Poslanec Huml: Přestal jsem NATO důvěřovat...

stanislav huml
30.3.2015 10:39
Vrchní velitel sil NATO v Evropě generál Philip Bredlove v poslední době výrazně rozčeřil politickou hladinu v podstatě jestřábími výroky ohledně Ukrajiny. Do značné míry byla i překročena hranice politického řízení NATO. Poslanec Stanislav Huml ve svém vpisu na facebooku reaguje slovy, že odmítá být nadále spojován s NATO a přestal mu důvěřovat.

Stanislav Huml (ČSSD) konkrétně píše: „V okamžiku, kdy vrchní velitel sil NATO v Evropě Philip Breedlove začal brát volené zástupce jednotlivých zemí jako své podřízené a o politicích, kteří nechtějí válčit, hovoří jako o zbabělcích, dělá brífinky stylem, že je v Evropě neomezeným vládcem, odmítám já být nadále spojován s tímto uskupením a přestal jsem NATO důvěřovat jako o záštitě ochrany mé vlasti České republiky. Můžeme se rozcházet v síle jeho současné moci, ale nikdo nemůže zapřít, že tento generál překročil meze, že američtí generálové překračují meze a hovoří za volené politiky, místo aby byli v jejich službách, jakožto ve službách všech národů pod NATO sdružených.“

K vyjádřením amerického generála zaujal v televizi Prima stanovisko také ministr obrany Martin Stropnický: „Spíš bych si to dovolil interpretovat jako součást nějaké verbální taktiky, protože nikdy se na ministerských setkáních v alianci, ve smyslu setkání ministrů obrany členských zemí, tato varianta vážně neposuzovala, protože se považuje za kontraproduktivní.“ Je to jistě zajímavý postoj českého politika, ve srovnání se slovy S. Humla více než submisivní. Není se ale co divit, vždyť i z úst českých armádních představitelů zaznívají slova, která jakoby byla „součástí nějaké verbální taktiky. Jde jen o to, jaké cíle se sleduje např. náčelník generálního štábu Petr Pavel. V některých případech se vybavuje myšlenka, že jde o to, aby se tito rétoři hlavně dobře zapsali u svých amerických „nadřízených“.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Václav Semerád

Ale že to panu Humlovi trvalo!

Já jsem přestal NATO důvěřovat krátce poté, co jsme do té - tehdy ještě "obranné" - organizace slepě vstoupili, aby se vzápětí z "obranné" stala útočnou. Skoro současně jsem vystřízlivěl i z našeho tehdejšího prezidenta, když nálety a bombardování NATO prohlásil za "humanitární". Tím u mě NATO i Havel skončili, od té doby VÍM, co je to zač. I když to mnozí slepí nevidí nechtějí vidět dodnes.

No - ale pane Humle - vítejte mezi vidícími!

 

Vladimír Štingl

Pane Meduno, díky za info. Podle níže komentujícího fašounka Zděndy s "oslňujícím" IQ a "vědomostmi" z příruček vondroidů, krvaňů, šedivek a podobných odrůd mloků, bychom už byli národem obdobných dementních úkazů přírody.

Naštěstí je ještě dostatek přímočaře uvažujících, v souvislostech myslících korektních lidí a dokonce i mezi poslanci. A je jedno jakou má, Zděndo, barvu. Okupantů zde bylo dost v období vlády tvých oblíbenců do 45 roku min. století a po 68. roce dalších.... A každý, kdo to prožíval, tak si dá dohromady co by znamenalo "nafasovat" tu zámořskou partu vrahů a hrdlořezů ze zámoří..... Stačí, že "mírumilovně" dřepí v Německu, Kosovu, Bulharsku atd...

paysan

Nevidím sebemenší důvod proč by tak měl činit! Naopak. Zamyslet by se měli všichni, kteří, ač se jich na jejich názor nikdo neptal a o vstupu do Severoatlantické alince bylo rozhodnuto bez nich, s našim dalším setrváváním v NATO souhlasí i poté, co se mohou na vlastní oči a uši přesvědčit, co je to za agresivní organizaci!

pudlikmaxik

takže v tom případě nechť milý socanský policajtský poslanec odevzdá mandát tomu, kdo ctí naše dohody s NATO. A bez pardonu.