P.C. Roberts: Jak se USA staly válečným policejním státem

pc roberts
23.9.2017 14:03
Profesor D.R.Griffin je houževnatým typem vědce. Napsal řadu důkladně zdokumentovaných knížek, demostrujících zcela zjevné slabiny oficiálního výkladu útoku na Světové obchodní centrum a na Pentagon z 11. září 2001, a poskytl celé hory svědectví a důkazů, které však jak prostitující se americká média, tak vláda USA ignorovaly.

Ve své poslední knize Bush a Cheney – jak zpustošili Ameriku a Svět, profesor Griffin popisuje, jak sionističtí neokonzervativci a režim Bushe a Cheneyho společně s vojenskobezpečnostním komplexem a s médií využili 11. září k rozsetí islamofobie mezi americkou veřejností – a to s úmyslem rozpoutat agresivní války proti Afghánistánu, Iráku, Libyi, Jemenu, Sýrii i některým provinciím Pákistánu s tím, že pouze na mušce zůstává zatím Irán. Všechny ty války byly založeny na lžích a zfabrikovaných „důkazech“, na rozhodnutích kontrolovat ropovody a pohyb ropy vůbec, na snaze maximalizovat zisky pro vojensko-bezpečnostní korporace, ve kterých měl Cheney osobní účast, i na na touze rozšířit neokonzervativní hegemonii nad světem.

Jedním z důsledků tohoto lačnění se stala likvidace amerických ústavních zákonů, které bránily svobodu občanů a zakazovaly porušování amerických i mezinárodních zákonů, včetně zákona o nepřípustnosti mučit lidi.

Dalším důsledkem 11. září byly miliony uprchlíků, vyhnaných válkami ze svých domovů a zaplavujících dnes Evropu.

Američané mají tedy dnes policejní stát, v němž všichni občané podléhají těmto ustanovením: časově neomezenému zadržení či věznění při pouhém podezření, tzn. i bez usvědčení či důkazu, který by byl soudu předložen. Podléhají dále i možnosti být usmrceni, a to i při pouhém podezření a bez náležitého procesu práva. Podléhají i úplnému narušení jejich soukromí, počítaje v to i možnost prohlídky tělových dutin a to i bez soudního příkazu. Americké ženy tak mohou být povinny nechat si policií prohlédnout své vaginy i na veřejnosti, např. na ulici.

Podvodná „válka proti teroru“ tak přeměnila Ameriku v gestapácký stát. Důsledky té přeměny sice hodně Američanů na své kůži přímo nepociťuje, ale zato jsou jim upřeny všechny informace o tom, jak americký stát likviduje celý svůj disent pod záminkou, že je nebezpečím pro národní bezpečnost USA. A tak lidé, kteří mluví tak, jak myslí, náhle zjistí, že je první dodatek americké ústavy už dnes nechrání.

S každým novým uplynulým dnem pravdy ve Spojených státech ubývá a demokratická kontrola vlády lidem už neexistuje vůbec. Američané žijí ve Čtvrtém Reichu, který už vypučel a je teď v plném květu.

Války a výdaje na ně se budou násobit s tím, jak vojensko-bezpečnostní komplex bude dál využívat jím samotným vyrobené „hrozby“ s cílem neustále zvyšovat tok amerických zdrojů do produkce stále rostoucího množství zbraní, jež jsou pak využívány k ničení dalších a dalších zemí.

Profesor Griffin poskytuje i detaily příběhu o tom, jak USA přestaly být svobodným státem řízeným svými zákony, ale staly se hrozbou se nejen pro americké občanské svobody, ale i pro život na zemi.

Dle světových anket 25 % respondentů považuje USA za největší hrozbu míru ve světě. Což je pětkrát větší počet než respondentů, kteří tuto roli připisují Severní Koreji či Iránu.

Trump nás zradil. Přijal agresivní militaristickou neokonzervativní linii vojensko-bezpečnostního komplexu, před kterým nás varoval prezident Eisenhower už v roce 1961, to je před 56 lety. Dnes se o této linii píše jako o té, kterou nám vybrala historie, aby zachránila světový mír. Zbombardovat sedm až osm zemí až do doby kamenné, zřejmě do této „ochrany světového míru“ dle washingtonského výkladu patří.

