Polská tajná služba zveřejnila adresy krycích firem

abw 20
6.11.2020 11:44
Polská tajná služba (Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego - ABW, Agentura pro vnitřní bezpečnost) při vyhlášení výběrového řízení na dodavatele elektrické energie zveřejnila všechny adresy, na které měla být elektřina dodávána. Deník "Super Express" informoval, že v dokumentech byly zveřejněny nejen adresy poboček ABW, ale i adresy krycích firem, „civilních“ organizací, které jsou fasádou pro činnost kontrarozvědky.

ABW se pro deník  Super Express vyjádřila, že výběrové řízení probíhalo přesně v souladu se zákonem o veřejném zadávání. Uvedla také, že uvedení důkladné lokalizace objektů mělo výběrové řízení zjednodušit a zrychlit. Uvedla také, že Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego disponuje mnoha objekty, jichž lokalizace není – bez podstatných důvodů – sdělována veřejnosti.

Bývalý šéf ABW plukovník Grzegorz Małecki deníku, že důsledky tohoto pochybení mohou být pro pracovníky takových  krycích institucí k pláči,  zveřejnění adres je cennou informací pro všechny zahraniční rozvědky.  Skutečnost, že kontrarozvědka seznam odběrných míst elektřiny ze svých internetových stránek po zjištění, co vlastně zveřejnila stáhla, škody zjevně nenapravuje. Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.