P.C. Roberts: Hleď na toho bílého koně – jeho jezdec je smrt

pc roberts
13.9.2017 14:50
Dva z amerických nejlidnatějších států, Texas a Florida, jsou v rozvalinách – a Washington štve k dalším válkám. Americký národní dluh činí dnes 20 bilionů dolarů – a Washington štve k dalším válkám. Další války pomáhá Washingtonu připravovat celý svět, včetně těch zemí, které samy jsou na jeho mušce – Rusko a Čína.

Věřte nebo nevěřte, ale Rusko a Čína společně s Washingtonem hlasovaly v Radě bezpečnosti OSN pro uvalení dalších a ještě krutějších sankcí proti Severní Koreji. Proti zemi, která se neproviňuje ničím jiným, než touhou mít k dispozici prostředky, kterými by se Washingtonu ubránila, a nestala se po Afghánistánu, Iráku, Libyi, Somálsku, Jemenu, Sýrii, Srbsku a Ukrajině a po Washingtonem zorganizovaném puči jeho obětí a tím i zemí zbídačenou.

Kdysi jsem věřil, že Rusko a Čína fungují jako jistá brzda washingtonského puzení ovládat svět, ale obě ty země se zjevně Washingtonu podrobily – a obě se uvolily k potrestání Severní Koreje za to, že se snaží být k obraně své země Washingtonem připravena.

Proč Rusko a Čína opakují tutéž chybu, kterou udělaly svou podporou o rezoluci o bezletovém prozu nad Libyí, kterou pak Washington a NATO v pravý čas obrátily v pravý opak, rozjely nad Libyí orkán leteckých útoků, jež pomohly CIA zorganizovaným džihádistům svrhnout libyjskou pokrokovou vládu a zabít Kaddáfího?

Rusko si je vědomo, že je obkoleseno americkými vojenskými nukleárními základnami a totéž ví o sobě i Čína. Takže na stole je otázka: Byl příčinou jejich kapitulace strach? Anebo je jejich spolupráce s Washingtonem lstí, za kterou proti Washingtonu připravují svůj vlastní úder? Anebo se jejich vlády pokoušejí s USA ve věci sankcí spolupracovat proto, aby se tak vyhnuly morální nutnosti případnému americkému útoku na Severní Koreu vzdorovat?

Je zapotřebí hodně kompetence na to, abyste se postavili ďáblu, a ďábel ve Washingtonu váží zřejmě víc, než váží kompetence v Rusku a v Číně. V zemích, které touží být bohaté až natolik, že jim hrozí přijít jak o suverenitu, tak o samu svoji existenci.

Když vidíte tak potenciálně mocné země jako Rusko a Čínu, jak v Radě bezpečnosti OSN podléhají tlaku USA, nutí vás to přemítat, zda ony nejrůznější analýzy o mnoha slabostech Washingtonu odpovídají skutečnosti – a pokud ano - zda o nich Rusko a Čína vědí?

Jak si dokážete vysvětlit, že dvě země, jejichž suverenita leží jako nepřekročitelné balvany v cestě světové hegemonie Washingtonu, pomáhají svému zcela zjevnému nepříteli tyranizovat další zemi – menší - která se dokonce nalézá v oblasti jejich vlastního vlivu? Jak si může Rusko stěžovat na sankce proti své zemi, nezaložené na ničem jiném než na washingtonské propagandě, když samo podporuje sankce proti Severní Koreji, založené taktéž jen na propagandě?

Rusko a Čína se samozřejmě severokorejských nukleárních zbraní obávat nemusejí. Nikdo se jich nemusí obávat – kromě země, která na Severní Koreu zaútočí. Kdo tedy vysvětlí, že Rusko a Čína zaujímají vůči Severní Koreji stejný postoj jako potenciální útočník na ni - Washington, když navíc obě ty země dobře vědí, že zahraniční politika Washingtonu vůči nim je veskrze nepřátelská?

Vždyť jen před pár dny Washington oznámil, že zvyšuje počet svých plavidel v Jihočínském moři, aby tak Čínu uvědomil o tom, že Jihočínské moře není čínské, ale americké. A taktéž před pár dny zaútočil Washington znovu na Rusko ve věci jeho údajného zásahu do amerických prezidentských voleb. Tentokrát má být oním mechanizmem, jímž Rusko Americe volby ukradlo, Facebook.

