Poděkování…

zak l
26.10.2018 02:10
Mám takový pocit, že celé té kampani věnované stému výročí vzniku a následnému průběhu společné české a slovenské státnosti chybí jedno prosté poděkování.

Rád bych proto poděkoval Slovákům za krásných pětatřicet let, které jsem s nimi mohl prožít ve společném československém státě. Bylo krásné, vzájemně inspirující a produktivní partnerství.

Jsem rád, že po zániku společného státu toto partnerství nejen přetrvává, ale dále se rozvíjí…

Tož, milí Slováci, děkuji, děkuji, děkuji…

ladislav-zak
Krizový manažer. Absolvent Fakulty strojního inženýrství ČVUT Praha a Právnické fakulty Vysoké školy privatizace a podnikání v Moskvě. Další studia na MFF UK Praha, VŠST Liberec, doktorandské studium ČVUT a vědecká aspirantura na Vysoké škole privatizace a podnikání v Moskvě u profesora Vitalije Koškina.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Dona

Čakala som na príležitosť poďakovať sa Čechom, Moravákom, Slezanom a tým, ktorí žili radi v Československu, tým, ktorí na Československo spomínajú s úctou, rešpektom a uznaním , že sme spolu  s Podkarpatskom žili v jednom štáte od 1920 do 1938. 

Ďaľšie poďakovanie patrí len tým, ktorí vďaka SNP prispeli k opätovnému zjednoteniu Československa. 

Ako Československo sme boli veľký a rešpektovaný štát v Európe. Nedostali sme to zadarmo : Česi, Moraváci i Slezania, rovnako Slováci s maďarskou, poľskou a rusínskou národnosťou -  museli za to niečím zaplatiť, niečo obetovať, niečoho sa zrieknuť , ale i mnohé prijať.

Do roku 1989 sme patrili do sféry vplyvu z Východu. Po roku 1989 sa podriaďujeme vplyvu NATO a Západu ako takému. 

Veľmi rýchlo sme pochopili na oboch stranách rieky Moravy, že musíme opäť spolupracovať akoby sme boli jeden " štát ". Aj preto sme založili V4, aby väčšie štáty nehrali s nami ping - pong.

Ovšem, neveľmi sa nám to darí, pretože sme sa stali len  " užitočnými idiotmi " Západu a NATO v hre o Rusko, montovňou pre Nemecko a zvyšok EÚ. Kvázi boj o samostatnosť sme rýchlo vymenili za nové okovy.

Dodnes trpíme sebaklamom, zatvárame oči pred pravdou a realitou, nasledujeme fatamorgánu demokracie a slobody.

 

 

zdeny

Opravdu nevím, za co jim děkujete. Zradili nás 1938 a my je pořád cpeme k sobě. Čím nám přispěli? Hordami cikánů z východního Slovenska, kteří sem byli účelově rozmísťováni? Přečtě si knihu Fr. Nevařila U tří premiérů. Tam se z kvalifikovaných zdrojů dozvíte, jak jsme na Slováky dopláceli, místo abychom budovali vlastní stát. Já to znám i z vlastní zkušenosti, kdy jsme ve fabrice měli zařízení z dob c.k. monarchie a naši odborníci jezdili budovat Slovensko. A vy jim za to děkujete.- A vůbec nechápu, co se zde oslavuje. Stát byl slavnostně rozpuštěn a všichni se tváří, jako by pokračoval. Je zde Česká republika, žádné Československo!