TTIP leaks

ttip secret
2.5.2016 19:55
Traduje se, že neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Chci věřit, že to bude platit pro úkoláře a vyjednavače v ER a EK. Traduje se, že neštěstí nepřichází jedno, ale více, většinou tři. Chci věřit, že to také bude platit pro ER a EK. Kromě doutnající finanční krize v Řecku, která se ukáže v plné síle během letního horka, máme co dělat s kvantitativním uvolňováním jak USD tak i Euro, s migrací a všeobecně vzato s kvalitou ustavování a udržování vztahů jak se spojenci, tak i s protivníky. Do této kategorie patří mimo jiné TTIP.

Včera (1.5.) v podvečerních hodinách, po ukončení práce na příspěvku Májové rozjímání se mi dostalo na stůl potvrzení ze Sueddeutsche Zeitung (SZ) oTTIP leaks. Očekával jsem takové překvapení – potvrzení, ne ale tak rychle po návštěvě prezidenta Obamy v Hannoveru a společném radování se s kancléřkou Merkelovou z pohledu na svět přes brýle známé společnosti.

TTIP leaks představuje zveřejnění utajovaných dokumentů, které potvrzují má nejhorší očekávání, která se mi nabízela po studiu zadání úkolů US Senátory vyjednavači a zprávami zveřejněnými v odborných dokumentech v anglickém jazyce. Proto mě nepřekvapuje, že samotné SZ shrnuje obsah utajovaných dokumentů, které má v kopii a prý Greenpeace v originále do tří hlavních bodů: 1) Tlak USA na EU je mnohem větší než doposud známo, 2) Washington vyhrožuje EU s blokací výhod automobilovému průmyslu nedovolí-li EU dovážet více amerických agrárních produktů do EU, 3) USA napadají princip ochrany evropského spotřebitele.

Dnes bude zveřejňování podrobností dokumentů v objemu 240 stran pokrčovat. Jedno je však jisté. Jak americké, tak i EU úkoláře a vyjednavače nezajímá morálka, kultura a zbytek tzv. evropských hodnot, zákonů a regulačních předpisů. Veřejná znalost dosavadních dokumentů o TTIP stojí v přímém protikladu k jejich důležitosti pro veřejnost. Naděje, které vkládali příznivci TTTIP jsou neobhajitelné, protože jsou neúměrné ve vztahu s pochybnostmi o spravedlivé a vyrovnané smlouvě mezi dvěma největšími hospodářskými bloky světa.

Samozřejmě nevím, jaké konsekvence bude mít zveřejnění dokumentů. Vím ale, že útoky na Putina nebudou menší, naopak. I když je zcela zřejmé, že EU jako taková si kope sama sobě hrob, podobně jako to dělá NATO. Putin potřebuje zdraví a trpělivost, aby se dočkal hodiny pravdy o kvalitě partnerů, spojenectví a společné eurasijské budoucnosti.

Pro občana EU TTIP leaks by měly být poslední kapkou před naplněním skleničky trpělivosti s EK a jejím úkolářem, Evropskou radou. Očekávám, že při pokračování jednání o TTIP a po podpisu smlouvy mezi výherce ze smlouvy bude patřit v ČR Agrofert. Stane se chtěně-nechtěně obětí nabídky z USA, kterou prostě nemůže nikdo odmítnout. Občan české kotliny bude závidět ministru financí, podezírat ho a hřímat bezmocně směrem do Bruselu. Současně ale zapomene, že neštěstí si připravuje sám svoji občanskou pasivitou, idealizací asymetrického spojenectví s USA a nepochopením, že pokud byly spáchány krádeže v devadesátých letech, tak z hlediska střední a dlouhodobé perspektivy jsme byli okradeni všichni. Když jeden vychází na trh světa, měl by vědět, co tam hledá. V židovské tradici je tato znalost jedním z nejdůležitějších prvků, mající přednost dokonce i před samotným bohatstvím. Souhlasu netřeba.

2.5.2016

Wer das Buch von Thilo Bode gelesen hat, wusste damals schon um die Folgen von TTIP. Er hat es damals schon auf den Punkt gebracht. Von eigenen wurde schon immer auf die jetzt aufgedeckten Folgen gewarnt, aber es wurde ignoriert und kleingeredet.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Vladimír Štingl

Pane Sedláčku, dobrý večer, i když se značným opožděním. Vycházím z názoru, že "neznalost zákona neomlouvá....". Je to sice zvrhlé a zvrácené, pokud se zákony není systémově a trvale seznamována veřejnost, ale princip zvrhlého kapitalistického řádu je takový jaký je. A proto, kdo má základní zájem o svoji budoucí existenci, perspektivu svých dětí a dalších následníků, tak přece nemůže spoléhat na gaunery typu šafra, eheho, pitrofanova a podobných, aby očekával, že mu korektně sdělí, co je realita a co je politické svinstvo, které má veřejnost "baštit". Takže, pokud máme ČT jako veřejnoprávní médium, prakticky jediné, a neumíme zamést se spratky a ksindlem, který systémově lže, manipuluje a neobjektivně informuje, tak je "cosi špatného ve státě dánském"...... Veřejnoprávní média by, dle mého názoru, měla informovat naprosto neodvisle od politické moci pár syčáků a jejich kamarily a vždy být v OPOZICI proti veškerému SOUKROMÉMU bakaloidněbabišovskému sajrajtu koupených individuí, která na nás parazitují VŽDY  v souladu s NÁZORy  A PŘÍKAZY SVÝCH MAJITELŮ. Je to od věků a trvale otázka charakteru, ale s "omluvou", že jde o ŽIVOBYTÍ................... a velice dobré...... a vždy největšího KSINDLU.....  Nemám pravdu??? Pan Campbell to vyjádřil naprosto DOKONALE V PŘEDPOSLEDNÍ VĚTĚ SVÉHO EXELENTNÍHO BLOGU....  Souhlasu netřeba....

