Nejpropracovanější propagační mašina na světě

vlajka ua válka
16.4.2022 14:24
Náhle, stroze a neočekávaně přešla mainstreamová média od bezpřestávkového „nech se očkovat, nebo zemřeš“ k ruské hrozbě.Vlády, média a OSN vyměnily své priority kompletně a doslova přes noc a lze říct, že takovýto bleskový přesun od kovidového narativu strachu, který kraloval víc než dva roky, k narativu strachu z Ruska, neočekával snad ani ten nejotrlejší analytik. Namísto aby masy terorizoval černému moru připodobňovaný kovid, terorizují je dnes zahraniční hrozby, jako např. tahle z britského Daily Mailu: „Hlavní Putinův propagandista hrozí Západu nukleárním zničením. Moskva jej prý může zasypat pěti sty nukleárních hlavic“.

Strachu lze v propagandě využít mnohostranně a pro průmysl i vlády je to skvělý marketingový nástroj. Když obchodní společnost vybudí v lidech strach,  činí tak se záměrem vydělat peníze, zatímco vlády používají strach ke zvýšení své moci. Nikdy dříve v moderních dějinách nežil svět ve větším strachu a nevybavil vlády větší mocí než v době kovidové tzv. pandémie. Tato úspěšná   operace dala vládám možnost uzavírat výrobní a obchodní podniky, nařizovat povinné očkování a kompletně měnit tvář světa k horšímu. A dnes od nás tyto vlády chtějí, abychom uvěřili tomu, že se Rusko snaží vzkřísit sovětské impérium. Takže rusko-ukrajinský konflikt bude využit – stejně jak tomu bylo s kovidem – k rozšíření agendy elit. Chtějí prostě ještě víc moci a víc nadvlády států nad lidmi.

Hnán puzením démonizovat Rusko odsoudil Západ ruskou intervenci v Donbase všemi možnými způsoby a zaujal k ní zcela jasný válečnický postoj, včetně poštívání Ukrajinců k tomu, aby napadli Krym. Západní vlády v posledních 2o letech zabily miliony lidí na Středním východě a v Severní Africe a ještě mnohem více jich, zvláště pak v Asii, zabily před 11. zářím 2001. A ani jednou nebyly tyto akce šířeji odsouzeny a žádné sankce nebyly proti jejich pachatelům  z USA a dalších zemí vyhlášeny Naopak: Média všechny tyto Amerikou vedené zločiny svoji propagandou povzbuzovala a umetala jim cestu. V roce 2013 v hlavním městě provincie Radda v Jemenu zbombardoval americký dron několik vozidel se svatebčany a svatby společně s pohřby a fotbalovými utkáními se pak v období po 11. září staly oblíbenými terči amerických letců. 3. října 2015 bombardovala americká letadla nemocnici Lékařů bez hranic v afghánistánském Kunduzu a zabila přitom 20 lékařů, sester a pacientů. A v průběhu posledních 20 let byly v Amerikou vedených invazích spáchány tisíce podobných zločinů. Z oficiálních zdrojů se lze poučit o tom, že během roku 2016 svrhly americké bombardéry 26171 bomb – a to na území Sýrie, Iráku, Afghánistánu, Libye, Jemenu, Somálska a Pákistánu –  tzn. že zhruba 70 bomb svrhli američtí letci denně. Nu a kdyby každá z těchto bomb zabila 50 lidí, zabily USA  1,3 milionu lidí v průběhu jediného roku.

Zrovna dnes jsou internet a média zahlcena prohlášeními, jako např. „Stojíme za Ukrajinou“, nebo „Ruce pryč od Ukrajiny“. Avšak nikdy dříve jsme v dobách amerických invazí a milionů jejich obětí neslyšeli nic, jako „Stojíme za Jemenem“, nebo „Ruce pryč od Afghánistánu“, nebo „Přestaňte bombardovat nemocnice“.

Bez většího úsilí dokáží zkrátka vlády a média vest lidi tam, kde je chtějí mít. Vlády jsou obecně pro války, ale dokáží osvojit si i role protiválečníků v případě, že tento postoj podpoří jejich agendy.

Přičemž v současnosti prováděná manipulace s masami dokazuje, že odpor proti zhoršování vztahů Západu s Ruskem je mezi lidmi, bohužel, minimální.

Současný proválečný postoj Západu proti Rusku je nebezpečnější, než byly války Západu na Středním východě či v Severní Africe. A humanitní svědomí mainstreamového Západu je něco, na co je snad lepší ani nemyslet.

Soren Korsgaard

Vybral a přeložil Lubomír Man

 

Soren Korsgaard je Dán, výkonný ředitel Korsgaardovy nakladatelské společnosti, která vydala Nejnebezpečnější knihu dneška: Smrtící klam odhalen.

 

 

 

 

 

 

 

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Dona

Budem oponovať autorovi, resp. mám iný názor na propagandu ako takú :

Od vynájdenie tlače Guttenbergom sa propaganda šírila headlinami, nadpismi článkov a kníh. Napríklad názov knihy " Kladivo na čarodejnice " : pri troche fantázie sa metódy inkvizície rozširovali po svete rýchlosťou blesku bez toho, aby sa musela kniha čítať.

Superbohatí si za prvé väčšie peniaze kupovali noviny, potom rádiostanice, nakoniec televízne spoločnosti a internet.

