Zbrojním průkazem nevystřelíš!!!

pistolnice
27.2.2015 10:17
Naprosto nechápu jednostranně mediálně vedenou přestřelku o tom, za jakých podmínek vydávat občanům zbrojní průkazy. Důvodem k výměně těchto názorů je i informace, že sami příbuzní střelce z Uherského Brodu žádali PČR, aby mu byl odebrán právě přiznaný zbrojní průkaz, neboť vykazuje znaky chování, které se s držením zbrojního průkazu neslučují.

Bohužel, PČR rozjela jen úřední mašinérii, která měla vyústit v lékařské přezkoumání jeho zdravotního stavu, místo toho, aby vážnou informaci ze strany příbuzných (kdo by ho lépe mohl znát než oni) pojala jako hrozbu potencionálního obecného ohrožení a učinila co nejrychlejší kroky (podle mne mohla vykonat rutinní prohlídku uložení zbraní v bytě střelce, což ji myslím zákon dovoluje), aby podezřelému člověku byly odebrány legálně držené zbraně do doby, kdy bude naprosto jasné, že je jeho duševní stav takový, že nezavdává obavu z ohrožení společnosti.  

Zbrojním průkazem nikdo nikoho nezastřelil, k tomu je nutná zbraň, byť zpřísňování  vydání "zbrojáků" nezpochybňuji.  A právě v tomto nekonání, ač jsem právní laik, vidím pochybení PČR. Pokud by jí však preventivní odebrání zbraní i prostřednictví vstupu do jeho bytu  neprůstřelně zakazovala legislativa, pak jde vina za našimi zákonodárci. Už je slyším, jak se vymlouvají, že jim legislativní  noty kontrolují odborníci, místo toho, aby sami používali selský rozum.  Přitom naše zem odborníky na ekonomický a bezpečnostní chod státu 25 roků nedisponuje. Nebo vše, co ekonomicky a morálně  zdevastovalo a devastuje naši zem, je dílem odborníků?                                

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

stvan

PČR by měla dostat do rukou nástroj, aby na jakékoliv formy i verbálního či obrazového násilí mohla regovat tak, že se podívá zda autor nevlastní zbraň, aby mu ji v případě, že ji vlastní mohla preventivně odebrat a pak zahájit přezkum osobnosti podezřelé osoby. Musíme najít represivní zbraň, aby si různí vtipáůci rozmysleli ve veřejném prostoru komukoliv vyhrožovat smrtí a tvrdit, že si dělali legraci a nebo že vyhrožovali Hitlerovi, ač je Hitler dávno mrtvej. 

novotny

Očekával bych, že po této tragické události policie spustí okamžité kontroly všech osob s vydanými zbrojními pasy a v případě zjištění problémů s psychickými problémy v evidenci u lékařů, jim je neprodleně odeberou. Nabídka lékařům, aby se mohli podívat do databáze je poněkud matematicky nezvládnutelná vzhledem k celkovému počtu pacientů k počtu držitelů zbrojního pasu.

Další problém je sociální, střelec byl propuštěn ze zaměstnání, komické je, že za socialismu by se to nemohlo stát.

Propuštění vězni mají kurátory, propuštění ze zaměstnání nemají nikoho, to je trochu absurdní.