterak skrývat.

Bezuzdná štvanice na prezidenta a premiéra republiky, organizovaná a hutně živená jejich poraženými politickými soupeři, dostává nové, jiné rozměry.

Už tihle nevítězové ani nepovažují za nutné předstírat své falešné svaté rozhořčení nad jimi smyšlenými, vykonstruovanými důvody, už prostě jenom hledají cesty, jak.

O to víc je jejich odkopání se tristnější, obskurnější, jednoduše hnusnější i pro laickou veřejnost, politikou se vesměs nezabývající. Už ani nemávají pomyslně Ústavou tak intenzivně (pravda, někteří jejich pohůnci se ji, tu Ústavu ČR, nerozpakují demonstrativně trhat na pitoreskních, směšných až, nenávistných dýchánkách na Hradčanském náměstí), v absurdní a smyšlené snaze bránit ji před ještě absurdnějším a fantasmagorickém, údajném porušování ze strany pana prezidenta. Protože i přes co nejdůraznější tvrzení zástupů podivných, hlavně nenávistných k prezidentovi, ústavních a jiných právníků a politologů, které si zverbovala ČT, aby úderně přesvědčovali občanstvo, že prezident republiky je strašlivý porušovač Ústavy, se našlo několik opravdu odborníků, kteří to poklidně, ale s o to větší erudicí a vskutku odbornou znalostí vyvrátili.

Takže tudyma cesta zapeklitá, hledali naši rádcové, hledali, až zase přišli na další zhůvěřilost. Svrhneme ho, toho ďábla největšího, pro neschopnost vykonávat úřad! Jak příznačné, že na to přišel evidentně všehoschopný, svého času podvodný doktor, který za tuto svoji vcelku tenkrát neškodnou sviňárničku s neoprávněným používáním akademického titulu, musel vysmahnout z vlády. Jo, lidé si pamatují víc, než by si mnozí politici, i ti bývalí, přáli.

Že tato jejich nově nalezená cesta je už ale, s prominutím, sviňárna jedna z největších, že to je žumpa jejich zvráceného myšlení, vysublimovaná z proher a neúspěchů v nenávist, je nabíledni. Oni už naprosto ztratili jakékoliv zábrany, elementární, obyčejnou lidskou slušnost, o nějaké politické kultuře nemluvě. A že jí mají mnohdy plnou tu svoji křivou, falešnou ..., no ústa.

Premiéra se jim, s největščí pravděpodobností, také nepodařilo navléct do pracně vyrobené smyčky politických podrazů, zhmotněných v řadě udání, trestních oznámení za smyšlené, údajné a nedoložené zlé skutky, a že si jich vymysleli kupu! Ale furt to nevzdávají. Před soud s ním, zkoušejí to zcela otevřeným nátlakem, ovlivňováním státních zástupců. Hlavně že zinscenovali demonstrace, na kterých se hlasitě řičelo za nezávislost justice, pokrytci darebáčtí.

Pravda, šarvátku v tom svém svatém boji, tažení za znovunabytí koryt, jakoby vyhráli, premiéra před soud dostali, byť absurdnější a zhůvěřilejší důvod by jeden těžko pohledal. Nějaká paní (Kalouskova kamarádka, co se s ním i ráda fotí), už dva dny hvězdná hrdinka ČT, jak jí tato naše (jejich) veřejnoprávní televize prezentuje, dosáhla rozsudku, dle kterého se jí premiér má omluvit. Za to, že někde řekl o demonstrantech (o existeci té paní neměl ani tušení), že jsou placeni za své demonstrování, jak byl informován. No považte, takový zločin, málen ne hrdelní! A je ráda, prý, ona by byla ráda i kdyby prohrála, protože vítězstvím, jak hrdě pravila, je už jenom to, že našeho premiéra před ten soud dostala. No není to hrdinství?

Jenom už tak na závěr - co se stalo tomu člověku (no ...), který zcela vážně, otevřeně a přes hromadná veřejná média vyhrožoval smrtí prezidentu republiky, podněcoval k jeho podřezání? Neměla justice a orgány činné v trestním řízení, zrovna nějaké volno nebo dovolenou? Nevím, jen se ptám ...

Jo, cesty jsou různé, radši ani nemyslet, kam některé vedou. Tyto do Říma ale určitě ne.

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Růžena Chrastekova

Paní Vernarská,

je mi líto, ale nic jste nepochopila. Nevím, o jakém "slovníku Českého jazyka" píšete, takové dílo neznám, ale nešť, uzdu své fantazie si pouštějte jak je vám libo.

