Nehammer: Nord Stream 2 dá Evropě bezpečnost dodávek

nord stream 2
14.12.2021 13:16
Nový rakouský kancléř Karl Nehammer pokračuje v pozici svých předchůdců vůči planovodu Nord Stream. V rozhovoru pro německý list Welt vyjádřil očekávání, že Nord Stream 2 bude brzy funkční, jak bylo plánováno.

Kancléř  poznamenal, že ačkoli se země Evropské unie snaží přejít na obnovitelné zdroje energie, stále potřebují zemní plyn a ropu. Následující dvě linie plynovodu na dně Baltského moře označil za příklad diverzifikace zdrojů dodávek první suroviny. Jak Nehammer zhodnotil, Nord Stream 2   je důležitý projekt, který dává Evropské unii bezpečnost dodávek energie."

Postavil se také proti tomu, aby byl plynovod spojován s dalšími problémy. „Nemyslím si, že by spuštění Nord Streamu 2 mělo být spojováno s chováním Rusů na Ukrajině. Tímto způsobem   Evropská unie ublíží jen sama sobě“.  Nehammer řekl, že otázka Nord Stream 2 „by neměla být používána jako prostředek k vyvíjení tlaku na Moskvu“.

Jak ovšem dodal: „Je jasné, že násilí nikdy nemůže být politickým opatřením a že jakékoli porušení mezinárodního práva, jak se stalo v minulosti, bude mít následky. To znamená, že musí být respektovány zájmy Ukrajiny jako tranzitní země.Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.