KSČM A ČSSD už nejsou ve sněmovně

hošek
2.11.2021 14:06
…k všeobecnému jásotu polistopadových mocných, jejichž pohrobci, díky podrazu Ústavního soudu, ovládli celý parlament. Politologové zatím nevydumali, proč převážně levicově se chovající veřejnost dopustila tuto situaci. Samotní levicoví politici a aktivisté hledají důvody jen v nedávné, či pouze polistopadové realitě. Jenže kořeny jsou daleko hlubší, sahající až do počátků minulého století.

Sociální demokracie je stranou, která věří, že lze dojít ke shodě v rozdělování bohatství vytvořeného prací tak, aby rozdíly v odměňování nebyly tak do nebes řvoucí. Více než její stoleté snažení je nejlepším dokladem mylnosti této teze, a tedy marnosti jejího politikaření za celou dobu její existence.

S KSČM je to poněkud složitější. Sovětismus, který sám sebe prohlašoval za předstupeň komunismu, fundamentální komunistický ideál poněkud zdiskreditoval. Díky Leninově revizionismu Marxova učení vznikl totiž předčasně, takže revoluční diktaturu proletariátu zákonitě musel změnit na tyranii.

Komunismus je ale především ideál boje za důstojný život pro všechny. Snem o všeobecné svobodě lidstva, a speciálně pak svobodě chudých. Jeho politická realizace se začala formoval kupříkladu v Berlíně po první světové válce až do počátků třicátých let.

Že je komunismus ideálem boje o všeobecnou svobodu lidstva včetně těch chudých se ukázalo nejpádněji po rozpadu SSSR. Například na devastaci sociálního státu. Od té doby je čím dál zřejmější, že platí nepopiratelná pravda že, cituji: „Svoboda, kterou se honosí liberalismus je pokrytectvím movitých, silných, a tedy existujících mocných“. Konec citace. Liberální svoboda je tedy praktickým zmrzačením pojmu svoboda.

Skutečná svoboda je taková, kterou si mohou za důstojných podmínek užít všichni. A právě tuto nejvyšší pravdu o svobodě polistopadoví komunisté neuchopili a nevyvěsili si ji na svůj štít proti všem hlasatelům a prosazovatelům zmrzačené liberální svobody.

Stanislav A. Hošek


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

opatovice328
Podle mě v tom není třeba hledat žádnou velkou filosofii, obě levicové strany vypadly z parlamentu, že se neuměly postavit Babišově nenávistnému antiruskému běsnění. ČSSD s tímto fanatizmem souzněla a komunisté jen mlčeli. Babiš ted´ jako opoziční politik najednou na protiruský fanatismus zapomene a bude se tvářit, "já nic, já muzikant" a ČSSD a komunisty už nikdo slyšet nebude, kdyby náhodou se chtěli dodatečně distancovat od Babišova antiruského běsnění, ti už jsou mimo parlament. Já jen tu představím na příkladu pokrytectví té Babišovy party. Psal jsem Babišovi, Havlíčkovi, Schillerové a Kulhánkovi atd., aby odblokovali vyšetřování korupce na případu turecké elektrárny Adularya, která bude stát české daňové poplatníky 16 miliard korun. Já podal trestní oznámení v rozsahu 450 stran, ignorovali mě, a ted´ se podívejte, jak je ANO v čele snahy podat trestní oznámení na Bohemia Energy. Pokrytectví Babiše se vyrovná jen pokrytectví Havla.