P.C. Roberts: Vztahy s Ruskem Trump sám spravit nedokáže

craig roberts 0717
11.7.2017 16:10
Vždyť jeho vlastní vláda stojí dnes v podpoře Hillary Clintonové, Demokratického národního komitétu a všech rusofobních presstitutek, sloužících vojensko-bezpečnostnímu komplexu, dokonale sjednocena. Tzn. v přímé opozici proti tomu, co by případně chtěl on sám. A mám obavu, že Saker a F. Cunningham mají pravdu, když říkají, že ze schůzky Trumpa s Putinem nemůže vzejít nic pozitivního už prostě proto, že Trump svobodu a ani skutečnou moc nemá.

Makléři skutečné moci v USA se totiž postarají, aby rusofobní kampaň s využitím dalších a dalších falešných obvinění Ruska pokračovala. A Trump sám pak bude i nadále žít pod oblakem těchto mediálních obvinění, a spolu s nimi bude pokračovat i americká agenda za změnu režimu v Sýrii i za konfrontaci s Ruskem. A Trumpovy názory na tyto věci či na Vladimíra Putina se za této situace stanou zanedbatelnými.

Cunningham upozornuje i na fakt, že namísto aby americká média schůzku Trump-Putin coby snad počátek procesu rozptylování napětí mezi nukleárními mocnostmi pochválila, zaútočila na Trumpa tvrdě za to, že byl vůči Putinovi zdvořilý. A co v médiích celého západního světa naprosto chybí, je povědomí o faktu, že nebezpečné napětí mezi USA a Ruskem nerozdmychává pouze Hillary, Demokratický národní komitét, neokonzervativci, vojenskobezpečnostní komplex a presstitutky, ale i členové vlády, které si Trump do své vlády sám najmenoval.

Tak např. Trumpova velvyslankyně v OSN, Nikki Haleyová, či Trumpův ministr zahraničí R. Tillerson mluví naprosto stejně jako Hillary, neokonzervativci, Washington Post, New York Times, CNN a kompletně celý zbytek prostitujících se médií, sjednocených zájmem na zvyšování napětí mezi USA a Ruskem – až k bodu vypuknutí termonukleární války.

Vždyť ve stejný den, kdy prezident Trump řekl, že přišel čas pohnout se ke konstruktivnímu vztahu s Ruskem, a den poté, co prohlásil: „Měl jsem včera ohromnou schůzku s prezidentem Putinem“, stupidní Haleyová zcela úmyslně prohlásila cosi naprosto protikladného: “Nemůžeme Rusku důvěřovat a nikdy mu též důvěřovat nebudeme!“

A představte si, že tato imbecilka - a to jako důkaz Trumpovy bezmoci – zůstává i nadále v úřadě! Je dementní? Ztratila rozum – to za předpokladu, že kdy nějaký měla? A jak může prezident Trump normalizovat vztahy s Ruskem, když všichni lidé, které si do vlády najmenoval, chtějí tyto vztahy jen zhoršovat?

A je zlepšování vztahů USA s Ruskem myslitelné, když je Trump viditelně bezmocný proti své velvyslankyni v OSN, která jej svými prohlášeními svléká před celým světem do naha?

A ne dost na tom: K Haleyové se přidal i Trumpův ministr zahraničí Tillerson, když prohlásil: „Putinovo odmítnutí faktu, že to on ve skutečnosti zvolil Trumpa prezidentem Spojených států, když se vlámal do amerických voleb, stojí jako překážka našeho úsilí zlepšit vztahy s Ruskem.“

Trumpovu nekompetenci neilustruje nic lépe, než jeho výběr vládních spolupracovníků. Nemá totiž ve vládě jediného člověka, který by za ním stál. Naopak, všichni jako jeden muž pracují na tom, aby jeho moc a prestiž podkopali. A on mezi nimi sedí a tweetuje.

Jestliže si Putin ze schůzky s Trumpem odnesl dojem, že se vztahy Ruska s USA mohou obnovit do bývalé podoby, žije v pohádce. Haleyová řekla, že USA nebudou Rusku nikdy důvěřovat – a to platí. A jesliže Putin Washingtonu uvěří, bude Rusko zničeno. A zbytek světa s ním.

Vybral a přeložil Lubomír Man

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Dona

Absolútna pravda. Absolútny súhlas s každým slovom.

Už počas kampane sa správal a hovoril ako poľovník, čo ide s bubnom na zajace. Od prvých prejavov sa dalo neveriacky krútiť hlavou a volať : Preboha, čo to melieš ! To sa predsa nahlas nehovorí....!!!!!!!!!!

Od chvíle, keď začal menovať členov svojej vlády bolo jasné, že si kope hrob vlastným plánom a myšlienka.  Neboli zlé, ani nesprávne - ale hovoril ich človek na nesprávnom mieste a v nesprávnom štáte.

Chápem, že nemal na výber - buď mu členov vlády schváli kongres, alebo nie. Nemal svojich ľudí. Nepochádza z politiky. On sám vyzeral , ako by sa vznášal v oblakoch a veril, že prezident je v amerike všemocný. Ako na to prišiel, je záhada. Alebo " nežil" v USA? Už my z vonku poznáme prostredie politiky USA lepšie, ako on !

Chápem, že viera a nádej zomiera posledná - a Trump sa nevzdáva. Chyba. Už dávno mohol ešte so cťou sa vzdať úradu dobrovoľne. Už je neskoro. Ukameňujú nielen jeho, ale aj rodinu.

Škoda. Mal myšlienky priaznivé pre svet, no nie pre USA.

A Putin, či Rusko ? Myslím a dúfam, že potrebujú len a len získať čas. A tak ako ja a somnou mnohí i Rusko muselo zákonite Trumpovým priaznivým myšlienkam uveriť. Predsa chceme mier. Nechceme, aby USA robilo svetového policajta, predsa Rusi i my chceme zmiernenie napätia a zastaviť prípravu na III. svetovú vojnu. Tak prečo by mal niekto Rusku vyčítať, že naleteli rovnako ako my a ako normálny ľudia na celom svete - okrem politikov.