Drahé Rusko – nepřítel není partner

paul craig roberts youtube
9.9.2017 00:33
Svévolné americké uzavření ruského konzulátu v San Francisku i následné prohledávání všech věcí a rekvizit, které k němu patří, Rusy vážně znepokojilo. Nelze pochybovat o tom, že tímto činem porušil Washington jak diplomatickou ochranu, tak mezinárodní právo.

Proč Washington tak okázale ukazuje světu své pohrdání právem? Chce světu ukázat, že Rusko je natolik slabé, že se Washingtonu neumí postavit? Že žádné mezinárodní právo a žádná diplomatická imunita nejsou dost účinné na to, aby způsoby washingtonského jednání dokázaly usměrnit? Že si Washington může dovolit veškeré právo znásilňovat, aniž by se za své chování dočkal odplaty?

Odpověď na tyto otázky je následující: Názorem Washingtonu je, že moc a pouze moc a nic jiného vytváří právo. Zákon byl vyhozen z okna.

Takže: z jakého důvodu se tedy Rusko při svých jednáních s Washingtonem stále spoléhá na zákony?

Bylo účelem akce v San Francisku nalézt něco, coby se po zpracování dalo využít jako důkaz o ruské spoluúčasti na amerických prezidentských volbách, ve kterých byl zvolen prezident, který ve vztahu s Ruskem dává přednost míru před konfliktem?

Ruský ministr zahraničí Lavrov řekl svému rezortnímu americkému partnerovi. že Rusko se ve věci uzavření svého konzulátu, jakož i v záležitosti prohledávání ruských diplomatických věcí a rekvizit, odvolá k soudu.

Znovu tedy vidíme, že Rusové se stále pokoušejí jednat s Washingtonem cestou práva, soudů a diplomacie, a neuvědomují si pravý stav věci, jež Washington nastolil.

Jaký je tento pravý stav věci?

Ten je takový, že americký vojensko-bezpečnostní komplex jako nejmocnější komponent americké vlády se rozhodl, že Rusko je nepřítel, ospravedlňující jeden tisíc miliardový, čili bilionový roční rozpočet a celou moc, jež je s tímto rozpočtem spojená.

Jinými slovy: Rusko je ustanovený nepřítel Ameriky Číslo Jedna a neexistuje nic, co by s tím ruská diplomacie a ruské uměřené kroky a reakce, či ruská poukazování na svého nepřítele jako na svého partnera, mohly dělat.

Drahé Rusko, musíš konečně už jednou pochopit, že ti prostě byla určena role „nepřítele“.

Jistě, neexistuje jediný objektivní důvod, proč se tak stalo, ale stalo se. Takový byl washingtonský výběr.

Washington nemá zájem o fakta. Je ovládán stínovou vládou a tzv. hlubokým státem, sestávajícím z CIA, vojensko-bezpečnostního komplexu a finančních zájmových skupin. Všechny tyto části podporují světovou hegemonii USA, a to jak finančně, tak vojensky. A Rusko i Čína jim stojí v cestě.

Tažení, zvláště proti Rusku, se stále zvyšuje, až se stává absurdním. Časopis Newsweek např. naznačuje, že za bombovým útokem při bostonském maratónu stálo Rusko.

Rusko zkrátka se svým určením nepřítele Číslo Jedna nemůže dělat absolutně nic.

A co tedy může za této situace vůbec dělat?

Jediné, co může udělat je obrátit se k Západu zády a přitom jen sledovat, zda mu nehrozí překvapující útok.

V Americe se pro Rusko nenachází pranic dobrého a jakákoliv americká investice v Rusku bude využita k jeho poškození. Rusko americký kapitál totiž nepotřebuje. Názor ruské centrální banky o potřebě Ruska mít k dispozici cizí kapitál dokazuje, jak úspěšně byl ruským ekonomům vymyt mozek za Jelcinovy éry. Cožpak ruská centrální banka nechápe, že ona sama dokáže financovat veškerý ruský rozvoj a žádné cizí půjčky jí k tomu nejsou zapotřebí?

Nezdá se ani, že by si si ruská vláda dost uvědomovala, že jedním z důvodů, pro který mohou být na Rusko uvalovány sankce, spočívá ve faktu, že Rusko zůstává v západním finančním systému zajatcem. A že veškerá ekonomická doporučení, jež ruská vláda dostává od svých neoliberálních ekonomů, slouží zájmům Washingtonu a nikoli zájmům Ruska.

Kdy tedy přestane ruská vláda předstírat, že její nepřítel je její partner? Proč nedokáže rozpoznat reálný stav věcí a pohlédnout mu přímo do tváře?

Vždyť všechno jiné Rusko jen uráží a poškozuje.

Vybral a přeložil Lubomír Man

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Dona

Veľmi smutná realita opísaná v tomto článku. Absolútne súhlasím. Rusko už dávno malo pochopiť, že liberálnejšou ekonomikou, než má Západ nikomu nič nedokáže a nepresvedčí nikoho o konci vlády komunistov a  demokracii v Rusku - lebo sa nechcú nechať presvedčiť ! Liberálni ekonómovia Ruska na čele s centrálnou bankou prispeli k tomu, že trilión dolárov má Rusko v zahraničí - a dnes držia ruskí oligarchovia vlastnú vlasť pod krkom, alebo inak - na povraze pre obesenca.

Nielen P. C. Robertsa rozčuľuje viacnásobné vyhlásenie V. Putina o " partnerstve " s USA. Aj európski realisti žasnú nad tým :  buď je to prejav naivity, alebo predstieranie naivity za účelom získania času. Naivnosť a dôverčivosť je typická SLOVANSKÁ vlastnosť. Voči anglo - saskom pragmatizme je to vopred prehratá šachová partia.

Tá istá naivnosť vrhla Strednú a Východnú Európu z Waršavskej zmluvy do NATO, z RVHP do EÚ. Jedine Západ na čele so Spojenými štátmi si povedzme 200 rokov razí tú istú rovnú cestu k ovládaniu sveta. Z tejto cesty ich nezviedol ani boj za oslobodenie kolónií, ani I. a II. svetová vojna, ani hospodárske krízy, ani socializmus - naopak. Zo všetkého vyšli ako noví kolonizátori, napr. Strednej a Východnej Európy, Ukrajiny, Gruzie, Moldavska, Japonska, Južnej Kórei, časti Afriky......

Ako je to možné ? Jednoduchý recept a jednoduchá odpoveď - je aj v tomto článku : Neuznávajú iné zákony, ako svoje. Vždy donútia iné štáty k ústupkom a rešpektovaniu ich predstáv o slobode, demokracii a mieri. Kde je príčina tohto zúfalého stavu reality ? Po prvé : kým bude americký dolár ovládať svetový obchod, dovtedy sa nikto nedostane z dobrovoľného väzenia skonštruovaného Spojenými štátmi.

Po druhé : malo by NATO zaniknúť. Je to predĺžená ruka nadnárodných korporácií a vlád na ceste k ovládaniu " sveta ", nie k mieru. Mier je smrtonosná pasca pre každé hospodárstvo Západu.