Stanislav A. Hošek: ALIANCE SSSA

sluhové
29.4.2022 08:12
Spektákl pro světovou veřejnost „věřících“ zahájili minstři obrany a zahraničí USA svou nedělní (24.4.) návštěvou Kyjeva. Jak se tam pochlubili, mohli to udělat proto a jen proto, že pomoc Západu odvážně bojující Ukrajině byla tak úspěšná, že Ruská armáda musela, jak spráskaný pes odtáhnout od Kyjeva, který měla víc jak měsíc v obklíčení. Možná, že jsou skutečně tak prostodušší, aby byli přesvědčeni o pravdivosti svého tvrzení. Ovšem jsem si jist, že skuteční stratégové v Pentagonu už tak naivní nejsou.

     Svět očekával, jaké výsledky přinese uvedená mise. Nečekal dlouho. Po návratu do USA je vyhlásil ministr obrany. USA se rozhodla omezit ruské vojenské schopnosti a snížit jeho útočný potenciál tak, aby bylo Rusku zásadně znemožněno ohrožování jeho sousedů. Unie za tím účelem sjednotí úsilí svých spojenců. Ministři přislíbili Zelenskému a jeho suitě v tříhodinovém jednání další a nepřetržité obrovské dodávky zbraní, neustálou součinnost a jednou měsíčně aktualizování další spolupráce. Leč ani jednoho svého vojáka.

     Oficiálně tak byla vyhlášeno strategie, která na první pohled má Putinovi dokázat, že jeho záměr přinesl právě opačný výsledek. Konkrétně vyjádřeno. Speciální operace Ruské armády na Ukrajině měla zajistit, aby základny NATO nebyly umístěny u hranic Ruska. Ovšem země EU a NATO, čti „Spojeneckého Západu“, se díky Putinově zhůvěřilosti semkly natolik, že Rusko bude muset nejen základny NATO na svých hraničících strpět, ale bude zdecimováno tak důkladně, že nebude už hrát ve světě roli vojenské supervelmoci.

     Ovšem skutečná náplň strategie je mnohem apokalyptičtější. Tento týden uspořádaly Spojené státy ve svém evropském velitelském středisku na letecké základně Ramstein v Německu, kde jsou mimochodem jaderné zbraně USA něco, co lze nazvat ryze válečnou konferencí; vojenští šéfové NATO na ní otevřeně koordinovali dodávky zbraní na Ukrajinu. Tam ministr obrany USA řekl, že američtí spojenci nyní otevřeně využívají příležitosti k „oslabení Ruska“ a jejich cílem je změna režimu v Moskvě tak, jak se o tom “prořekl” minulý měsíc americký prezident Biden ve svém varšavském projevu.

     V Polsku na válečné základně, z níž jsou zasílány zbraně pro Ukrajinu, se pak ministr obrany USA doslova utrhl z řetězu. Mimo jiné zde řekl, cituji: „…smyslem schůzky (v Kyjevě) bylo hovořit o věcech, které by nám umožnily nejen vyhrát válku, ale také se dohodnout, co dělat pak…Spojené státy a jejich spojenci v NATO pohnou nebem a zemí, aby dostali více zbraní na Ukrajinu, aby porazili ruskou vojenskou intervenci…“, konec citace. Šéf Pentagonu, který nedokázal potlačit své nadšení pro konfrontaci, dal pak úplně bez obalu najevo, že mu jde o přímou účast USA v boji, opět cituji: „Pokud jde o naši – tedy vlastně ukrajinskou – schopnost vyhrát, je prvním krokem věřit, že zvítězit můžeme. A tak věříme, že můžeme vyhrát; věříme, tedy že oni nyní věří, že lze vyhrát – pokud budou mít správné vybavení a naši plnou podporu. Jinak řečeno uděláme vše, co je v našich silách, abychom zajistili, že se to podaří.“ Konec citace.

     Ve zdivočelé euforii nezůstal sám. Britská vláda tento týden otevřeně vyzvala Ukrajinu, aby se zbraněmi NATO zaměřila na ruské vnitrozemí. Britský ministr obrany James Heappey zašel tento týden dokonce ještě dál: BBC řekl, že ukrajinské síly by měly zasáhnout hluboké ruské vnitrozemí pomocí zbraní NATO. Z jejich prohlášení jednoznačně plyne, že Zelenskému byly v Kyjevě přislíbeny zbraně, kterými by byla Ukrajinská armáda schopna přenést konflikt na území Ruska.