Zdravím Vás.

paysan

Hezký večer pane Štingle!

Samozřejmě si nedělám o úrovni zaměstnanců našich médií žádné iluze. Dokonce vím, že i jejich loutkovodiči jsou lidmi často omezenými. Přesto se právem zastávám ještě těch myslících bytostí, kterých je v našem středu docela dost i přes snahu "masového mlýnku". My si ten hrob nekopeme. Za nás jej kopou ti, kterým jsme ve volbách dali svůj hlas v naivním přesvědčení, že budou stát na straně našich zájmů. Je to jejich vina, že na výběr mediálních témat nevyvíjejí potřebný tlak a koneckonců, že veřejnoprávní média nechali "zprivatizovat", lépe řečeno přivlastnit si jejich zaměstnanci. Vsadím se s vámi, že pokud vyjdete vy nebo já do ulic a budete se ptát kolemjdoucích co si myslí o TTIP, podívá se na vás drtivá většina nechápavě, protože nebudou vědět o čem je řeč. Čí je to vina? Jejich? Já si to nemyslím!

Vladimír Štingl

Pane Sedláčku, nechci poučovat ani kázat, ale pokud Vám není minimálně 15 let zřejmé, že veškerá média od A-Z jsou jednoznačným nástrojem tvrdé, bezohledné a cílené manipulace s davem, tak je "vše marné"... A podle projevů některých dementních individuí  a placených darebáků evidentně i Vy chápete, že 100x opakovaná lež.....

Ten, kdo má skutečný zájem o život svých dětí, vnuků, následníků tak naštěstí stále ještě má šanci dozvědět se i info z "druhého břehu"..... Jestli kdokoliv očekává, že nám "NAJEDNOU ZAČNOU MUTANTI" po 25ti letech říkat kvalifikovaně a pravdivě "o co jde", co je pro a co je proti apod. tak to musí být naprostý magor, bez obsahu v lebečním skeletu a přesně ta beztvará hmota jakou z nás i s "poučením z doby" před 89. rokem min. století chtějí na "masovém mlýnku" drtivé propagandy a zvrácené ideologie vyrobit pro "kohosi" různé němkyně, klvaňoidní kreatury, bezskrupulozní černouškové apod.... Vy sám jste to nakonec vyjádřil v závěru svého komentáře, takže jste  vyslovil SOUHLAS s názorem a obsahem perfektního blogu pana Campbella. Jsme předmětem absolutní totální globální manipulace a lépe asi jen tak nebude.

K "úspěchu" jim toho již moc nechybí.... I "díky" nám. Bohužel!

Zdravím Vás.

Vladimír Štingl

Opět vynikající dílčí shrnutí a celá řada perfektních info včetně různých vazeb a souvislostí. Dalších pár "kostiček" do mozaiky přípravované GENOCIDY NA ŘADOVÝCH OBČANECH VŠECH států, které by případná zločinecká "smlouva" hypergaunerů a troglodytů měla zdecimovat a domnívám se, že LIKVIDOVAT lépe, než Němci dokázali za II. světové války ..... 

A že aktéři a iniciátoři jsou "rodoví" následníci hrůz všech válečných šílenství v minulém i tomto století to je na TTIP naprosto zjevné..... Nebo, že by zase řádil "zlotřilý V. Putin..."? Na tom co se děje s hysterickým utajováním příprav na apokalypsu v Evropě pomocí migrace, TTIP, rozšiřováním pařátů NATO atd. se přímo a jednoznačně podílí  banda zvrácených individuí  z řad "českých" politiků, eurohujerských grázlů, že z toho jde děs a hrůza.... Prodají nás bez sebemenšího zaváhání.

Jednoznačně souhlasím s autorem, že si sami kopeme hrob svojí LHOSTEJNOSTÍ, NEZÁJMEM a APATIÍ k zločincům, kteří vedou tento národ do záhuby prostřednictvím institucí jako německá EU, NATO, ECB, MMF a s nástroji jako "kvantifikace", TTIP, "finanční pomoc a ordinování záchrany" Řecku, "dotování" hodných osmanů, bezvízový průchoďák do Evropy, odzbrojování občanů v rámci EU..... No neber to.

Skvělý blog, díky.

 

 

paysan

Je nejen smutné, ale alarmující, jak česká většinová média a komentátoři před českou veřejností zatajují životně důležitá témata. TTIP mezi ně dozajista patří. Nemohu tedy souhlasit s tvrzením autora, že si našinec "neštěstí připravuje sám svojí občanskou pasivitou"! Občan české kotliny o problematice není prostě informován! Jistě, že je v tom záměr. Ten se ovšem ve vztahu k veřejnosti u nás praktikuje přes dvacet let, kdy se dělá vše proto, aby člověk nepřemýšlel, jen konzumoval! To, ale chápe málokdo. Bohužel!