Prezident Vučić: Nezměníme názor na agresi NATO

nato agrese
15.10.2020 12:37
Srbsko nikdy nevstoupí do NATO a ani jiné vojenské struktury. Bude samostatným, nezávislým a svobodným státem, který je věrný politice vojenské neutrality,“ řekl včera srbský prezident Aleksandar Vučić v rozhovoru pro agenturu TASS. Podle Vučiće Srbsko prý také - i v případě nátlaku -- nepřistoupí k protiruským sankcím.

Prezident v rozhovoru vyjádřil naději, že po zlepšení politických podmínek Srbsko se bude opět účastnit společně s Ruskem a Běloruskem vojenských cvičení Slovanské bratrství. Připomeňme, že Srbsko se nezúčastnilo nedávných manévrů v Bělorusku. Vučić řekl, že Srbsko se stahuje na půl roku ze všech vojenských manévrů na půl roku. Týká se to i manévrů NATO, které se měly konat v Srbsku. V jistém momentu byl tlak ze strany Evropské unie „tak velký, že pro zachování vojenské neutrality jsme byli donuceni přijmout takové rozhodnutí,“ dodal srbský prezident. Aleksandar Vučić v rozhovoru rovněž prohlásil, že Srbsko nezmění svůj názor na agresi NATO v roce 1999 ani v případě přislíbené pomoci USA při nové výstavbě budov, které byly v Bělehradě zničeny při bombardování. Srbsko prý také bude společně s Ruskem bojovat o historickou pravdu a proti falšování historie II. světové války. „To vítězství je pro nás velkým vítězstvím, stejně jako pro ruský národ,“ říká pro TASS Vučić. Boj a vítězství nad fašismem nesmí být zapomenut a dodává, že Bělehrad bude vystupovat proti falšování a přepisování historie.

 

Ilustrační foto: Tablo některých dětí zabitých agresory v roce 1999. Připomínka při příležitosti 20. výročí agrese.Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.