P.C. Roberts: Rusko nabízí Západu pomoc

rusko itálie
23.3.2020 09:55
V odpovědi na výzvu italského premiéra G. Conteho, která zazněla v jeho rozhovoru v telefonickém rozhovoru s Vladimírem Putinem, je Rusko připraveno vyslat týmy lékařů, ochranná zařízení a zdravotní vybavení do Itálie s cílem pomoci zde v boji proti viru COVID-19.

Vir, který se v této jihoevropské zemi šíří jako divoký požár (téměř 800 lidí podlehlo pandemii z COVIDU-19 jen během soboty), což je nejvyšší denní úmrtnost ode dne, kdy pandémie vypukla.

Celkový počet zemřelých na virovou nemoc zde pak dodneška dosáhl čísla 4 825, zatímco počet nakažených činí 53 578. Čímž Itálie daleko převýšila počet obětí i nakažených v Číně, kde se virus objevil poprvé.

Osm týmů ruských vojenských lékařů a virologických expertů je připraveno a může být, jakmile přijde souhlas z Říma, vypraveno do Itálie už v neděli, potvrdil ruský ministr obrany.

„V odpověď na žádost italské strany potvrdil ruský prezident připravenost okamžitě poskytnout nezbytnou pomoc a naznačil specifické parametry všeho, co  může Rusko poskytnout, ohlásila tisková služba Kremlu. Sdělila dále, že telefonický hovor obou státníků inicioval Putin.

Kromě Itálie posílá Rusko 100 000 testovacích souprav na COVID-19 do 13 států, jako např. do Iránu či Severní Koreje.

Překlad: Lubomír Man

 

 

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Dona

Ukazuje sa, že komunistické štáty majú solidaritu zakódovanú v podstate systému. 

Vôbec neľutujem rusofóbov, sinofóbov a kubánskych neprajníkov, ktorí dnes kolabujú od zlosti. Prajem všetkým natofilom, ušákofilom, eurohujerom, antikom, aby si svoju nehynúcu lásku naliali ako liek , vložili do peňaženky, sadli do americkej helikoptéry a žuli natovské olovo.

Jednu radu by som mala pre každého pomocníka - nech sa neriadi biblickým - " Kto do teba kameňom, ty do neho chlebom." Iba výnimky potvrdzujú toto biblické príslovie. Iba vo výnimočnom prípade a treba držať tohto príslovia.

Platí to aj v medziľudských vzťahoch.