Vybral a přeložil Lubomír Man

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Dona

Nielen určitá časť verejnosti má pochopenie pre politiku USA , ale určite ústavná väčšina - čiže 90% obyvateľstva proste aspoň mlčí. Ak by ich toľko nebolo, už by voľby vyhrávali tie strany - a nielen jedna v jednom štáte ( tá by nič nezmohla), ktoré majú v programe minimálne vystúpenie z NATO.

25% ľudí je hriešne málo po toľkých vojnou zdevastovaných štátoch za posledných 28 rokov. O zdevastovaní  Všeobecnej deklarácie o ľudských právach OSN sa píše a vie zatiaľ málo. Práve profesor Griffin a P.C.Roberts popísal ničenie tejto deklarácie a Ústavy v USA. Táto devastácia sa plíži ako mor aj do Európy a späť. Deje sa pod pláštikom ochrany pred terorizmom, pred Ruskom a  na ochranu " America first " .

Raz , dúfam, príde čas, keď sa príde na to, že zánikom socializmu sme sa pripravili o všeobecnú ochranu ľudských práv v USA a v Európe. Dôvod je jednoduchý : kým existoval socializmus a vláda komunistov, Západ bol prinútený dbať o práva pracujúcich na Západe , o ľudské práva, pretože sa bál rozšírenia myšlienok komunistov, vzniku ďalších socialistických štátov. Západ sa doslova pretekal s Východným blokom o to, kto má lepšie zákony na ochranu pracujúcich, kto poskytuje väčšiu slobodu občanom, kto zabezpečuje väčší blahobyt pre občanov ako komunisti. Len čo socializmus padol, zanikol súper, zanikol dôvod. Konečne nastala doba ochrany kapitálu, ochrany globalistov, ochrana slobody - v podnikaní. Dôkazom, že dnešný zákonník práce vo Francúzsku bol šitý podľa socialistického zákonníka práce, sú prijaté Macronovým dekrétom zmeny podľa potrieb liberálneho kapitalizmu - a protesty ešte silných francúzskych odborov proti takýmto zmenám. My sme tieto zmeny absolvovali už v 90´rokoch !

Paradoxom dnešnej doby je, že sa čoraz viac píše a hovorí o prichádzajúcej totalite, o gestapáckych štátoch, o nacizme a extrémizme... tak v USA, ako aj v Európe. Prečo práve v dobe, keď si tu v Európe žijeme  v blahobyte, keď USA nezažilo I. ani II. svetovú vojnu, keď USA sa stali hegemónom práve vďaka II. svetovej vojne a zánikom ZSSR, keď vznikla blahobytná spoločnosť nazývaná EÚ, keď komunisti nevládnu ani v USA, ani v Európe čoby " najväčší nepriateľ blahobytu, slobody a demokracie " ???

Oproti zvyšku sveta máme vody koľko chceme, elektrinu, plyn, ropu - po 89´natrieskané regále tovarom a plné obchody, v ktorých stojíme dlhé rady rovnako ako za socializmu, rastie počet  tučných ľudí, máme v televízii hollywoodske filmy koľko sa do programu vmestí, cestujeme, pracujeme ako gastarbeiteri v zahraničí a doma si za to kupujeme domy, máme všetko, po čom nám duša piští - napriek tomu si vyrábame nepriateľa, napriek tomu máme " strach" , napriek tomu bojujeme v cudzích krajinách a čudujeme sa terorizmu a prílivu utečencov... 

Príslovie : " Nevieme čo chceme, ale nedáme pokoj, kým to nedostaneme " by sa najlepšie hodilo do dnešnej doby.

 

Roland Olbert

Zločinná zahraniční politika USA mi připomíná chování alkoholika v pokročilém stádiu závislosti. Což znamená, že se za své projevy a chování nestydí již ani doma, ani na veřejnosti. Je smutnou realitou, že  určitá část  především evropské veřejnosti, má pro lži a pokrytectví pochopení...