Zbytečný, drahý, zlo a sváry plodící Senát, zrušit ho zítra je pozdě

senat 19
5.10.2019 16:19
Hlasy, volající po zrušení Senátu, horní komory sněmovny, v naší zemi sílí. Jsou racionální, oprávněné, podložené výsledky "práce" senátorů, absolutní absence jakéhokoliv přínosu, užitku pro občany této země. Veřejností je vnímána tato instituce coby zbytečné a nákladné odkladiště neúspěšných politiků, kandidátů na všemožné, i ty nejvyšší, funkce ve správě státu.

Ostatně, nejvíc je zbytečnost a nepřínos Senátu pro náš stát patrná v (ne)účasti voličů v každých senátních volbách, která se dlouhodobě pohybuje kolem dvaceti procent.

Ať už bylo záměrem zploditelů této instituce u nás cokoliv, vychází z toho jenom marnost, neúměrně vysoké výdaje ze státního rozpočtu a v poslední době silné znechucení řadového občana nad tím, co naši doslova drazí senátoři produkují, vypouštějí na veřejnost ze svých ebenových lavic.

Jediným a celou dobu trvání této drahé instituce neustále omílaným zdůvodňováním její existence je tvrzení (především senátorů, že ano), že jsou tak zvanou pojistkou demokracie v naší zemi.

NEJSOU! Jsou vším možným i nemožným (hlavně v poslední době), jenomn ne tou pojistkou. Otcové zakladatelé někde udělali zřejmě chybu, byť zřejmě mysleli na svá zadní kolečka, na doby budoucí, kdy si takto snad (asi určitě) připravovali víc jak blahobytný vejminek, zaopatření na postpolitický život.

Každý zákon, právní předpis, vytvořený Poslaneckou sněmovnou a vládou, který má dle fungujícího systému spoluschvalovat Senát a tento ho neschválí, jde zpět do sněmovny a ta ho přehlasováním beztak schválí. Jak jednoduché to je, ta ničemnost Senátu, ta jeho zbytečnost a marnost. 

Iniciativa a "pracovitost" Senátu je, jak se mohli všichni v nedávno uplynulách dnech přesvědčit, ve vymýšlení a podávání žalob, ztížností, doslova udávání (především na prezidenta republiky, ale i na jiné, řádně, svobodně a demokraticky zvolené vysoké ústavní činitele), tu k Ústavnímu soudu, tu k Nejvyššímu státnímu zástupci. 

Iniciátoři této jimlibé činnosti jsou pak z řad senátorů povětšinou zhrzení, neúspěšní a proto plní zášti, zloby a nenávisti senátoři, kterým ani omylem nejde o blaho a úspěchy této země, obyvatel této země, ale o pomstu a vytváření zla, zášti, nenávisti k těm, kteří je v minulosti dávné i nedávné porazili v politickém klání. Nic konstruktivního, smysluplného ze Senátu, s prominutím, nevypadne. Šíří jenom nesváry, pomluvy, animozity, plané a nepodložené obviňování, zášťě k jim nepohodlným vládnoucím politikům, k těm, kteří je porazili.

Obecně se mezi občany říká, že Senát je jedna velká supertrafika pro necelou stovku trafikantů a jejich asistentů, sekretářek, posluhovačů. A že ty jejich jednotlivé trafiky jsou setsakra dobře zařízené, personál placen královsky, jenom v těch regálech a na pultech nemají nic, kromě občasných výplodů své nenávisti a zloby, pro formu proložených bezduchými, zbytečnými a nesmyslnými projevy a plácáním, doslova žvaněním, o ničem, resp. o tom, co už je stejně x krát řečeno v Parlamentu a ve Strakovce, na Úřadu vlády.

Je vskutku načase tuto zbytečnou a nákladnou instituci, pro naši poměrně malou zemi bizarní, neadekvátní, marnou, ZRUŠIT.
Bohatě nám stačí už i tak přelidněný a početně nadpoměrná Poslanecká sněmovna.

Občané, daňoví poplatníci, mají už plné zuby toho, že musí platit ze své práce takové množství marných politiků, navíc v případě senátorů ještě s přidanou hodnotou škodičů této země.

Kdo kompetentní a s mandátem najde odvahu vyvolat referendum o další (ne)existenci Senátu v České republice?

Taky senátor ... Ještě někdo pochybuje o výše napsaných slovech? https://www.parlamentnilisty.cz/…/Senator-Wagenknecht-ktery…

 

 

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Růžena Chrastekova

Dobrý den pane Moskalíku,

děkuji za zajímavý komentář. K tomu zrušení zbytečných institucí  - ANO, ještě také zrušit ty neustále se rozrůstající, bující jak nádory, různé Rady vlády, parlamentní komise a podkomise (?!). Navíc ty Rady vlády se v různých zaměřeních (třeba Romská problematika) překrývají, je jich několik. Kontraproduktivní, vyhozené peníze, jsou personálně včechny propojené, k tomu i s neziskovkami takto zaměřenými. Hnus fialový, potřebovalo by to generádní, radikální úklid a vyhnat je všechny k normální, smysluplné práci.

Dotace a jejich smysl - totálně nadbytečné, korumpující prostředí vytvářející nesmysl.

Růžena Chrastekova

Dobrý večer pane Šebku,

děkuji Vám za komentář a zajímavé doplnění mého článku. Přiznám se, že jsem byla líná dohledávat konkrétné informace (náklady na činnost Senátu), pojala jsem to spíš povšechně. Ty onformace o Sloensku, ohledně Senátu, jsou též zajímavé, ale myslím si, že Maďarů tam tolik není. Romů ale určitě.

 

antoninsebek

Nepůjde o nějaké vysmímání. Opravdu jsem také řadový občan, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi. A s Vaším příspěvkem souhlasím. 

Slavný Senít vznikl jako vějička pro část poslanců, při rozdělování republiky Československé. Ten projekt pak (coby zbytečný) ležel řadu let. Když se otřepaly dnešní kraje, tak zde našly odkladové místo pro nepodstatné politiky. 

Zdůvodňováno to bylo jako "pojistka". ANI JEDNOU, a to i když jsem čekal, že se toho využije, se žádná pojistka nerealizovala. Stačil by nějaký právnický kabinet, který by dohlédl na to, aby některé plácaniny z PS PČR se pozměnily, včetně gramatických chyb. 

Senát by měl smysl, pouze pokud by naše země měla několik národností, které se potřebují prezentovat. Nebo výrazně oddělené územní části. To také nemáme. Je zajímavé, že Slovensko, které tam má půl milionů Cikorek a půl milionů Maďarů - k zavedeni Senilátu nesáhlo. Bylo to rozumné. 

Jen v prvotním výčtu Senilát nás ročně stojí 4 miliardy. K tomu přichází stejná porce na tzv. vedlejší výdaje.