Vážený maršále I.S. Koněve, stydím se…

socha koněv
3.4.2020 12:00
Milí Pražané! Právě jsem se vrátil z Dejvic a se smutkem v srdci dovoluji si Vám oznámit, že se radnici Prahy 6 podařilo naplnit, i přes nemalé protesty občanů, své usnesení. V dnešních časných ranních hodinách na dejvických pláních byl poražen a znevážen osvoboditel Československa, maršál Ivan Stěpanovič Koněv. Maršál Koněv, jehož vojska přinesla svobodu nejen nám, ale i lidu Německa, Polska, Ukrajiny, Běloruska…. obdařený celou řadou vítězství na frontách druhé světové války, který je i nositel nejvyšších spojeneckých vyznamenáních, neodolal v Dejvicích útoku těžké stavební techniky. Stalo se tak ve chvíli, kdy Pražané bojují s epidemií se zákeřným koronavirusem. Radnice slaví své vítězství.

Jen nouzová opatření vlády zřejmě zabránila tomu, aby ještě nad pokořeným maršálem zazněly oslavné projevy pražského primátora nebo starosty Prahy 6. I přes tyto „nedostatky“ se pražská radnice zapsala do dějin druhé světové války. Ostatně již jedno vítězství má, to když odstranila  smíchovský památník, ten slavný tank,  hned krátce po listopadu 1989.

Dnešní datum bylo vybráno radnicí zcela záměrně. Vedle zápasu se zákeřnou epidemií, při které umírají tisíce obětí, kdy máme zcela jiné starosti…. A tak v časných hodinách, když ulice jsou ještě prázdné, se přikradli k soše její likvidátoři  jak lupiči…    Ale asi to hlavní, z čeho pražskou radnici více bolela hlava,  je blížící se  75. výročí konce druhé světové války.

Připomínám, že právě před 75 lety tanky maršála Koněva vstoupily na půdu Německa a jeho III. říše  se  hroutila. Praha již cítila blížící se svobodu. Vypuklo Povstání českého lidu a právě tehdy na zoufalé volání pražského rozhlasu reagoval maršál I. S. Koněv. Jeho tanky vyrazily od Drážďan přes Krušné hory na Prahu, byla to jízda o čas. Praha v té době čelila útoku zejména SS divizí Wallestein, Wiking, Das Reich, hořela Staroměstská radnice, byli padlí  či zavraždění čeští vlastenci.  Jen díky postupu Rudé armády nebyla Praha zničena a nebylo těch mrtvých mnohem více.

Panu primátorovi i starostovi připomínám, že maršál I.S. Koněv patřil k nejvýznamnějším velitelům Rudé armády. Byl velitelem 1. ukrajinského frontu, který svedl rozhodující bitvu na konci druhé světové války o Berlín. Pod jeho velením bojovali i naši vojáci na východní frontě. Rudá armáda to nejsou jen Dejvice,  to je i Československo, kde našlo svůj poslední odpočinek 150  tisíc padlých příslušníků Rudé armády. Přinesli svobodu našim národům.  Jistě i v Dejvicích jsou hroby padlých sovětských vojáků.  Nosili uniformy Rudé armády a bojovali pod velením I.S. Koněva.

Nejen před maršílem Koněvem, ale také před těmi padlými se dnes stydím.

Přemysl Votava  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

premysl-votava
Místopředseda strany Národní socialisté.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

sahosek

POPRVÉ LITUJI, ŽE JSEM UŽ TAK STARÝ, takže se nedožiji toho, až na Letné bude trůnit padesáti metrová socha Hitlera a u jeho nohou na „své lavičce“ bude sedět vysochaný Václav Havel vzhlížející do té výšky s nábožensky vytrženým pohledem.

klokan

   Plně se ztotožňuji s prohlášením pana Přemysla Votavy. Též plně kvituji důrazné odsouzení tohoto výsostně podlého a neuctivého aktu arogantních papalášu Prahy 6,  vedením KSČM, též pány Foldynou, Okamurou, Davidem a dalšími čestnými politiky, včetně též samozřejmě prohlášení prezidenta ČR, prostřednictvím svého tiskového mluvčího. Za podnětný lze považovat návrh ze strany vedení KSČM, aby ti co odsuzují tuto hanbárnu ze strany vedení Prahy 6, si po dobu trvání karanteny zakrývali na veřejnosti dýchací orgány červenou ruškou. Jdu jí hledat. Nutno samozřejmě a nekompromisně trvat na požadavku, aby vedení našeho státu učinilo neprodleně kroky potřebné k navrácení sochy maršála I.S. Koněva na původní místo. 

paysan

Co k tomu dodat? Snad jen, že jsou i dnes tací, co místo boje s Covid19 bojují se sochami. Pitomci!