Zprávy o leteckém mostu Lufthansy za Sputnikem

domodedovo lufthansa
3.3.2021 17:52
Německá letecká společnost Lufthansa plánuje na moskevském letišti Domodědovo zajistit exkluzivní „Corona Lounge“ pro bohaté zájemce, kteří budou létat do ruského hlavního města a očkovat se vakcínou Sputnik V, a to bez opuštění tranzitního prostoru. Píše o tom portál „bne IntelliNews“. Následné sdělení Lufthansy však uvádí, že již dnes je na letišti v provozu očkovací centrum pro ruské a zahraniční občany s povolením k pobytu.

Movití Němci se zájmem o očkování proti Covid-19 a nespadající do v současnosti očkovaných kategorií, hledají přístup k ruské vakcíně, kterou britský lékařský časopis The Lancet na počátku února prohlásil za bezpečnou a vysoce účinnou. Této vakcíny se ostatně v diskusích dožaduje velké množství Němců.

„Letiště Moskva Domodědovo má  v příletovém tranzitním prostoru místo všeobecného očkování. Toto očkovací středisko je otevřeno pro zaměstnance letiště, ruské občany a cizince s povolením k pobytu v Rusku. V současné době v moskevském Domodědovu není salónek společnosti Lufthansa. Mluvčí společnosti odkázal novináře „bne IntelliNews“ s dalšími dotazy ohledně tohoto střediska na vedení moskevského letiště.

Podle portálu se nyní blíží k závěru jednání společnosti Lufthansa s ruským ministerstvem zahraničí o zřízení pravidelné linky mezi frankfurtským letištěm a moskevským Domodědovem, druhým největším letištěm Moskvy. Existují prý rovněž plány na rozšíření letového vakcinačního programu na lety z Curychu a Vídně a jiných destinací, kde je poptávka po očkování. Provoz Lufthansy je nyní téměř úplně uzemněn pandemií Covid-19, očkovací lety by tedy byly dobrým komerčním příspěvkem.  Portál také připojuje, že na očkovacím leteckém mostu by se nepodílela ruská letecká společnost Aeroflot , protože její podíl by nebyl komerčně výhodný, když ruský dopravce by dvakrát vyletěl z Moskvy s prázdnými letadly.

Náklady na balíček očkovací turistiky, který by zahrnoval dva zpáteční lety do Moskvy, by podle zdroje „bne IntelliNews“ činily přibližně 1 000 eur. Sputnik stojí jen 10 $ za jednu dávku, což z něj činí jednu z nejdostupnějších vakcín na světě.

Připomeňme, že německá kancléřka Angela Merkelová hovořila s ruským prezidentem Putinem nejen na téma možnosti dodávek Sputniku V, ale i možného vybudování výrobního závodu na tuto vakcínu v Německu. Portál upozorňuje na v současnosti problémové očkování proti Covid-19 v Německu, což je způsobeno i velkou skepsí a obezřetností ohledně účinnosti vakcíny AstraZeneca. Ostatně odmítla ji i kancléřka Merkelová s odůvodněním, že je starší 65 let. Někteří komentátoři naznačují, že pomalé a zpackané očkování může poškodit dědictví Angely Merkelové, která po 15 letech na postu spolkové kancléřky letos v září odstoupí.

 

 

 Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.