Stanislav A. Hošek: Rezignace na demokratickou politiku?

hošek
21.11.2018 09:25
Od posledních voleb do poslanecké sněmovny se politické klímá v naší zemi zásadně změnilo. Poražení prakticky neuznali výsledek voleb. Tím u nás skončila demokratická politika. Jak se ale stále více ukazuje, skončila politika vůbec, nejen ta demokratická. Skončila politika jako soutěž o správu státu. Skončila politika jako debatování a hledání kompromisů mezi vládnoucími a opozicí. Skončila politika snahy zlepšování životních podmínek všech obyvatel, těch nejbědnějších především. Skončila politika jako snaha všech ústavních činitelů o ochranu, podporu a naplňování zájmů většiny občanů.

Opoziční politici přešli do etapy neustálé rvačky o moc, ne nepodobné protivládnímu puči. Já navíc tento stav hodnotím i jako protistátní puč. Mám pro to nejeden argument. Vydatně ji v protivládních aktivitách podporují profesionální manipulátoři veřejným míněním, čili pracovníci sdělovacích prostředků „hlavního proudu“. Folklorním doplňkem této rozvratné aktivity jsou pak tak zvaní pouliční řvouni. Aby to bylo srozumitelné pro jejich iniciátory a plátce, tak se uchyluji k jejich mateřštině a nazývám je jasně, leč mírně „Street shouts“. Všem jmenovaným skupinám, tedy ve volbách poraženým politikům chovajícím se jako pučisté, jejich slouhům v médiích a v neposlední řadě dobře placeným řvounům, dávám velice cennou radu. Vraťte se k demokratickým formám politiky!

Kdo totiž seje vítr, může sklidit bouři. Vaše rezignace na demokratickou formu politiky může totiž vyprovokovat dosud mlčící většinu, která podle mé zlověstné předtuchy čeká jenom na svého vůdce.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jiří Volný st.

Každý hraje s těmi kartami, které má v ruce. Opozice, starým slovníkem "Reakce", umně využila výročí 17.listopadu a osmičkového roku k pokusu o vystrnadění AB z politiky. Objektivně ji přiznejme, že dokázala zmobilizovat desetitisíce příznivců a pokřik "Vivat Kalousek" dokonale postrašil pana premiéra a překvapil zaujatého i nezaujatého pozorovatele. Další, tedy vyšší formou nátlaku na svržení AB je stávka. Naštěstí stávkování spřátelených neziskovek, případně vysokých a středních škol by nikoho nevyděsilo. Chci říci, že se nejedná o nic mimořádného, co by vybočovalo z obvyklého, dovoluji si napsat demokratického rámce. V pátek se dají očekávat vzletná prohlášení, prošpikovaná poukazem na honosné zásady, určitě okořeněná špetkou humoru. Ať už schůze dolní sněmovny dopadne jakkoliv, dovolím si předpovědět, že konec demokracie v ČR nenastane.