Volby USA – fáze a manipulace

radim valenčík 20
5.11.2020 15:42
Americké volby a jejich pět fází. Stručně.

1. Fáze – mediální mainstream a notoricky se "mýlící" agentury výzkumu veřejného mínění pod kontrolou Deep State: Biden jasný vítěz (hra na efekt – lidé se přikloní k vítězi).

2. Fáze – překvapení, "deepstateovský" manipulátor oklamal sám sebe, podcenil inteligentní Američany, Trump získal podstatně víc, než se dalo překrýt jednoduchou manipulací s korespondenčními hlasy.

3. Fáze – výkonnému reprezentantovi Deep State selhávají nervy a praecox spouští manipulaci s korespondenčním (nekontrolovatelným) hlasováním v mnohem větším rozsahu, než bylo plánováno, opticky mění výsledek.

4. Fáze – ukazují se ve velkém rozsahu přehmaty a manipulace, do očí bijící, které nelze ututlat.

5. Fáze – (nyní) střet eskaluje v mediální mezinárodní, zpravodajské, právní, mocenské oblasti; do hry jsou vtahovány masy.

6. Fáze? – Hlavně poučení pro normální lidi a důležité pochopení reality současného světa, který má jiné problémy

Radim Valenčík
Vysokoškolský učitel - Vysoká škola finanční a správní, první soukromá ekonomická univerzita http://radimvalencik.pise.cz/

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Radim Valenčík

Reakci na Zbyňka Fialu píšu s určitými rozpaky. Nerad bych ho přiměl k dalšímu požívání. Ale bdělému pozorovateli přece nemohlo ujít, že celé Trumpovo prezidentování bylo od počátku naplněno (možná až „přeplněno“) bojem mezi ním a Deep State, tedy tím, co  by se dalo přesněji označit za „jádro současné globální moci“. To jsem popsal v širším kontextu jeho „fungování“ před více než dvěma a půl roky, viz:

https://radimvalencik.pise.cz/4432-pred-jihlavou-o-degeneraci-soucasne-moci.html

Doporučuji zejména část IV., V. a V. (je to krátké a lze to přestát i bez panáka).

 

zbynek-fiala

Tato úvaha je postavena na dvou předpokladech:

1) Volby v USA lze snadno zmanipulovat.

2) Jedna strana může všechno, druhá strana je bezbranná. 

Pak je ovšem záhada, když to všichni vidí, že to tak snadno prochází. Znamená to, že všechno v USA je totálně cinknuté? To by nebylo hezké. A jak si v tomhle mohou vrznout Rusové nebo Číňané, kteří by si taky rádi zamanipulovali? Nebo to "deep state" dělá jenom proto, aby uhájil americkou manipulační suverenitu?

Jsem zmaten, jdu požít.