Právníci: Žádná anexe Krymu nebyla

krym
9.10.2017 14:53
Střetnete-li se s blbcem (dle Wericha nejděsivější střet, který vás může potkat), a dojde-li v něm na přetřes i Rusko s obvyklou kavalkádou argumentů - vy pro a on proti – zaručuji vám, že jako poslední argument „proti“ vašeho soka bude tento: „No a co Krym? Copak ho Rusáci sprostě neokupovali? Copak ho jako ti nejhnusnější zločinci Ukrajině neukradli?“

Nu a poté se možná už otočí na podpatku a odkráčí od vás, protože po vypálení argumentu takovéhoto kalibru vás už bude považovat za dokonale mrtvého muže.

Mám takový dojem, že po prohlášení šéfa AALEP (Asociace akreditovaných právníků pro styk s orgány veřejné moci EU) Christiana Fouloye, spadne vašemu včerejšímu besedníkovi čelist. Ale nejen jemu, ale všem povídálkům a analytikům z našich slavných sdělovacích prostředků, z novin, z televize, z rozhlasu, kteří nás už tři a půl roku krmí zkazkami o zlém ruském medvědovi, který vtrhl na kvetoucí ukrajinský černomořský poloostrov, aby na něm nemilosrdně pošlapal vše krásné ukrajinské.

Celý dokument najdete ZDE . A zkuste sledovat, zda na něj alespoň někde v rohu narazíte v našich mainstreamových tiskovinách, nebo aspoň slovem o něm uslyšíte v naší televizi či rozhlase. Zatím se mu jako první věnoval portál prvnizpravy.parlamentnilisty.cz.

Prvnízprávy 6. říjen 2017 - 10:15

Šéf Asociace akreditovaných právníků pro styk s orgány veřejné moci EU (AALEP) Christian de Fouloy zveřejnil na internetových stránkách organizace článek, v němž uvedl řadu argumentů ve prospěch zákonnosti referenda na Krymu. Poznamenal, že po 3,5 letech po vstupu Krymu do Ruské federace se i nadále na Západě zpochybňuje právo vůle krymského obyvatelstva a hovoří se o „ anexi“ poloostrova Ruskem. 

V tomto případě právní analýza ukazuje, že připojení republiky k Rusku bylo v souladu s ustanoveními ústavy Ukrajiny - a to zejména v části 10, věnované Krymu, a vztahují se na samostatný právní status tohoto regionu, který se „ právně opírá o právo národa“. Existovala v ní také možnost uspořádat referenda na místní úrovni. Ústava Krymu z března 2014, podle Fouloye rovněž předpokládala referenda „ o jakékoliv věcné problematice občanů“ (článek 48). S ohledem na tuto skutečnost AALEP uznal zákonnost postupu dobrovolného vystoupení Krymu z Ukrajiny, prohlášení o nezávislosti a následné žádosti o vstup do Ruska.

Kromě toho evropští právníci zdůrazňují dohodu mezi Kyjevem a Moskvou o možnosti umístit na poloostrově ruské ozbrojené síly. Přičemž akce Ministerstva obrany Ukrajiny, pokud jde o Krym a jeho obyvatele byly v rozporu s Ústavou, kdy část 4, článku 17 přímo předepisuje nepřípustnost omezeních práv a svobod obyvatel Krymu armádou.

Fouloy rovněž prohlásil, že referendum na Krymu odpovídalo mezinárodnímu právu. Precedentem šéf AALEP označil verdikt Mezinárodního soudního dvora OSN ze dne 22. července 2010, podle kterého má část státu právo vyhlásit jednostranně nezávislost. Závěrem je zdůrazněno, že v mezinárodním právu neexistují žádné normy a dokumenty, které by tomu odporovaly. Právník zdůrazňuje, že rezoluce Valného shromáždění OSN o ukrajinské „ celostnosti" nebrala v úvahu tento precedens, čili právní analýza při jeho přijetí nebyla provedena dostatečně kvalitně ...

Lubomír Man

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Dona

Kým správa AALEP nebude tisíckrát vysielaná v televízii a rozhlase - čo potrvá tak dlho , ako opačné vymývanie mozgov ohľadom Krymu - dovtedy 9 ľudí z 10 bude pokračovať v doterajšom vnímaní Krymu. Médiá sa dôkladne a dlho vŕtali v udalostiach okolo Krymu a Donbase, tak dôkladne, až to vošlo pod kožu hádam každému - česť výnimkám ! Ako najdôležitejší problém " opravy názorov " na Krym bude určite : 1/ koho zavolať na besedu, keď nemajú databázu ľudí s právnym a objektívnym názorom na Krym. Doteraz mali zoznam len rusofóbov a klamárov, prebaračov zaručených správ, napodobovateľov, pritakávačov - skrátka opice. 2/ veľký problém bude zmeniť " hlavu" redaktorom a novinárom. Všetci opakovali to isté do nemoty, až samy seba presvedčili, že hovoria pravdu. Takže, buď sa oprave názoru na Krym média vyhnú - prípadne len 1 krát to zverejnia ( čo prežije aj ten " železný " rusofób ), alebo ..... vážne nevidím žiadne alebo, okrem alebo nič - ticho. A to ticho im bude veľmi vyhovovať ! Nemusia sa meniť a klamstvo bude žiť ďalej svoj život. 

A o autorov pravdivej správy sa už postarajú  : urobia z nich agentov Putina.....