Německo: Provokatéři kontrarozvědky na sociálních sítích
Spolkový úřad pro ochranu ústavy (BfV), německá kontrarozvědka, tvrdí, že ke shromažďování informací jsou nezbytné účty. Kritici věří, že takové aktivity mohou aktivně podporovat a podněcovat násilí, poznamenal deník Süddeutsche Zeitung v polovině září. Údaje deníku naznačují, že vláda od roku 2019 značně investovala do „virtuálních agentů“.
BfV tvrdí, že agenti manipulující s falešnými účty musí hrát na „pravicového radikála“. Jde o to získat důvěru skutečných extremistů. Za tímto účelem sami virtuální agenti „šíří propagandu a zapojují se do zločinů“, včetně podněcování k nenávisti.
Süddeutsche Zeitung zdůrazňuje, že mnoho lidí, kteří se stali obětí tohoto typu zločinu na internetu, by se pravděpodobně divilo, kdyby věděli, že jde o provokaci německých zpravodajských služeb. „Abyste byli skutečně důvěryhodní, nestačí sdílet nebo lajkovat to, co říkají ostatní, musíte také sami učinit prohlášení. To znamená, že agenti také zastrašují a agitují,“ citovaly noviny zdroj z německé kontrarozvědky.
Süddeutsche Zeitung poukazuje na to, že existuje tolik falešných účtů, které kontrarozvědka spravuje, že je potřeba celostátní dohoda, aby se agenti nesledovali vzájemně.


















Komentáře
Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.