Jiří Drahoš - dvojnásobný plagiátor?

valenčík youtube
21.12.2017 18:58
Jiřímu Drahošovi se podařilo překonat svůj vlastní rekord v "inteligentním" vedení volební kampaně.

Dosud jej držel svou "vědeckou hypotézou", že prezidentské volby budou ovlivněny ruskými tajnými službami, a z omylu ho musela vyvést samotná BIS, viz článek Jana Schneidera v Lidových novinách:

SCHNEIDER: Absurdity prof. Drahoše. Jak se dá prohrát docela dobře rozjetá kampaň

Viz: https://www.lidovky.cz/schneider-absurdity-prof-drahose-jak-se-da-prohrat-docela-dobre-rozjeta-kampan-1hn-/nazory.aspx?c=A171203_130444_ln_nazory_sij

Teď se mu podařilo ještě něco mnohem lepšího.

Když byl nachytán coby plagiátor (že opisuje svého protikandidáta Horáčka), bránil se prostřednictvím své mluvčí tím, že článek, který pod svým jménem uveřejnil na FB a vydával za svůj vlastní, nepsal a tudíž za plagiátorsví nemůže.

Zde je příslušný popis situace dle Novinek:

Na facebookovém profilu prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše se ve středu objevil příspěvek, který je téměř doslova opsaný od statusu jeho soupeře Michala Horáčka. Drahošův tým se již Horáčkovi omluvil s tím, že jejich externí kreativec byl "příliš kreativní”. Horáček uvedl, že ho toto nedorozumění po předchozích zkušenostech nijak nepřekvapuje.

"Nepřekvapuje mě to, a tohle zdaleka není první případ. Od počátku kampaně pana Drahoše nás lidé upozorňují, že ať uděláme cokoli, tak do tří dnů to udělá pan Drahoš. A mívají pravdu,” sdělil Právu Horáče k.

Ten už před dvěma týdny na Facebook napsal příspěvek, ve kterém se vymezil proti prezidentské abolici. "Aboliční článek Klausovy amnestie byl jednou z největších pohrom, které nás po revoluci postihly," napsal.

"Chci stát férový pro každého. Jak se cítí ten, kdo dodržel pravidla a neuspěl, zatímco úspěch slavili ti, kdo pravidla obešli?" ptal se dále Horáček.

Ve středu se pak pod jménem Jiřího Drahoše objevil příspěvek s totožnými částmi textu. Vzápětí byl smazán, ale mezitím si ho stačili uložit jiní uživatelé Facebooku, kteří ho začali s různými uštěpačnými poznámkami dále šířit. Přidal se i mluvčí současného prezidenta Jiří Ovčáček.

Mluvčí Jiřího Drahoše Kateřina Procházková se Horáčkovi omluvila. "Vše jsme ověřili a jde o trapné nedorozumění. Okopírovat věty z facebookového profilu protikandidáta je opravdu hloupé. Omlouváme se panu Horáčkovi. Mrzí nás přílišná 'kreativita' našeho externího kreativce," napsala Právu.

Viz: https://www.novinky.cz/domaci/458449-drahos-opsal-status-od-horacka-kreativec-byl-moc-kreativni-omlouva-se-mluvci.html

A kdo se kdy omluví za to, že pod svým jménem uveřejňuje Drahoš cizí myšlenky?

 

 

Radim Valenčík
Vysokoškolský učitel - Vysoká škola finanční a správní, první soukromá ekonomická univerzita http://radimvalencik.pise.cz/

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

Jeden za 18,

druhý bez 2 za 20

 

Jeden je Drahoušek a druhý je Ostravský chachar.