Ivan David: Nestydatost Bidena a Radiožurnálu

ivan david 2
29.6.2022 14:15
Dnes odpoledne jsem v autě poslouchal Radiožurnál. V každých zprávách opakovali, že ruská armáda zaútočila raketou na Kyjev, při útoku zahynul jeden člověk a byla zraněna pětiletá holčička. K tomu zaznělo, že útok jako projev ruského barbarství odsoudil prezident Biden.

Nejde o to, že případ je manipulativně vytržen ze sledu událostí a při ostřelování doněcké a luhanské oblasti bylo nejen zraněno, ale i zabito během osmiletého ostřelování holčiček mnohem více. Jde o nestydatost Radiožurnálu, že jako oprávněného soudce incidentu vybrala právě prezidenta USA Bidena, který se sám v roce 1999 hrdě hlásil k tomu, že prosadil bombardování Jugoslávie, při kterém bezprostředně zahynulo asi 2800 civilních občanů. Samozřejmě, bez souhlasu Rady bezpečnosti OSN.

USA má od dob druhé světové války na svědomí desítky agresivních válečných operací s milióny mrtvých civilistů. Jenže podle Radiožurnálu se to nepočítá. Objednávka je na co nejostřejší kritiku Ruska. Nejsem zvědav na jakoukoli objednávku. Žádám od veřejnoprávního média objektivitu, kterou nám trvale dluží. Pročpak se mi v paměti vynořila slova písně Karla Kryla: „…na roku ulice, vrah o morálce káže…“

Ivan David

Publikováno na Facebooku

ivan david
Ivan David je lékařem s odborností psychiatr. Levicový politik a aktivista. V minulosti byl ředitelem psychiatrické léčebny v Bohnicích. V letech 1998 – 1999 ministr zdravotnictví. V roce 1999 ve vládě nepodpořil souhlas s agresí NATO proti Jugoslávii. Byl poslancem Parlamentu ČR za ČSSD. V současnosti poslanec Evropského parlamentu. Je autorem projektu Nová republika a provozovatelem stejnojmenných stránek (novarepublika.online).

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Oldasek

Stručný a jasný rozbor. Od podobných médií jako Radiožurnál či ČT se pravdivých zpráv těžko dočkáme. Seznam.cz také dělá co může, pokud se na webu Vaše věc objeví nějaký nepohodlný článek, nepřečtete si jej, neboť se místo něj objeví sdělení,že je to fishing, snažící se vás okrást a ignorovat jej nelze.