P.C. Roberts: Rusko promluvilo. Dokáží je hlupáci ve Washingtonu poslouchat?

roberts 0619
16.12.2021 11:20
Pravdu je nutno podpořit, jinak zmizí. Ruská noha se zapřela. Eufemistický výraz „naši západní partneři“ vystřídal realistický výraz „naši oponenti“. Ruská trpělivost s Washingtonem je u konce.

„Jestliže naši oponenti půjdou proti nám, přesvědčí se o tom, že jejich bezpečnost to neposílí a důsledky tohoto postoje budou zničující.

Neochota pokročit směrem k politickému a diplomatickému řešení tohoto problému (myšlena je Ukrajina), povede k naší reakci, která bude vojenská a techologická“. - Náměstek ministra zahraničí Sergej Rjabkov. Viz:

https://www.rt.com/russia/543026-nato-expansion-lead-consequences/

Toto vyhlášení, učiněné 10. prosince 2021 ruským ministerstvem zahraničí, není prosbou, je žádostí. Viz:https://www.mid.ru/en/foreign_policy/news/-/asset_publisher/cKNonkJE02Bw/content/id/4991520

Výňatky z tohoto prohlášení:

Jako záminku používá Západ situaci na Ukrajině, kde vsadil na jitření rusofobie a ospravedlňování akcí Kyjevského režimu, namířených k prolomení Minských dohod a k využití vojenského scénáře na Donbasu.

Byl vybrán kurs zatáhnout Ukrajinu do NATO s cílem rozmístit na jejím území úderný raketový systém a dosíci tak minimálního času k proniknutí nepřátelských raket do centrálních oblastí Ruska. Takovéto nezodpovědné jednání vytváří vážná vojenská rizika pro všechny zúčastněné strany, včetně konfliktu rozsáhlého rozměru v Evropě.

Trváme na tom, že k dispozici jsou dlouhodobé legální záruky, a to takové, které by vyloučily další posun NATO na východ i umístění zbraní na západní hranici Ruska, což obé představuje pro Rusko hrozbu. Toto musí být vykonáno v určitém časovém rámci a na bázi zásady všeobjímající a nedělitelné bezpečnosti.

Aby se zajistily životní zájmy evropské bezpečnosti, je nezbytné oficiálně se distancovat od rozhodnutí, vyhlášeného na summitu NATO v Bukurešti v roce 2008 o tom, že „Ukrajina a Gruzie se se stanou členy NATO“, jelikož toto rozhodnutí je v rozporu se závazkem, vyhlášeným všemi zúčastněnými státy Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě, který zni: „Neposilovat bezpečnost států na úkor bezpečnosti států jiných“.

Trváme i na přijetí legálně zavazující dohody, týkající se USA a dalších členských zemí NATO, o nerozmístění úderných zbraňových systémů, které ohrožují území Ruské federace i území přilehlých zemí, a to ať už jsou členy NATO či nikoliv.

Trváme též na přijetí konkrétní odpovědi NATO na naše dřívější návrhy ke snížení napětí v Evropě.

Překlad: Lubomír Man

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.