Ivan David: Když různí dělají totéž, je to totéž

ivan david 2
26.8.2018 09:45
Po skončení druhé světové války bylo Německo rozděleno na okupační zóny, britskou na severu, francouzskou na jihozápadě, americkou na jihu a sovětskou na severovýchodě. Sovětská skončila v devadesátých letech, ale americké, britské a francouzské vojenské základny jsou v Německu stále. O "okupačních zónách" se už nemluví, ale fakticky je Německo stále okupováno. Tímto konstatováním nechci bagatelizovat sovětskou okupaci, jen poukazuji na prapagandou všeobecně oblíbený dvojí metr.

Někdo jistě namítne, že všechny okupující země jsou členy NATO, ta jakápak okupace. Dobrá, i Československo v roce 1968 bylo členem Varšavské smlouvy. Mnozí namítnou, že vojenské základny těchto zemí jsou v Německu proto, aby Německou chránily. To je jistě pravda. I okupační sovětská armáda byla v Československu, aby ho chránila. Ochránci chrání svoje zájmy proti zájmům jiných a chránění do toho nemají co mluvit, jsou kořistí. Je-li chráněný slabý, nemůže se ochraně vzepřít tak jako Vasilij II. (*1415), který, když zjistil, že Zlatá horda slábne, přestal projevovat loajalitu.

A ještě jiní namítnou, že Němci jsou rádi chráněni a neprotestují. Samozřejmě, po osmašedesátem se tomu říkalo "chápání reality". A rádi jsou ti, kteří vládnou podrobeni cizí moci, která chrání také jejich zájmy, zájmy loutkových představitelů. Vzepřít se, znamená skončit ve funkci - to přinejmenším.

Takže loutky a část zmanipulované veřejnosti protestují proti Ruské federaci, která neokupovala Československou a neokupuje Českou republiku. Ale nejak jim nezbývá čas na protesty proti Američanům, Britům a Francouzům, kteří okupovali a okupují 73 let Německo. No a samozřejmě jsem zvědav na protesty proti Německu v den výročí německé okupace Československa či Protektorátu (takže jaká okupace, že?). Ano, není to totéž Německo, tak jako Ruská federace není Sovětský svaz. Samozřejmě jde o "pochopení reality" stále znovu se opakujícího "Drang nach osten", které oni potřebují propagandisticky připravit.

Má být Rusko obchodní příležitostí nebo zónou volné loupeže jako v devadesátých letech? Naši představitelé jistě "chápou realitu". Chceme být součástí "vedlejších ztrát" nebo chceme vyvážet a dovážet?

ivan david
Ivan David je lékařem s odborností psychiatr. Levicový politik a aktivista. V minulosti byl ředitelem psychiatrické léčebny v Bohnicích. V letech 1998 – 1999 ministr zdravotnictví. V roce 1999 ve vládě nepodpořil souhlas s agresí NATO proti Jugoslávii. Byl poslancem Parlamentu ČR za ČSSD. V současnosti poslanec Evropského parlamentu. Je autorem projektu Nová republika a provozovatelem stejnojmenných stránek.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jiří Volný st.

Často sleduji přistávající letoun se systémm AVAX na pardubickém letišti. Předpokládám, že naše armáda tento letoun nevlastní. Rozhodně nesouhlasím s používáním našeho letiště cizími vojenskými letouny. Má naše vláda odvahu vyhlásit na dané téma referendum?

klokan

,, Za všechno může čas,

ten co se skrývá v nás. "

                      Lenka Filipová.

  Náš bájný praotec se svým kmenem doputoval kam doputoval a za sousedy ze strany půlnoční, máme tedy cca 1500 let kmeny germánské. Následky takového sousedství se tedy částí našich dějin táhnou jako pověstná červená nit lany používanými v britském námořnictvu. Asi po polovinu výše zmíněné doby, byla na základě pozvání feudálů obýváno naše pohraničí obýváno německými kolonisty. Po skončení první světové války si jejich politická reprezentace nárokovala v našem pohraničí několik provincií a to Sudetenland, Deutschböhmen jakož i Deutschsüdmahren a Böhmenwaldgau. Jihovýchodní provincie byly obývány Němci rakouskými, kdy i hisorická hlavní města Země moravské tedy Olomouc a Brno obývala německá většina, přičemž tato sídliště, byla nazýváno jako předměstí či předzahrádky Vídně. Za takové historické konsenkvence lze považovat nynější zbožné utívání sudetského Landsmanchaftu brněnskými a c. a k. tehdejších habsburských pohlavárů olomouckými konšely. Za takovou třešničku na falašném dortu lze například aktuální pojmenování jednoho z olomouckých parčíků jménem císařovny Marie Terezie a to v době kdy vlastenci českoslovenští se chystají slavit kulaté výročí jejich tehdejšího státu. Snad již zbývá jen v měsíci říjnu 2018 vztyčit na Staroměstském náměstí Mariánský sloup. T.G.M., A. Švehla jakož i další zakladatelé státu Československého se zase musejí obracet v hrobech.

      Perfidnost části nám vládnoucích papalášů dále dokresluje ten fakt, že tito se k jakýmkoliv neúspěchům vůbec nehlásí a vinu svalují na jiné včetně na okolnosti objektivních, za volební neúspěchy může čas, za kůrovcovou kalamitu sucho a tak podobně. Hrdě se pak hlásí toliko k tomu co považují za úspěch, byť se jedná o debakl. Rovněž neustále matení pojmů, na něž poukazuje autor ve svém trefném článku se jeví být charakteristickým rysem těchto améb. Máme se tedy ještě na co těšit.

Dona

Európania odpustili Nemcom 2 svetové vojny. Prečo ? Lebo 85% našich výrobkov kupujú Nemci. Lebo Nemecko je " motorom " EÚ. Lebo naše hospodárstva, mzdy a zamestnanosť závisí na Nemecku.  Keďže to vedia politici a biznismeni,  médiá kúpené západnymi investormi, nadácie platené Západom - nebudú predsa Nemecko a s ním natovské základne, hanobiť.

Príslovie : Čí chlieb ješ, toho pesničku spievaj. V tom je koreň dvojakého metra pri určovaní pravdy a spravodlivosti. Heslá o slobode a demokracii sú len šľahačkou na ľudskom egoizme, chamtivosti, narcizme  a  vypočítavosti. Tieto  základné ľudské vlastnosti rozhodujú o tom, čo je morálne, a čo nie.

Ešte platí hamletovský výrok : Je  čosi zhnité v štáte dánskom ?

 

paysan

Perfektní. Díky. Souhlasím.