P.C. Roberts: Global Research se staví na obranu D. Trumpa

craig roberts 0717
11.2.2021 09:30
Global Research (Globální průzkum), je mezinárodně uznávaný web, který hledá pravdu, čímž pomáhá novinářům, kteří do tohoto webu přispívají, držet vládu USA přece jen v jakéms takéms stavu zodpovědnosti. A zatímco pohled na prezidenta Trumpa býval na tomto webu v mnoha směrech nepřesný a nejednoznačný, pokus Demokratů zobrazovat jej nyní jako člověka, který své příznivce vyzval k násilné zteči Kapitolu a proto si zaslouží být podroben procesu impeachmentu, vedl redakci Global Research k jeho jednoznačné a neohrožené obhajobě. V rozsáhlém článku rozebírá Emanuel Pastreich klady a zápory vlády prezidenta Trumpa a dochází k závěru, že Trump byl jediným americkým prezidentem, který projevil odvahu reprezentovat americký lid a odhalit sobecké agendy oligarchů, kteří Americe vládnou. A jen proto, píše Pastreich, byl Trump zdémonizován a ukradenými volbami odklizen ze scény.

Pastreichův článek zde: https://www.globalresearch.ca/defense-donald-trump/5736651 

Američané , kteří se v důsledku úspěchů USA po Druhé světové válce a s vědomím, že jsou občany země rezervní světové měny, která tak diktuje světu svou vůli, stali ještě bezstarostnějšími a naivnějšími, než byli předtím, nejspíš dnes nechápou, co zamýšlený impeachment Trumpa vůbec znamená. Že útok na Trumpa je vlastně zahaleným útokem na svobodu projevu. Demokraté mají totiž v úmyslu zlikvidovat jak První, tak i Druhý dodatek Ústavy USA, a tento úmysl je spolu se všemi oficiálními americkými médií řadí do kategorie Domácích nepřátel Spojených států. Avšak namísto nich byl za tohoto nepřítele označen Trump.

Jak? Především zde máme „povstání na Kapitolu“, které ovšem žádným povstáním nebylo. Šlo o předem naplánované překročení hranic pozemku Kapitolu lidmi, které Trump neznal. FBI varovala stráž Kapitolu den před Trumpovým projevem, že pár lidí plánuje narušit běžný chod Kapitolu. K tomuto narušení pak došlo už během Trumpova projevu před Washingtonovým Památníkem a nikoli po něm, a nikoli tedy jako jeho následek. Zde důkaz:

htps://www: .paulcraigroberts.org/2021/02/08/fbi-charges-against-capitol-trespassers-reveal-pre-planning-and-erodehttps://www-incitement-allegation/ 

Presstitující se špína, která se dnes vydává za média Spojených států, necítí žádnou hanbu, když vydává lži za pravdu. Toto je její jediné poslání. Tak např. presstitutka, známá jako the Hill, píše, že všechny autority se shodují v názoru, že impeachment může být použit i proti držitelům neveřejného úřadu. Tzn. i proti Trumpovi, i když prezidentský úřad už nezastává.

Což je ovšem do nebe volající lež, která nemá oporu ve skutečnosti, v právním systému a ani v celé ústavní historii. Co na tu nehoráznou lež říkáte vy, levicoví právníci Harvardu? A kdo jsou ty autority, které takovýto nesmysl podporují?

Samozřejmě, tohle nám the Hill nikdy nesdělí. A co k problému říká Alan Dershowitz, nejproslulejší profesor práva na Harvardu?

Jeho názor je krystalicky jednoznačný: Impeachmentu lze využít jen k vyhoštění osoby z úřadu a nelze jej tudíž využít retroaktivně vůči osobě, která už v úřadu není: https://www.wsj.com/articles/no-you-cant-try-an-impeached-former-president-11611167113 

Dershowitz dále uvádí, že právě probíhající proces Trumpova impeachmentu je útokem na První dodatek ústavy a ničím jiným.

Proces impeachmentu Trumpa nicméně v těchto dnech probíhá. A spolu s ním vzchází z popela americké Ústavy totalitní stát.

Vybral a přeložil Lubomír Man

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Dona

Súhlasím s tým, že D. Trump mal svoje klady i zápory. Klady sa prejavovali najmä  na domácej politike a v prospech USA. Avšak v zahraničnej politike sa kĺzal na tenkom ľade : lavíroval medzi vyhlasovaním vojen a medzi sankciami, neváhal rušiť zmluvy.  Sotva je pozitívna jeho reakcia voči Venezeule - vraj veľa nechýbalo a šla tam americká armáda. Len prítomnosť a reakcia RF ho pravdepodobne zastavila. Avšak pozvanie Guaidoa do Bieleho domu, uznanie za prezidenta spolu s EÚ, vydieranie susedných štátov Venezuely aby sa spojili proti Venezuele - to pokladám za zásadné Trumpove negatívum. O streľbe na Sýriu, o podpore IS v Sýrii a Iraku, zabitie Soleimaniho, o bezcharakternej podpore Turecka, o tancoch v Afganistane s Talibanom... to je typická americká politika, ktorú robil aj Trump.

D. Trump konal ako pravý biznismen : vydieraním nútil partnerov ustúpiť, uzavrieť nové zmluvy, zastrašovať. Tým sa mu mnohé pozitívne záležitosti v prospech USA podarilo dosiahnuť. To by mu Američania mali uznať a kvitovať. 

Čo sa týka Demokratickej strany - to je mix, koktail všetkých možných politických prúdov, aké sa dnes vyskytujú. S neokonmi majú spoločnú vojnovú históriu a agresívnu zahraničnú politiku.  Len na domácom poli politiky sa od seba líšia. Zákernosť však nechýba ani jednej strane.

Bidenova vláda nám ukáže americkú demokratickú politiku v plnej " kráse ". Čas ukáže, že D. Trump bol ešte" neviniatko".