Vážený pane premiére, milý Andreji,

david rath 2
21.5.2019 08:34
troufám si Vás, oslovit i milý Andreji s ohledem na Vaše přátelské přijetí na Čapím hnízdě, kde jste pro mě, mimo jiné uspořádal i výbornou večeři v kruhu Vašich nejmilejších. Nepíši proto, abych se nostalgicky zabýval vzpomínkami, ale proto, že se blíží volby do Evropského parlamentu a Vaše ANO opakuje chyby z voleb minulých.

V minulých volbách byl Vaším lídrem pan Telička. Pan Telička přitom pro e15 prohlásil, že: ,,nebude bojovat za české národní zájmy a musí naslouchat Němcům a Francouzům." Dále pak slibuje, že po volbách vytvoří společnou frakci v EP s prezidentem Macronem. Tím Macronem, který chce naši zemi vyhodit ze Schengenského prostoru a odebrat nám dotace za to, že nechceme přijímat migranty a nechceme islamizovat naši zemi. Váš lídr pan Telička taképrohlásil, že se těší až bude ČR platit do EU více než dostává.

Jistě řeknete, že Vás i naši zemi pan Telička zradil, nicméně za jeho působení v EP nesete odpovědnost jen Vy sám. Osobně jste ho vybral a díky tomu byl i zvolen. Děsivé je, že nyní opakujete stejnou chybu s paní Charanzovou.

Pane ministerský předsedo, víte, že paní D.Charanzová hlasovala pro následující text usnesení EP dne 26.3.2019 :,, bod 23. žádá Komisi a členské státy, aby zajistily bezpečné a legální cesty pro přistěhovalce, uprchlíky a žadatele o azyl, kteří chtějí vstoupit do EU." Paní Charanzová pak na adresu Vašeho spojence a jak říkáte i přítele premiéra Orbána řekla :,, Situace v Maďarsku je znepokojivá a musíme začít s Maďarskem řízení kvůli vážnému ohrožení hodnot unie..." v tomto duchu pak i hlasovala pro zahájení procedury k odebrání hlasovacích práv pro Maďarsko.

Oba víme, proč je premiér Orbán trnem v oku evropským vládcům. Dokázal se jako první razantně postavit migrační vlně a bez ohledu na výhružky kancléřky Merkel a otevřenou náruč Rakušanů, začal s výstavbou hraničního plotu. Také dává bez obalu najevo, že islám ohrožuje evropský životní styl a tradiční kulturu.

Sečteno a podtrženo. Pan Telička i paní Charanzová svým hlasováním v EP a svými postoji jsou osoby vystupující proti zájmům občanů naší země. Ptám se Vás, proč jste je dostal do EP a proč jste z paní Charanzové udělal svého lídra kandidátky, když musíte vědět, že její názory a postoje jsou v příkrém rozporu s tím, co Vy sám prezentujete jako svá stanoviska?

Pokud své postoje myslíte vážně, máte ještě poslední šanci odvolat paní Charanzovou z čela Vaší kandidátky.

David Rath

david-rath
Lékař, bývalý poslanec a exministr zdravotnictví. Od listopadu 2008 do května 2012 také hejtman Středočeského kraje.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jiří Volný st.

Nevím, zda pan premiér Davidu Rathovi odpoví, spíše očekávám, že ne. Dovolím si odůvodnit podporu nejen Dity Charanzové, ale i podivné eurokomisřky Věry Jourové sám. Andrej Babiš nemá svobodné rozhodování a je pod vlivem nikoliv alkoholu, ale různých zájmových skupin a jednotlivců. Jako příklad mohu uvést žlutého dopravce Jančuru a výhodné, státem dotované, jízdné. Z toho mají ovšem prospěch všichni dopravci, ale pan Jančura evidentně také.

Zneužiji této příležitosti a zmíním se o dvou výrocích mé oblíbenkyně paní Jourové. Oba výroky jsem shlédl a slyšel na ČT24. První zněl zhruba tak, že my, tedy evropská komise, žádnou cenzuru nechceme, ale není možné, aby si ve veřejném prostoru každý psal to, co ho zrovna napadne. Druhý, pikantnější, přímo nabádal občany ČR, aby žádali instituce o navrácení svých dat. Napadají mne stovky absurdních situací, od požadavku žáka na vydání notesu vyučujícím, přes žádost na vytržení listu z matriky až k vydání a následnému smazání záznamu všech kamer, které zachytily mne nebo mé autíčko.