Pár poznámek k výsledku voleb

radim valenčík 20
9.10.2021 20:07
Tak to nám ty volby skončily. Proč tak? Jaký bude důsledek? A co dál?
  1. Levicové strany (KSČM, ČSSD) propadly. Příčina? To, na co jsem se marně snažil několik let upozornit. Přestaly být programovými a podlehly iluzi, že mohou obstát jako marketingové. Marketingová strana nemůže obstát v prostředí, kdy proti ní stojí pátá kolona současné globální moci.
  2. SPD ztratila tím, že nedokázala odlišit zneužívání epidemie od reality epidemie. Místo aby odhalovala masivní případy zneužívání epidemie k okrádání lidí a oklešťování jejich práv, otevřela prostor popíračům a ztratila podstatnou část podpory veřejnosti. Radikálně popíračské strany, jak se dalo čekat, skončily úplným fiaskem. V boji proti lži ještě větší lží se nedá vyhrát.
  3. Babišova jízda na tygru se začala chýlit ke konci již tím, že se pokusil vydělat na kauze "Vrbětice" v souboji s Hamáčkem, ale v tu chvíli přejal podstatnou část zodpovědnosti za bezprecedentní zhoršení vztahů s Ruskema ztratil důvěryhodnost té části veřejnosti, která ho mohla udělat dalším premiérem.

Důsledek?

Čeká nás bolestivý a dlouhý proces obnovy zdevastované opozice vůči současné globální moci. Podstatně vzrostla rizika civilizačního přežití. Výsledek našich voleb ohrožuje celý středounijní prostor.

Co s tím?

Bez obrody programové levicové strany se nic k lepšímu nezmění. Tj.:

- Sdílení společné perspektivní a realistické vize podložené dobrou teorií.

- Místo marketingově upraveného programu slibů účinná a trvalá osvěta zaměřená na to, aby lidé pochopili, o co jde, a neskočili na špek manipulaci různého typu.  

Radim Valenčík
Vysokoškolský učitel - Vysoká škola finanční a správní, první soukromá ekonomická univerzita http://radimvalencik.pise.cz/

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

opatovice328
souhlasím s Vámi, Babiš v zájmu CIA tu rozjel ricinovou show a pak Vrbětickou show a pak se CIA Babišovi za jeho podlézavost odvděčila tím, že proti němu vytáhli Pandora Papers. V té době, kdy této Babišovi proamerické podlézavosti KSČM a ČSSD mohli využít, a vzít mu nějaké voliče, tak tyto dvě stany podepřeli Babišovu protiruskou nenávistnou kampaň. Tak mi ve vztahu Babiše napadá ten epigram "Nechod´Vašku s pány na led..."