Nikdo vás nenutí číst mé kritické blogy, komentující politiky a politické události zde. Přesto Vám děkuji i za to předchozí čtení, snad váš jemnocit až zase tolik neutrpěl. To, že si moje blogy vybírají ke zveřejnění Parlamentní listy, Nová republika anebo i jiné weby, je jejich rozhodnutí a já proti tomu nic nemám. Máte-li vy něco proti tomu, obraťte se na ně přímo. Nejste vy taková malá cenzorka, jen tak mimochodem?

Ještě bych vás chtěla ubezpečit, že v mých textech není ani zbla nenávisti, naopak, tu nenávist některých politiků a politických aktivistů odsuzuji a nemám jí ráda. Nepřehazujte znaménka, hodnoty, prosím.

Cítíte-li se nějakým arbitrem, soudcem anebo rozhodčím v tom, co se zde u nás, v České republice má anebo nemá psát o našich vnitropolitických záležitostech, tak vězte, že k tomu nemáte absolutně žádný mandát, nicméně je svoboda slova, tudíž si pište co vám klávesnice ráčí.

Ještě poslední poznámka - je nabíledni, že vás netrápí snaha některých českých politiků, kteří neuspěli ve volbách, svrhnout našeho pana prezidenta a nakonec i premiéra, nemá taky (asi) proč, ale dovolte laskavě nám, občanům této republiky, abychom proti tomu protestovali a vyžadovali dodržování demokratických principů, postavili se těm nenávistným snahám zvrátit nedemokratickou cestou výsledky voleb. Toto je naše země, náš prezident, náš premiér, my jsme je volili a zvolili, oni vyhráli. Jestliže snahu o jejich nedomokratické svržení považujtete vy za "žabo - myší spory", tak je to sice váš názor, ale naprosto zcestný, hluboce s ním nesouhlasím, ale jsem pro, abyste ho mohla říkat jak se vám zachce a kde jenom chcete. Ale samozřejmě musíte počítat s tím, že budete mít oponenty.  

Přeji vám pěkný den   

Dona

Ďakujem pán Meduna. Prajem pekný deň.

Dona

Pani Chrasteková,

najpr ďakujem za vašu poznámku.

Keď som začala čítať vaše blogy, tak som oceňovala vašu slovnú zásobu tak, že som si zaviedla osobitnú zložku na vaše príspevky. Proste, páčili sa mi vaše glosy.

Asi po 3. vašom príspevku som pochopila, že pracujete so slovníkom Českého jazyka, z ktorého vyberáte všetky nenávistné, opovržlivé, znevažujúce , negatívne pojmy, ktorými riešite českú politickú scénu. Začala ísť na mňa hrôza a des z vašich článkov. Preto som vás prestala čítať. Bojovať nenávisťou proti nenávisti - nenávisť sa len znásobuje - ako 1+1=2.

Keď som stretla vaše príspevky na Novej republike, v Parlamentných listoch... pochopila som, že sa vaše nenávistné príspevky páčia ďalším webovkám, tak som si vás znovu prečítala - reku, asi je to už príjemnejšie čítanie, než doposiaľ. Mýlila som sa.

Preto mojím príspevkom som chcela zmierniť atmosféru, obrátiť pozornosť  na závažnejšie problémy, než sú umelo vytvárané kauzy -  podobné " honu na čarodejnice ".

Atmosféra v spoločnosti u vás, i u nás , je na tom rovnako. Všetci zápasíme s rovnakými, či podobnými  problémami. Napriek tomu by ma nikdy nenapadlo miešať sa do vnútorných záležitostí ČR, alebo ich riešiť. Tá podobnosť problémov ma zviedla k tomu, že som menovala vašich verejných predstaviteľov, ale nielen ich. Toť vše.

Ospravedlňujem sa za to. A sľubujem, že už nebudem čítať vaše príspevky ani písať akýkoľvek komentár  - hoci v dobrej viere.

petr-meduna

Paní Vernarská, naprostý souhlas s Vaším hodnocením.

Růžena Chrastekova

Mílá pani Vernarská,

nikdo vám nebrání sepsat blog, pojednání, esej, delší glosu atd. na téma "Světový mír".

Já si sle vyprošuji, abyste vy, zrovna vy, napsala o našich problémech zde, že jsou to "žabo - myší války", "hašteření pro blbost", popřípadě "handrkovačky". Jde o naši vnitropolitickou situaci, o našeho pana prezidenta a premiéra. Jestli vy to považujete za "blbosti", je to vaše věc, ale já s vámi nesouhlasím, vnitropolická situace v ČR je zase naše věc a vy ji takto znevažujícím způsobem a z neznalostí věcí pohledem laskavě takto nekvalifikujte.  

Řešte si světový mír jak jenom chcete a dovedete, já se zabývám ve svém blogu naší vnitropoltickou situací, životem každodenním tady, u nás, v České republice.

