Americké elity se svou „Russiagate“ dokonale zkompromitovaly

craig roberts 0717
24.2.2018 15:18
Stephen Cohen, emeritní profesor ruských studií a ruské politiky na newyorské a princentonské univerzitě ve své stati na webu The Nation konstatuje, že dalším rozmazáváním ničím neprokázané teorie Russiagate se její původci a rozšiřovatelé z řad demokratů a presstitutek dopouštějí následujícího: 1) Ohrožují institut amerického prezidentství. 2) Obviňováním Ruska z „aktu války“ ohrožují bezpečnost USA. 3) Ponižují americké voliče. 4) Diskreditují americká média. 5) Činí z demokratické strany spolek, snažící se získat moc podněcováním a rozšiřováním konspiračních teorií. 6) Prokazují, že americké elity se skládají z lidí, postrádajících jak inteligenci, tak i mravní integritu a čest.

Profesor Cohen ve své stati k uvedenému dodává: „Už téměř dvouletá vyšetřování a tvrzení Russiagate vymysleli a k životu vyvolali nejpřednější američtí politikové, média a (pravděpodobně), i mozkové elity demokratů či prodemokratů. Ti všichni prokázali, že současný i budoucí institut amerického prezidenta je jim zcela lhostejný. Jejich tvrzení, že se Trump stal prezidentem díky svému spiklenectví s Kremlem, vyúsťuje totiž logicky v závěr, že je tento prezident v jistém smyslu loutkou či dokonce agentem Kremlu – čili zrádcem USA.

Takováto tvrzení nemají v americké historii obdoby. Nejen, že Trumpovo prezidentství

pošpinili do současné podoby, ale zanechávají skvrnu podezření i na všech prezidentech, kteří přijdou po něm. Jestliže se totiž má za to, že Trumpa ustavil prezidentem Spojených států Kreml – proč by to nemělo platit i pro prezidenty budoucí?

Čili: Jestliže fanatikové Russiagate dychtí po delegimitaci Trumpa prezidentem, vytvářejí svým dychtěním dlouhodobě působící mrak nad samotným institutem amerického prezidenta. A pozor! Nejen institutem prezidenta. Už nyní začínají tito blouznivci povykovat, že Kreml činí přípravy na ovlivnění tohoročních voleb do amerického Kongresu, čímž se mrak pochybností nad prezidentem rozšiřuje i nad budovu amerického Kongresu. Takže ti adepti, kteří ve volbách do Kongreasu neuspějí, už dnes mají v hlavě zformulovánu příčinu svého neúspěchu: „Zavinil to Putin“.

Nejde samozřejmě jen o tohle. Svými prohlášeními, že se Rusko „zamíchalo“ do amerických prezidentských voleb v r. 2016 a že toto „zamíchání“ bylo „útokem na americkou demokracii“ a tudíž „aktem války“ srovnatelným s Pearl Harborem či 11. zářím 2001, jak si to nedávno vymyslel Glen Greenwald, byl celé záležitosti nasazen válečnický slovník, nenaznačující nic menšího než to, že na ruský „akt války“ musí Amerika odpovědět svým „aktem války“. Namířeným pochopitelně tam, odkud ten první „akt války“ vyšel – čili proti Rusku.

Už to je strašné, ale existuje ještě něco strašnějšího. Svými útoky na Trumpa, kterého demokraté i presstitutky vytrvale vykreslují jako „prezidenta mentálně labilního“ se vytváří riziko, že prezidenta

mohou právě tyto vytrvalé útoky vyprovokovat k válce s Ruskem. A to proto, aby tak jasně zademontroval, že on žádnou kremelskou loutkou není.“

Jak Cohenova analýza dokazuje, je Russiagate a všichni její přívrženci nepřítelem nejen americké bezpečnosti, ale i Ruska, číslo jedna.

P.C. Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Dona

Keby dej knihy André Sorela " Súmrak bohov Babylonu " bol prenesený do súčasnosti, rozhodne by sa zaoberal súmrakom bohov USA. Alebo je možné atmosféru v USA nazvať aj súmrak civilizácie, úpadok civilizácie - ktorý zasahuje do Európy. Presnejšie, Európa sa podieľa nielen na súmraku v USA, ale aj na vlastnom súmraku, pretože svojím postojom k RF prilieva olej do ohňa. Dokedy bude RF znášať tento útlak, je ešte vo hviezdach. 

Už v 19. storočí sme dali absolútnu moc nad naším myslením, nad politikou, nad životmi - médiám každého druhu. Pod zámienkou slobody slova si médiá prisvojili - a my doteraz to uznávame v zákonoch a ústavách -  absolútne právo na pravdu a spravodlivosť. Média si podľa potreby obliekajú talár sudcu, odev kata, používajú gilotínu na koho chcú, slovne odstreľujú nepohodlných a nekomforných, prenasledujú každého, kto im môže priniesť zvyšovanie nákladu a čítanosť, šíria nenávisť a extrémne názory v záujme majiteľov a politickej kliky formou sarkazmu, ponižovania a dezinformácie sú ich pracovným nástrojom. Skôr nájdete ihlu v kope sena ako čestné a férové médium.

Lenže, každá minca má dve strany : keby médiá neboli naším zrkadlom, zanikli by. Taká je realita.

Reálnou možnosťou nátlaku na Trumpa je vojna ako dôkaz Trumpovej neviny. Trump sa necháva k tomuto kroku viac a viac tlačiť. Otázkou je, či môže inak. Mal by dať prednosť vlastnej rezignácie s postu prezidenta, ako vojne. Aj potom by bolo neisté, či rozbehnutá mašinéria vojnového konfliktu sa zastaví.

Vidím ešte jednu možnosť : Jediný, kto môže ešte prekaziť plány na vojnu, je Európa. Európa by sa mala vzoprieť tlaku USA, odmietnuť vojenský konflikt s RF a postaviť sa za RF proti USA.  Ťažko realizovateľné, ale nie nemožné.