Orbán si vybral čínskou vakcínu Sinopharm

orban kossuth
29.1.2021 14:55
Začátkem příštího týdne začne v Maďarsku nová fáze očkování proti Covidu,“ uvedl dnes ve svém pravidelném vystoupení ve vysílání veřejnoprávního Kossuth Radio maďarský premiér Viktor Orbán.

Premiér vyjádřil pochyby ohledně dodávek vakcíny proti Covid-19 od Evropské unie, je prý proto důležité mít možnost nakupovat očkovací látky, které byly vyzkoušeny jinde a osvědčily se. Řekl, že takové vakcíny budou ovšem testovány také maďarskými úřady. To se týká i čínské vakcíny Sinopharm, její dodávky v počáteční fázi asi milionu dávek byly již oznámeny. Sinopharmem se ostatně chce podle dnešních slov nechat očkovat i Viktor Orbán. „Pokud budu mít na výběr, vyberu si čínskou vakcínu. Té věřím, protože Čína má v této oblasti značné zkušenosti,“ řekl premiér.

Maďarsko viní Evropskou unii ze selhání při dodávkách vakcíny a obrací pozornost na jiné dodavatele. Již dříve získalo také ruský Sputnik V a předpokládají se i další dodávky. Viktor Orbán připojil také slova o zkušenostech sousedního Srbska, kde úspěšně používají ruský Sputnik i čínskou vakcínu.

 

 

 Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.