Co si to vůbec dovolujete, napsat něco tak opovrhujícího o našich problémech zde? Řešte si svoji Čaputovou, Sorosovu loutku, na Slovensku a nemelte nesmysly o něčem tady, čemu, jak je vidět, absolutně nerozumíte, neznáte reálie.

A až se budu chtít zabývat globální politikou a napsat o tom blog, učiním tak i bez vašeho "hlubokého vhledu" do této problematiky.

Bez jakékoliv úcty k vašim "knážecím radám".

Růžena Chrasteková

Dona

" Rozdeľuj a panuj " je klasická metóda, ktorá sa uplatňuje v súčasnosti na planetárnej úrovni : Spojené štáty verzus svet.

Všetko ostatné sú žabo - myšie vojny na miestnej úrovni, ktoré ale tiež slúžia svetovému hegemónovi. : Kolář, Koněv, Fico, Babiš, Zeman, Čaputová, Kočner, Kuciak, Churchill, Katyň, 1.9.1939, 17.11.1989, pojmy ako terorizmus, fašizmus, boľševizmus, korupcia........... Tých pojmov a udalostí v hre o nadvládu nad svetom, nad myslením obyvateľstva, je oveľa viac.

Médiá ako predvoj bitky o nadvládu, hrajú najdôležitejšiu úlohu. Médiá tieto žabo - myšie vojny rozmazávajú, pitvajú a vnucujú verejnosti. Avšak zásadné, život a mier ohrozujúce fakty iba jednorázove spomenú. Ak sa médiá venujú svetovým udalostiam, tak vždy sú na jednej strane proti druhej. Vždy má mediálnu pravdu hegemón.

Preto sa podieľajú na metóde " Rozdeľuj a panuj ". Ergo, sú hlavnou zbraňou tejto metódy.

Na druhej strane, kto dokáže počúvať, alebo čítať aj medzi riadkami, nájde všetko v médiách - aj pravdu.

Prečo považujem domáce hašterenie, ktoré nazývam žabo - myšie vojny, za podružné problémy ? Lebo neohrozujú svetový mier tak, ako rozmiestňovanie rakiet krátkeho a stredného doletu v Poľsku, Rumunsku, Japonsku, Austrálii, Južnej Kórei,.....

Lebo kým my sa doma hašteríme pre blbosti, svet je napechovaný zbraňami, nenávisť rastie a prehlbuje sa v každom človeku, celé štáty sú plné nenávistných ľudí ochotných "zabíjať "- pre blbosti a v prospech hegemóna. 

Ľudia si pod vplyvom domácich handrkovačiek vôbec neuvedomujú, že sa blíži veľká kríza, či ďalšia svetová vojna. A to je to zásadné , o čo by sa mali ľudia zaujímať a proti čomu demoštrovať, resp. za čo demonštrovať - za mier.

antoninsebek

Já nemám výhrady proti tomuto článku. A dopředu uvádím, že ani ANO, ani ODS nejsou mým šállkem kávy.

Jenom bych se rád  zastavil u možné role kterou mohla sehrát po posledních volbách ODS-ka.  Jsem přesvědčen, že tato partaj zcela zbytečně zahodila možnost aktivně se podílet na vývoji české ekonomiky v dobách evropského ekonomického růstu. 

Být ve vládní koalici aktivním členem není přece žádná hanba. Ale ODS se ANI NEPOKUSILA o sestavení NÁVRHU koaliční smlouvy. Jsem přesvědsčen, že by tato strana dostala dostatek prostoru pro realizaci svých rozvojových záměrů (pokud tedy vůbec nějaké má :-(

Babiš vůbec neskrýval zájem takovouto koalici vytvořit. Ale ODS to postavila na nesouhlasi s jediným člověkem ve vedení vítězné partaje - tedy s Babišem. 

Mohli jsme se vyhnout existenci takových figur, jako je například současný příšerný ministr zahraničí či ta rozhazovačná "sociální" dáma.   ODS propásla svoji šanci. I malé dítě vědělo, že se ekonomika, ta evropská a především ta němwecká bude procházet boomem a že se dá ledacos projednat s firmou ANO. Zřejmě se pánové ve vedení ODS zalekli té paní z Vysočiny anebo hráli zbabělé "malá domů". Pokud by (teoreticky) se opravdu nyní chtěli chopit kormidla nyní, tak opět to malé dítě ví, že končí ta tučná léta. 

Mám velmi dobrého dlouholetého přítele, který desetiletí působil v čelných řadách ODS. Nebudu jej jmenovat, drtivá většina z Vás jej znáte. Ten mi opakovanně líčil, jak s blížícími se volbami mají schůze ODS toto hlavní téma: "na kolikátém místě kandidátky budu". Ano, doslova tak. To je bohužel to "oč tu běží" ...........