Celá tahle americká politika je samozřejmě absurdní, ale neustálým opakováním se stává realitou. Na vlastní oči můžeme sledovat probíhající vývoj, kdy celý svět, celá OSN i její Rada bezpečnosti se staly zajatcem Washingtonu v Matrixu. A ani Rusko a Čína, zdá se, už nesledují své vlastní zájmy a ruku v ruce s Washingtonem pracují ke svému vlastnímu zániku.

Příběh se blíží příběhu biblickému: Washington jako antikrist ničí všechno dobro na Zemi.

Překlad: Lubomír Man

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jiří Volný st.

Přijatá verze sankcí je mírnější než byl původní americký návrh, tudíž si Čína a Rusko alespoň trochu zachovaly tvář. Realita bude ještě příznivější pro KLDR, protože obě sousední země nepřipustí zhoršení stavu a Severokorejci jsou dostatečně schopní a z velké míry soběstační. Severokorejské odpaly a pokusy byly také reakcí na vojenská cvičení za účasti amerických jednotek. Spojené státy a jeho spojenci nejsou zatím ochotni k ústupkům v omezení těchto aktivit. Tím, že vůdce ukázal, že je schopen zasáhnout nejen jihokorejské bratry, ale i Japonsko a území Spojených států, tím získal ještě větší autoritu v očích svého lidu. Minulé války zatím nebyly dořešeny a reparace ze strany Japonska, USA a vlastně i OSN zaplaceny. V tomto světle nabývají sankce velmi zvláštní podobu.

Dona

Už dlhý čas píšu ľudia, politici i politológovia o tom, že končí hegemónia USA. Ja si už dávno myslím a píšem, že je to predčasné a ničím zásadným podporené tvrdenie. Skôr nádej a sen  premenený na skutočnosť. Chápem, ale nesúhlasím s tým, ako hlasovalo Rusko a Čína v RB OSN.

Chápem preto, že 1./ DOLÁR je tá najistejšia a najsilnejšia zbraň, ktorú má USA. Americký dolár ovláda svetový obchod oveľa istejšie, ako zbrane. Tým pádom všetky banky sveta držia na uzde všetky štáty sveta. Naviac, Rusi i Číňania neobozretne a v túžbe " držať USA v hrsti " nakúpili americké dlhopisy v miliardách dolárov - ktoré môžu, ale nemusia USA vyplatiť. Takže sankcie sa silne dotknú práve cez dolár a banky každého, kto sa vzoprie USA. Čiže na pozadí každého úspešného, či neúspešného  vydierania, je DOLÁR. Rusko si už nemôže dovoliť ďalšie sankcie a Čína má namierené k svetovláde cez globalizáciu a Hodvábnu cestu - potrebuje " mať pokoj " ,počas budovania tohto cieľa a udržať rast HDP aspoň na tých percentách, ako dnes. Keďže nechcú, alebo nie sú pripravení na vojnu s USA, cúvajú a podriaďujú sa Bielemu domu.

2./ Za posledných 70 rokov potichu, ale bezpečne si USA postavili vojenské základne - okolo 5000 vrátane tých , čo sú v USA. Kým " kázali vodu, a samy pili víno ", kým všetkým vnucovali slobodu a demokraciu, vedeli veľmi dobre, že bez ZBRANÍ a VOJNY  svet neudržia v poslušnosti. Vládnu " CUKROM  a BIČOM " a ešte budú vládnuť. Prečo ? Lebo dokázali, že sú jediný štát, ktorý bez výčitiek svedomia a strachu pred odplatou môžu použiť jadrové zbrane. Mali sme sa o tom možnosť presvedčiť po Iraku, po Lýbii, teraz po Sýrii... K tomu ich bezmedznému sebavedomiu a istote prispievajú európski politici a obyvatelia, arabskí šejkovia, japonskí a juhokórejskí obyvatelia a vláda - a teraz aj Rusko a Čína.

Ak zhrniem: v bode 1. a 2. chápem prečo to urobili. No nesúhlasím preto, že momentálne má Rusko i Čína značnú  morálnu podporu verejnosti  tak v postoji k USA, ako aj v ochrane KĽDR pred USA.  Niekedy treba hrať vabank a nehladieť len na ekonomiku.