Politické neziskovky převzaly praktiky českých kmotrů

ivan david 2
10.2.2020 08:15
Měl bych námět na zadání úkolu tajné službě. Prezident republiky anebo vláda by měli uložit zpravodajským službám prozkoumat prorůstání politických neziskovek do veřejné správy. Zdokumentovat, jak si vysílají své funkcionáře, členy a spřátelené politiky do orgánů, které rozhodují o politice. O tom, jak bez voleb fakticky přebírají moc ve státě. O tom, jak veřejná správa pod jejich taktovkou přebírá a prosazuje jejich agendu.

V minulosti policejní orgány docela slušně zdokumentovaly, jak si političtí kmotři jako Roman Janoušek přezdívaný Lord Voldemort vodili na špagátku jako loutky politiky typu Pavel Bém (ODS). Ve většině případů nedokázaly získané poznatky zužitkovat v odsouzení různých rozkrádaček, které se odehrávaly v éře ODS. Causy skončily zveřejněním odposlechů ve sdělovacích prostředcích.

Medializace způsobu práce komunálních loutek a jejich vodičů způsobila odstavení ODS od moci ve volbách. Aféry pomohly do politiky novým tvářím. Nyní se ukazuje, že nové obličeje - jako „pan Čistý“, jak si nechá přezdívat starosta Prahy 7 Jan Čižinský (KDU-ČSL, Praha 7 sobě a Praha sobě) – používají staré praktiky. Někdy dokonce až moc staré, či přímo zastaralé. Na Praze 7 radnice předala organizaci výběrového řízení na obsazení funkcí ředitelů škol politické neziskovce EDUin. Takové předání výkonu veřejné správy soukromému subjektu přitom již před lety zakázaly Ústavní soud a Nejvyšší správní soud. Jde o zcela identickou praxi jako v cause soukromých radarů na měření rychlosti v obcích, které soudy prohlásily za protiústavní a zrušily i všechny nezákonně vyměřené pokuty.

Doporučuji k přečtení přiložený článek. Je to případová studie metod ovládnutí radnice na Praze 7 neziskovkami za pomoci nastrčené party komunálních politiků Praha 7 sobě, kterým neziskovkáři pomohli k získání politických funkcí. Výměnou za to jim radní umožňují převzít kontrolu nad školami, které obec zřizuje. A přes osoby ředitelů, které si neziskovky vyberou, nad penězi, které stát do škol přes obecní rozpočty posílá.

http://www.samizdat2016.cz/…/politicti-kmotri-a-ziskuchti…/…

 

(Publikováno na Facebooku)

ivan david
Ivan David je lékařem s odborností psychiatr. Levicový politik a aktivista. V minulosti byl ředitelem psychiatrické léčebny v Bohnicích. V letech 1998 – 1999 ministr zdravotnictví. V roce 1999 ve vládě nepodpořil souhlas s agresí NATO proti Jugoslávii. Byl poslancem Parlamentu ČR za ČSSD. Je autorem projektu Nová republika a provozovatelem stejnojmenných stránek.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jiří Volný st.

Jednou z nejznámějších, možná nejznámější, tváří EduIn je Bohumil Kartous. Je znám jako zapálený řečník z pódia Milionu chvilek. Nelze mu upřít, že z postav, které tam vystupují, nejlépe splňuje prototyp revolucionáře. Ačkoliv má pedagogické vzdělání, tak se učitelství nevěnuje, ale horlivě rád radí jiným jak správně a moderně učit. Domnívám se, že po měsíci učitelování na severu Čech by dostal takovou zpětnou vazbu, že by musel ze svých teorií hodně slevit.

Nedávno jsem četl na Britských listech jeho filipiku proti povinné maturitě z matematiky. Argumentoval, jak jinak než polovičatě, že už dnes nezanedbatelné procento maturantů maturitní matematiku nezvládne, ačkoliv má volbu výběru. Pochopitelně mu musí být jasné, že se jedná v drtivé většině o žáky, kteří plavou jak v matematice, tak v cizím jazyku. Takový maličký detail však přechytralý Bohumil úmyslně vynechal. Pokud bychom se vrátili ke starým pořádkům a matematika by byla povinná pro přírodovědné větve gymnázií a další typy středních škol, podobně jako do devadesátých let, pochopitelně v modifikacích, které odpovídají zaměření typů škol, pak bychom objevili Ameriku a udělali logický a přirozený návrat.

Bohužel z jeho úvah čouhá, jako sláma z bot, obhajoba pomalejších, zejména mladých slečen, které nejsou ochotny zapracovat na svém logickém myšlení, ale jsou přirozeným kanónemfutrem  spřátelených neziskovek, které pomáhají zaplnit protivládní náměstí. Jedná se o skvělé uplatnění myšlenky klasiků o hledání spojenců v boji o moc.