Proč byly v blízkosti havarovaného malajsijského Boeingu ukrajinské stíhačky?

boeing
17.7.2014 22:07
Malajsijský letoun s 295 lidmi na palubě se dnes zřítil na Ukrajině asi 40 kilometrů od hranice s Ruskem. Letěl nad územím, na kterém probíhají boje mezi bojovníky Luhanské a Doněcké lidové republiky s příslušníky kyjevských ozbrojených sil. Podle agentury Interfax Boeing 777 s 280 pasažéry a 15 členy posádky na palubě 50 kilometrů před vstupem do ruského vzdušného prostoru Ruské federace začal neočekávaně klesat. Nalezen byl v plamenech ještě na území Ukrajiny.

Několik minut před havárií byla nedaleko malajského Boeingu zaznamenána ukrajinská vojenská letadla. Napsal to na svém účtu v Twitteru španělský dispečer, který let doprovázel. Podle jeho slov, vojenská letadla prolétala vedle Boeingu 777 jen tři minuty před tím, než zmizel z radarů. „Když Boeing jednoduše zmizel z radarů, tak nám kyjevské úřady oznámily, že havaroval. Jak se to mohly dovědět tak rychle?“, píše Carlos ve svém mikroblogu. Agentura Interfax jako první uvedla, že letoun byl sestřelen, vláda v Kyjevě začala obviňovat doněcké „teroristy. Ti však podle všeho – na rozdíl od Kyjeva – raketami s patřičným doletem nedisponují.

Připomeňme, že prakticky nedávno zmizelo letadlo stejných aerolinek a dodnes letoun nebyl nalezen a příčinách jeho zmizení se jen spekuluje..Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.