Prečo asi ?

Človek nemusí byť odborník na psychológiu. Stačí vedieť, že ľudia neradi, či nie sú schopní čítať dlhé články, knihy, alebo analýzy. To platilo a platí dodnes. Vylučovacou metódou prišli na to, že najúčinnejšie sú heslá, slogany, krátke a ostré vety s emocionálnym nábojom. Veľmi rýchlo prišli na to, že stačí dlhodobo opakovať tie isté heslá, aby sa v mozgu 90% spoločnosti zakorenili a prijali za svoju vlastnú myšlienku. Dôkazom je známy výrok Goebbelsa : 100 opakovaná lož sa stane pravdou.

Ďalším dôkazom sú bildboardy s krátkym sloganom a peknou, sympatickou tvárou - a víťazstvo je zaručené.

Ak sa zamyslíme nad západnou propagandou a informačnou vojnou proti Východu/RF, ktorú Západ vyhráva bez veľkej námahy, tak úspech leží vo dvoch rovinách :

1/  Používanie premyslených headlinov, hesiel, sloganov ako mantru. Pritom nezáleží čí sú pravdivé, alebo klamstvom. Sú proste účinné.

2/  Propaganda, či informačná vojna v západnom svete je rovnaká, bez zmeny, či invencie už 120 rokov, minimálne. Uvediem príklady z dnešných dní : 

     a/   " Za infláciu môže konflikt na Ukrajine"

    b/    " Za   zvyšovanie cien môže Putin "

    c/    " Za nedostatok tovarov môže Putin "

     d/   " Za vysoké ceny energií môže Putin "

    e/    " Za víťazstvo Trumpa môže Putin "................

Prečo sú tieto heslá účinné, hoci nezodpovedajú pravde ? 

Lebo si Západ vychoval obyvateľstvo tak, aby slepo veril tomu, čo sa povie na Západe.

Dĺžka výchovného obdobia trvá minimálne 120 rokov, možno už od 17. storočia ( keď Poľsko sa v roku 1605 snažilo obsadiť ruskú zem ). Dokonca, môžeme do tohto obdobia zarátať rozpad Rímskej ríše 395/476, potom schizmu v cirkvi 1054, a postupné oddeľovanie katolíckej a pravoslávnej cirkvi. Takto sa dá aj chápať prvotný rozkol medzi Západom a Východom , ktorý sa založil v náboženstve a prešiel do politiky. Dôkazom tohto vplyvu náboženstva a cirkevnej organizácie je pobozkanie ukrajinskej vlajky pápežom Františkom a pripísanie viny na vrub RF.

Zamyslime sa nad televíznymi správami : Šot a obraz trvá pol minúty, či niekoľko sekúnd. Redaktor k tomu povie 3 - 5 viet. A človek, ktorý celý deň pracoval je šťastný, že je informovaný a nemusí čítať, overovať si správy, analyzovať či je to pravda, alebo lož. Je v obraze. Je informovaný. 

Takže, k úspechu informačnej vojny , ktorú  Západ vyhráva, nie je potrebná invencia, ani geniálne schopnosti marketérov. Prvý predpoklad k úspechu propagandy a informačnej vojny/ hybridnej vojny je  správne vychované obyvateľstvo so správnymi myšlienkovými pochodmi, hlboko zakorenenými názormi správnym smerom. Plus sú majiteľmi televízií, rádiostaníc, internetu, kultúry = americké filmy na každej stanici, hudba, móda, dogy, počítačové hry..... Potom stačí len jedno heslo a prichádza davová hystéria, ktorej hovoria jednotný postup, jednota v názoroch.

 

 

Standa

Pořád tvrdím, dlouho, že to není naše válka, je to válka Anglosasů o nadvládu nad světem a o světovém inpériu ovládaném Anglosasy. Bohužel, pracuje válečná mašinerie a propaganda, ale OWO - Old World Order - Starý Světový Řád - nechce uvolnit bez války cestu NWO - New World Order - Novému Světovému Řádu. NWO jede, vytváří podmínky a za rok budeme překvapeni obratem. NWO nechce 3.ww - je to skupina GP, která má sice stjný cíl, ale jinou cestu. Vše je cca 150 let starý plín, který se realizuje - dříve se tomu říkala konspirační teorie - není to KT, ale pravdivé dění. GP má na vytváření podmínek čas, delší než délka našeho života, proto ne každý vidí souvislosti. Anglosaský svět umírá vlastními chybami, chamtivostí a touhou po absolutní moci - je odepsaný. Éra Asie je zcela jasná a 40 států ovládaných Anglosasy nemá ekonomicky a vojensky na výhru v tomto boji, který Anglosasové nemohou vyhrát - jak říká staré přísloví - Anglosasové mají hodinky, GP má čas ! Dedolarizace. návrat k národním měnám, rozvoj ostatních zemí světa  - zajistí Asíe - ČLR a RF dohromady. RF nebude takk oslabena jak si Západ myslí. RF připomíná Fénixe a ČLR potvrzuje, že stojí na správné straně dějin ! USA a NATO nemají na válku s RF a ČLR ! GP vyhraje bez nás, účet, který pak předloží, nás bude stát opravdu hodně potu a krve a již nikdy se nedostaneme na úroveň roku 2018 !!! Osmičkový rok nás bude prponásledovat.