Rektální alpinista Rychetský a jeho posluhování mocným

obrazek
29.4.2014 09:13
Dnes jsem dostala vyrozumění od Ústavního soudu, který zamítl moji ústavní stížnost týkající se karikatury, kde já a můj manžel právě plodíme dceru. Ono hrk hrk mi je a bylo zcela ukradené. Šlo a jde mi pouze o to, že nechci, aby početí naší dcery bylo zesměšňováno.

Bylo obecně známé, že jsem o dítě nedávno předtím přišla. Obecně známé asi nebylo, že jsem tím velmi trpěla. Také se dnes už dávno nejedná o můj spor s týdeníkem Reflex. Jedná se o můj spor s českou justicí.

V případě podobné karikatury se bývalému ministrovi Březinovi tisk omluvit musel. Rozhodl o tom právě Ústavní soud. V případě aktivního politika se tisk omluvit za zesměšnění musel, ale v případě manželky politika nikoliv. Prostě stačí, že jsem Paroubková.

K Paroubkovi si totiž Ústavní soud a hlavně Rychetský může dovolit všechno. Rychetský své posluhování jistým mocným již jednou v případě Paroubka prokázal. Zrušil předčasné volby na podzim 2009. Komu se to hodilo, si dnes umí domyslet každý.

Proč přichází verdikt Ústavního soudu právě teď? Blíží se volby do Evropského parlamentu a Paroubek kandiduje. Podle průzkumů by zase mohl zamíchat kartami. Komu se to nehodí, by nám pan předseda Rychetský měl vysvětlit sám.

Možná stačí zapátrat kolem Rychetského. Jeho úzké vztahy s pravou rukou premiéra Sobotky právníkem Pokorným sahají do doby, kdy dělal Pokorný Rychetskému koncipienta. Možná je to úplně jinak. Jasné je, že Rychetský nikdy nedělal nic jen tak…

 

P. S. Právě kvůli české justici budu pokračovat dál. Až k Evropskému soudu pro lidská práva. Tam existuje judikát řešící velmi podobný případ. Rozdíl je pouze v tom, že práva se dovolával vydavatel (protože u domácích soudů prohrál) a spor vyhrála manželka prezidenta (přítelkyně, která mě na celou věc upozornila již před lety). Tam už soudce Rychetského a české soudy k ostudě odsoudí přímo a bez vytáček.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Kvido

Ano, i z pohledu selského rozumu Ústavní soud ČR nerozhodl právně dobře. Podrobněji zde:

http://www.pc-politika.cz/News-4948-Zostudil-necitlivy-Reflex-manzele-Paroubkovy-.html

 

pavlovsky

Plně souhlasím s nazory pí. Paroubkové, že u Evropského soudu končí moc p. Rycheckého a českých soudů. Já jsem se svou kauzou skončil u ÚS, neměl jsem prostředky na vedení této kauzy u dalších soudů... psal jsem o tom zde http://vasevec.parlamentnilisty.cz/vip-blogy/david-rath-kopnete-si-do-bezmocneho

Z tohoto příspěvku vyjímám stanovisko ÚS ....

Takže následovala stížnost k Ústavnímu soudu, no zachoval se podobně jako v případě zrušení voleb do parlamentu v roce 2009, ovšem s opačným znaménkem.
Jeho výrok "....jestliže soudy 1. stupně a odvolací zmíněnou otázku posoudily odlišně od stěžovatele...jde o právní závěr ústavně nezávislých soudů, do jejichž rozhodováncí činnosti je ingerence US nepřípustná. Rozhodnutí soudů, ať již v původním řízení, jenž bylo ukončeno pravomocnými rozsudky...tak i v řízení o žalobě na obnovu řízení, a žalobě pro zmatečnost byla vždy řádně odůvodněna...a svá právní posouzení přiměřeným způsobem odůvodnily..."

A výrok pí Kovářové...bývalé ministryně spravedlnosti .... k soudu se nechodí pro spravedlnost, ale pro rozsudek. Kdybych to byl věděl...tak bych tam nechodil (Knoflíková válka). 

je plně v souladu s tím jak se naše justice chová.

Pokud vím p.Rychecký je v kategorii 70+, takže by měl být v důchodu...ale on je asi tak nenahraditelný, že musí pro mocné dále sloužit...a jaký předseda soudu...takoví jsou jeho soudci. 

 

 

 

cernik

Já bych otázku stavěl jinak.
Po tom, co ÚS zrušil volby,
se měly parl. volby ne rušit, ale pokračovat v jejich přípravě!
Sám Rychetský se tehdy vyjádřil, že znovu by je zrušit již ÚS nemohl ustát.
Na vině jsou podle mne ti, kteří z ÚS udělali jakousi nadpozemskou instituci,
jejíž výroky se berou jako počasí: ...větru a dešti neporučíš
Čili se měl  novelizovat zákon o ÚS.
ÚS může posuzovat ústavnost ale nemůže vytvářet politickou situaci, od toho jsou volby.

Cesta jít k Evr. soudu je možná, ale svízelná,
Evr. soud, i když to (nikdy) neřekne nahlas, bude implicitně posuzovat i to,
jak u nás ÚS funguje, proč je mu dovoleno tzv. vše?

stvan

Petro, jsem od počátku přesvědčený, že jste v právu. Bohužel si to Rychetský a zdravý ústavní rozum nemyslí. Možná i proto, že  zdravý rozum, když je to třeba, na tomto soudě neexistuje.