     A to je naprosto nová kvalita současného stavu krize na Ukrajině. Všichni přemýšliví dobře ví, jaká. Raději ji nepojmenuji, abych ji nepřivolával.

     Neexistovala nikdy žádná diplomatická vůle Washingtonu a jeho spojenců řešit pozadí konfliktu na Ukrajině. Američané nyní oficiálně světu sdělují, že vytváří globální koalici pro totální porážku Ruska tak, aby přestalo sehrávat v Evropě, a i ve světě samostatnou roli vojenské velmoci. Jak napsal pan Jiří Vyvadil. Proto se bezprostředně po oficiálním vyhlášení Americké strategie sešli na zmíněné letecké základně v Německém Ramsteinu, vojenští zástupci údajně čtyřicet států (počet nemám ověřen z jiného zdroje) kde se dohodli na konkrétních krocích k zajištění dlouhodobě stěžejního cíle Amerických zájmů v Evropě. Ten se dá vyjádřit slovy, opět cituji Vyvadila: „Oslabení Ruska má být natolik silné, že Rusko již v dohledné době nesmí sehrávat vážnou roli ve vojenské oblasti v geografickém euroatlantickém prostoru“.

      Tento cíl je iluzorní na první pohled. V současné válce se totiž zatím na obou stranách spotřebovávají arzenály, které by se stejně v moderní válce už neuplatnily. Takže se fakticky jen vytváří prostor k tomu, aby státy, které ochotně posílají zbraně Ukrajině, nakupovaly za nekřesťanské peníze modernější zbraně u zbrojařů USA, kteří se tetelí štěstím. Za druhé. Rusko ještě na Ukrajině prakticky nepoužilo nic ze svého nejmodernějšího arzenálu, nemluvě o tom jaderném. A za třetí. I kdyby NATO u hranic Ruska vybudovalo několik desítek základen, Rusko bude mít dost času na adekvátní odpověď. Dokáže si je kupříkladu zaměřit a následně kdykoliv v jediném dnu, ba hodině je všechny zničit, aniž použije svůj jaderný arzenál. Jsem si navíc naprosto jistý, že vládci USA by i takto Evropským postiženým opět poskytly pouze a jen své nové zbraně, ale do bojů by své jednotky neposlali, aby nerozpoutali globální jaderný konflikt.

     Takže Američanům se zatím daří klamat své „spojence“, viz veletoče kancléře Scholze, tak dokonale, že ti jsou ochotni spáchat i sebevraždu. V Evropě je totiž absolutní nedostatek politiků schopných nést samostatnou odpovědnost nejen za kontinent, či EU, ale i jen za kterýkoliv jednotlivý stát. Vládcům USA se tedy povedlo z Evropy vytvořit Svazek snaživých slouhů Ameriky, tedy onu alianci se zkratkou SSSA titulku textu.

     Pro úplnost poznamenávám, že beru na zřetel jen a jenom mě dostupné vojenské souvislosti, že se tedy nesnažím posuzovat válku ekonomickou, informační, a „kybernetickou“. O nichž stejně na světě nikdo nemá, ba ani nebude mít dostatek informací, protože kreativita obou stran zde poskytuje obrovské množství taktických až strategických rozhodnutí. Takže uvidíme, řekl slepý a šel si koupit lístek do kina, jak jsem říkával ve svém dětství.

 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Standa

Střízlivější vojenští analytici už zpochabnili vítezství Ukrajiny-NATO ve střetu s ARF. Stačí si uvědomit co dokázali s 3-násobně menším počtem vojáků a a porážejí 600 000 armádu cvičenou důstojníáky NATO a USA a GB. MAriupol - údajně nejlépe vyzbrojeni a vycvičeni ukronacisté byli poraženi na hlavu a začíná se ukazovat, že se dopouštěli válečných zločinů na ruskojazyčném obyvatelstvu ! Budou probíhat soudy a svět se bude dovídat pravdu o nacistech a NATO a ta prosákne i do Česka ! Proto byl obrovský zájem o propuštění nacistů z MAriupole, aby nemohli mluvit !