P.C. Roberts: Presstitutky zamlčují zprávu OSN o Venezuele

venezuela flag
10.3.2019 04:03
Nepokládáte za podezřelé, když si presstitutky vymyslí příběh o „humanitární krizi“ ve Venezuele a přitom obě oči i uši zavřou před skutečnou humanitární krizí v Jemenu a v Gaze?

Nemyslíte si, že je podivné, když expert Alfred Naurice de Zayas, vyslaný OSN do Venezuely, aby zjistil, jaká situace tam skutečně je a OSN o tom informoval, najednou shledává, že o jeho svědectví nemá zájem ani jedno západní médium a ani jedna západní vláda?

Nemáte za to, že je za hranou, když Washington ukradne Venezuele 21 miliard dolarů, uvrhne na ni hospodářské sankce s cílem tuto zemi destabilizovat a dostat ji do kolen, a obviní venezuelský socializmus a konkrétně pak jeho znárodněný ropný průmysl z toho, že přinesl lidu jen „hlad“? A pak nabídne Venezuele humanitární „pomoc“ ve výši žalostných 21 milionů dolarů?

Pokud jde o domnělý hlad a humanitární krizi ve Venezuele, uvádí se v de Zayasově zprávě pro OSN tohle:

„Organizace OSN pro výživu a zemědělství uvádí ve své zprávě z prosince 2017 a března 2018 37 zemí, trpících nedostatkem potravin. Bolivarská republika Venezuela mezi nimi není“.

V roce 2017 požádala Venezuela Globální fond pro boj s AIDS, tuberkulózou a malárií o pomoc ve formě dodávky léků. Její žádost však byla odmítnuta s tím, že Venezuela zůstává bohatou zemí a jako taková nemá na tuto pomoc nárok.

„Krizi ve Venezuele“ nelze ani v nejmenší přirovnat ke krizi v Gaze, Jemenu, Libyi, Syrské demokratické republice, Iráku, Středoafrické republice, Somálsku a na Haiti“, píše se v Zayasově zprávě pro OSN. A v paragrafu 37 své zprávy de Zayas uvádí:

„Současné hospodářské sankce lze přirovnat ke středověkým obklíčením měst, vedených s úmyslem přimět tato města ke kapitulaci. Sankce 21. století nesměřují ovšem k tomu, aby se vzdala města, ale suverénní státy. A další rozdíl spočívá v tom, že sankce 21. století doprovází manipulace veřejného mínění s pomocí falešných a vymyšlených zpráv a pseudohumanistické rétoriky, jež jsou šířeny s úmyslem posílit ve veřejnosti názor, že „porušování“ lidských práv ospravedlňuje použití kriminálních prostředků coby odpovědi.

Lidská práva se tak v rukou mocných stávají zbraní proti méně mocným rivalům“.

Bez ohledu na to, že Zayasova zpráva o Venezuele pro OSN byla první takovou zprávou o Venezuele za posledních 21 let, nesetkala se podle názoru jejího autora s takovým ohlasem, jaký by si zasloužila. Ignorovala ji nejen OSN a média a nevyvolala významnější debatu ani v Radě OSN pro lidská práva.

A.N. de Zayas má pro to logické vysvětlení: „ Je ignorována proto, protože jde proti oficiální západní linii, tvrdící, že Venezuela potřebuje změnu režimu“.

A co je za tím vším ještě hlouběji?

A.N. De Zayas má i zde jasno:

„Venezuela má nejen největší přírodní zásoby ropy na světě, ale vlastní i bohatá ložiska zlata, bauxitu a kobaltu. Za vlády Madura však není toto bohatství volně přístupné americkým či nadnárodním korporacím“.

Vybral a přeložil Lubomír Man

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jiří Volný st.

Jaký trest čeká tiskové agentury a přední novináře za zatajování takové důležité informace? Podle některých, zvlášť arogantních, médií by si člověk mohl myslet, že situace ve Venezuele je podobná té, která byla v obleženém Leningradu.

Dona

História hovorí jasnou rečou : len (III. ) svetová vojna vylieči na krátku dobu ľudstvo z apatie a bezstarostnosti.

Mladých ľudí  na celom svete zaujíma kariéra a dobrý plat, móda, hudba, zábava každého druhu, mobil majú len na nakupovanie, muziku a zdieľanie fotografií..... nie v poslednom rade sex a porno. Nič viac mladých nezaujíma, ani nemá ich mozog voľnú kapacitu na sledovanie udalostí vo svete. Tých  cca 10% mladých, ktorí sledujú vývoj vo svete, je bezvýznamné množstvo, ktoré zásadne nič neovplyvní.

Stredná generácia  sveta je nadobro stratená ako lokaj západnej kultúry ( počnúc Japonskom, konče USA )

Staršia generácia je dvojaká : jedna časť je apatická, druhá frfle , ale nepriloží ruku k dielu.

Výsledok ? Nemá kto zastaviť rozbehnutú karavánu, brechajúcich psov je menšina.