Ať z nás ukrajinská prokuratura nedělá blbce

kyjev strelba
4.4.2014 10:53
Je to v podstatě po státním převratu v jakékoli zemi stále se opakující scénář. Nejdříve se dovíme, na jak vysoké noze si žil včerejší vládce. Potom je obviněn z nejtěžších hříchů proti lidem své země. Propuštěni jsou tzv. političtí vězni, byť by šlo o obyčejné kriminální trestance. Nová moc, jakkoli nelegitimní, v očernění včerejška hledá vlastní legitimitu. Nejinak je tomu po ukrajinské „revoluci sniperů“.

Po krátkém vyšetřování se nyní dovídáme, že za střelbou sniperů a mrtvými v ulicích Kyjeva jsou jednak příslušníci Berkutu, ale také, že stopy vedou k ruským tajným službám. Protože „svědci“ i „stopy“ nejsou příliš přesvědčivé a jsou v rozporu s tím, co dosud běží veřejným prostorem, je třeba přidat ještě více konspirace. V Berkutu byla utajená jednotka, která má špinavost na krku.

V této chvíli nastupuje běžná logika konspirátorů. Nejde najít přesvědčivý důkaz? Vidíte, to je právě ten důkaz, že za vším jsou lidé Janukovyče a tajné služby nepřátelské mocnosti a také dokonalé zakonspirování.

Chybička se ovšem vloudila hned na samém počátku této dezinformační hry, kterou rozehrála ukrajinská prokuratura a tajná služba SBU. Nejdříve totiž bylo tvrzeno, že odpovědnost za střelbu do lidí nesou obyvatelé Ukrajiny a že veřejnost bude seznámena s jejich jmény. Sdělovacími prostředky také proběhly zprávy o zatýkání příslušníků Berkutu. Žádná jména, žádné konkrétnosti.

Není ani jasné, koho vlastně na Ukrajině zatýkali, když později se tvrdí, že příslušníci bezpečnostních sil, kteří na přímý pokyn Janukovyče stříleli do lidí, se ukrývají na Krymu. Skutečně přesvědčivé důkazy předkládá prokuratura v Kyjevě.

Dochází tedy k vylepšení zapojením ruských tajných služeb. Už jen komický je požadavek, aby Rusko sdělilo, co na Ukrajině dělali agenti Moskvy v počtu téměř tří desítek. Protože Moskva nepochybně neodpoví, bude to další důkaz.

Je nepochybné, že v Kyjevě v rozhodujících chvílích zpravodajci z Ruska byli. Svědčí o tom i fakta, která průběžně „pouští” na veřejnost ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. A to ještě nevíme, co řekne za zavřenými dveřmi třeba svému americkému kolegovi Johnu Kerrymu. Například o tom, kdo to permanentně pobýval v sedmém patře budovy ovládané Pravým sektorem.

Rusko mně nemusí být sympatické, myšleno jeho některé manýry, ale kdo má rád, že se někdo pokouší z něj udělat blbce. Ukrajinská argumentace je tak zmatená a na první pohled nedůvěryhodná, že vůbec neobstojí ve srovnání s pouhým s jistotou proneseným požadavkem


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

Ano pane, souhlasím. Ono se nic jiného nedalo čekat. Pamatuji, že když se objevily ty telefonické odposlechy, tak baronka Ashtonová prohlásila, že incident musí vyšetřit ukrajinská vláda. Ale jaká, když vznikla naprosto protiústavně během jedné noci dlouhých nožů? Když byl tak narychlo generálním prokurátorem (který by měl garantovat uplatňování práva) zvolen příslušník strany Svobody... Té "Svobody", která má nejblíž k Banderovcům.  

Já to paní baronce odpouštím, protože ona je celoživotní specialistka na práva dětí. A doufám, že žádní rodiče svoje děti na vítězný Majdan nepouštěli.

Přitom by to nemělo být tak složité to rozkrýt. Rozhoduící střelba odstřelovačů proběhla ze střech tří veřjených budov. To území není vůbec velké a členité. A do těchto budov měl přístup - kdo? Pouze  Nové revoluční gardy.

Lež má krátké nohy, to se ukáže. Dovolím si zaprognozovat, že se ti "noví hoši" budou mydlit mezi sebou. Zatím jsou slyšet jenom silná slova. Přestanou dodávat do Ruska nějaké díly pro armádní výrobu. Hurá! Zaplatí pořádné penále za neplnění dodávek a.. Pošlou lidi domů, protože se nedá čekat, že by ty díly "pasovaly" například do amerických mírových zbraní :-) Rusové si to vyrobí sami. КОНЕЦ ФИЛЬМА.