Zoufalí privatizátoři výročí, vše ostatní už si zprivatizovali = rozkradli

listopad 1989
7.8.2019 09:06
Pozvolna upadající, skomírající ODS, byť zatím ještě ne tak fatálně, jako jejich kolegiálně dlouhé roky souputnící strana ČSSD, vyrazila na zteč do předčasného ještě, ale boje o voliče vskutku bizarním až nešťastně stupidním způsobem.

Naznali totiž, tito největší tuneláři a odkloňovači z divokých privatizačních devadesátých, porevolučních let, že je ještě něco, co si nepřivlastnili, nezprivatizovali gangsterským, práva prostým, typicky jejich systémem - jsme první, kdo na to přišel, je to naše.

Vláda prý, jak sami naznali a určili, jak se domnívají a mají za to, nemá, nepřipravila "relevantní projekt k listopadovému výročí" a tudíž oni, projektanti na slovo vzatí, ti nejsprávnější a nejoprávněnější, rozjeli vlastní kampaň, billboardovou a besední, k připomenutí revoluce z roku 1989. Až tak!

Jo, není projekt jako projekt, tento ale bezesporu bude stát za to. Určitě se už pilně smolí scénáře, pečlivě vybírají besedníci a dá se očekávat, že ve finále budou angažovaní i naháči ze spolku Kaputin, aby rázně a demonstrativně naházeli pietní kytice a věnce, položené nejvyššími ústavními činiteli k památníčku na Národní třídě v Praze, do odpadkových košů. Samosebou za asistence Hamáčkových policajtů, jak jinak ... Možná tam přijde a zapojí se i senátor Hilšer s obnaženým rachitickým hrudníčkem.

Většího a cyničtějšího výsměchu, doslova, se občanům této naší krásné země už po pravdě nemohlo ani dostat, když ti, kteří se největší mírou podíleli na rozporcování obrovského majetku tohoto státu a jeho následného přikloňování si na vlastní konta, vypracují a chtějí realizovat oslavný PROJEKT k výročí listopadu 1989. Oni jsou tak oprsklí, bezskrupulózní, doslova drze provokativní, arogantní, snad si opravdu myslí, že občané, lidi v této zemi nemají paměť. Že jsou asi opravdu občané ve velké většině nevzdělaní, neinformovaní, nečtou, nesledují všechny ty jejich kauzy a kauzičky, při kterých šlo (do jejich kapes) o miliony až miliardy.

Snad nejbizarnější je číst slova Alexandra Vondry, nechvalně známého z kauzy PROMOPRO, kde se nějak ztratilo bez řádného vyúčtování několik desítek milionů ze státní kasy a byl to on, kdo měl celou tu akci pod palcem, velel jí a ve finále byli potrestání, mírně, nějací malí úředníci, aby se teda jako neřeklo, že ano ... To, že prachsprostě lže o premiérovi, nazývá ho veřejně "estébákem" (ani šajna nemá, křivák sám, že premiér nikdy nebyl příslušníkem bývalé Státní bezpečnosti ani jejím spolupracovníkem a soudy mu to potvrdily, že je jenom ve sporu o to, koho má žalovat z falešného obvinění) a nepravdivě ho obviňuje z ovlivňování tisku, který je jako jeho bývalý majetek ve svěřeneckých fondech. Ale je to už takový folklor, někteří lidé to chtějí slyšet a někteří křiváci to o to víc hlasitěji vykřikují. Sami s tunami másla na hlavě.

Bojí se o svobodu, gauneři političtí, ráno v poledne i večer chtějí za ni bojovat, přitom jedním dechem veřejně vyřvávají sprosté invektivy na pana prezidenta i premiéra, přejí jim smrt, někteří jim jí i vyhrožují, funkcionáři ODS. Cpou se urputně až s chorobnou touhou do Strakovy akademie, běžně šermují slovy jako převrat, svržení vlády, odstranění prezidenta i premiéra. A takto vypadá, dle nich, nesvoboda.

Ve skutečnosti jsou to oni, co spekulují v neuvěřitelných kombinacích, jak se dostat k moci opět, k těm žlabům u kterých měli vysezené důlky a od kterých byli voliči, po právu a spravedlivě, vyhnáni. Ničeho se neštítí v tom tažení zpět ke kormidlu, zneužívají i to výročí listopadu 89, chtějí si všechny zásluhy o změnu režimu tenkrát přivlastnit, zprivatizovat.

Nerespektují výsledky řádných, svobodných a demokratických voleb, pohrdají tak voliči a jejich volbou.
Vskutku demokraté!

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jiří Volný st.

Kdo s čím zachází, tím také schází. Vždy mi vadila nedemokratická pětiprocentní klauzule v našem volebním systému. A měl jsem jízlvou radost, když na ni doplatil někdo, kdo za ni do úmoru horoval. Například OH nebo KDU-ČSL. Dnes Demo-blok brečí, že získal méně mandátů než by mu proporčně náleželo. Avšak v minulosti mnohé "ryze demokratické" strany hlasovaly do roztrhání těla za současný volební zákon. Pochopitelně se jim nelíbí rozložení sil v dolní sněmovně a snaží se všemi prostředky omezit moc současné vlády. Především nemohou pochopit proč statisícová demonstrace v listopadu 1989 stačila a dnes nestačí.