Kyjev přiznává! Mohli jsme boeing sestřelit v průběhu probíhajícího cvičení

holandsko přílet obětí
25.7.2014 11:37
Malajsijský boeing mohl být sestřelen během cvičení ukrajinské protivzdušné obrany, řekl představitel jednoho z ukrajinských silových rezortů. Podle jeho slov se 17. července konalo cvičení odpálení raket. Chyba mohla být příčinou tragédie. Podobně Ukrajinci sestřelili v roce 2001 letadlo se 78 osobami na palubě.

Zdroj sdělil, že velitel 156. protivzdušného pluku dostal za úkol nacvičit nasazení rakety Buk M1. Dodal, že se reálné odpálení rakety konat nemělo, nehledě na to, že velitelé dostali speciální klíče, které to umožňovaly. Zdroj sdělil, že se vyšetřování mimořádné události věnují příslušníci SBU, a že v den havárie večer odvezli velitele baterie s posádkou. Uvádí to portál Hlas Ruska. Připomeňme, že v roce 2001 Ukrajina sestřelila raketou civilní letoun Tu-154 se 78 lidmi na palubě. Nejdříve velení Černomořské flotily sestřelení přiznalo, ale ministerstvo obrany v Kyjevě jeho slova kategoricky popřelo. S doznáním pod tíhou ruských argumentů tehdy nakonec vystoupil tajemník ukrajinské Bezpečnostní rady Jevhen Marčuk. Řekl, že "zkázu letounu zavinil nechtěný zásah raketou S-200 při vojenských manévrech ukrajinských protileteckých sil".Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

Ještě dovětek.

  Různých verzí ö pádu předmětného letounu se vyrojilo doslova ,,něurekom“. Kolik takových odhadů se vlastně ještě vyrojí.  Faktem však zůstává, že řádné vyšetřování této neblahé události zřejmě neprobíhá a tudíž ani neproběhne. O tom nás ostatně informují i  vysoce manipulativní hromadné sdělovací prostředky zdejšího Kocourkova včetně především havlo i babišoidních.