Německo zaplaveno vražednými vyhrůžkami

německo teror seeman
18.3.2019 07:12
Doslova několik hodin před maskrem na Novém Zélandě byly v Německu příslušnými úřady zveřejněny veřejnosti série vyhrůžek hrozící pumovými útoky a fyzickou likvidací řady osob. Jejími odesilatelí, kteří se nazývají “Národně socialistická ofenziva“, „NSU 2.0“ nebo „Wehrmacht“se zabývá již delší dobu německá policie a státní zastupitelstvo.

Na příklad vyhrůžky pumového atentátu byly v poslední době zaslány finančnímu úřadu v Gelsenkirchenu, nebo hlavnímu lübeckému nádraží. Po zkušenostech s teroristickými organizacemi RAF nebo nacistickým podzemím NSU, které si vyžádaly desítky obětí byly tyto objekty vyklizeny. Od konce minulého roku tak registrují příslušné úřady sérii výhružných anonymních mailů již téměř ve stovce případů. Přicházejí pod různými adresami, avšak jejich text nasvědčuje, že jde zřejmě o stejné osoby. Napadají výhrůžkami politiky, ústřední radu Židů Německa a umělce. Též zpěvačku Helene Fischerovou, která po výtržnostech v Saské Kamenici vystoupila na koncertu proti nepřátelství. Soustřeďuje přitom svou nenávist proti ústřední Radě Židů zasíláním stovek antisemitských mailů.

V minulém měsíci se pak vyhrůžky zaměřily vůči veřejným organizacím a institucím. Na příklad vrchnímu zemskému soudu v Mnichově a Bambergu, státnímu zastupitelstvu ve Frankfurtu a hamburskému letišti. . Zatím v žádném tomto případě nebyly nalezeny na jmenovitých místech třaskaviny s kterými se hrozilo. Vzhledem k lavinovitě se šířících těchto případů koncem ledna bylo rozhodnuto generálním státním zastupitelstvím koordinovat proti nim protiakce. Specielní týmy jsou řízeny berlínským státním zastupitelstvím kam nejvíce výhružných dopisů směřuje. Soustřeďuje se především na ty, které porušují flagerantně zákon. Jde především o vydírání, štvaní proti národnostem a náboženským vyznáním, jakož pokusy narušovat veřejný pořádek vyhrůžkami teroristických akcí. V jedním z posledních dopisů oznámila „Národně socialistická ofensiva“, že zahájí zasílání bombových dopisů a popravy osob na otevřené ulici. K tomu má údajně k dispozici dostatek útočných pušek, pistolí a biologických bojových látek. Charakterizuje se přitom jako odpůrce justičního systému, bank a stranickému systému včetně Alternativy pro Německo AfD.

Úřady byly vyzvány k rozhodné protiakci protože vyhrůžky nelze podceňovat a bezpečnostní orgány je musí brát na vědomí jako vážnou věc. Upozorňují, že v 70letech existovala pravicově teroristická organizace, která provedla pumové útoky proti justičním budovám v severní části Německa. Podařilo se v této souvislosti zadržet tzv. Brunšvickou skupinu jejichž dvanáct příslušníků bylo odsouzeno k několikaletému žaláři. Pověřenec spolkové vlády proti antisemitismu Felix Klein vyslovil se z rozhořčením proti sérii pravicově extremistickým výhružným dopisům. Především zejména pro jejich rostoucí počet a rozsáhlou protižidovskou dimenzí. Nejvyšší němečtí představitelé spolkový president Frank-Walter Steinmeier i kancléřka Angela Merkelová v poslední době několikráte rozhodně vystoupili proti této tendenci a zdůraznili, že v Německu nesmí mít antisemitismus místo. Poslední události na Novém Zélandě s půlstovkou zavražděných a desítkami zraněných je proto v současné době i pro Německo mementem.

 

seeman-richard
Narodil se v roce 1933. Je absolventem dnešní Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy, kde získal titul PhDr. Pracoval v Československém rozhlase, zahraničním vysílání. Po propuštění v roce 1970 byl zaměstnán jako topič a v železářství. V roce 1990 se vrátil do služeb Československého rozhlasu, kde zastával různé funkce, mimo jiné ústředního ředitele. Od roku 1993 je v důchodu a nadále spolupracuje s Českým rozhlasem. Od roku 1997 až 2008 byl členem Rady Českého rozhlasu, kde zastával po pět let funkci předsedy. Je autorem řady komentářů, článků a knih

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Václav Semerád

Když se něco velice podobného odehrává současně na více vzdálených místech světa, pak se dá společný organizátor předpokládat s vysokou pravděpodobností.

Pochybovat o tom s odkazem na jakési "konspirační teorie" je spíš příznak souznění s organizátory.

Lubodoc

Kolo dějin se vrací.