Rekordní pololetí v obchodu Německa a Ruska

germany russia hand
5.8.2022 13:54
Navzdory sankcím příjem Ruska z obchodu s Německem stále roste, uvedl ve čtvrtek komentář na portálu deníku „Die Welt“. List přiznává, že ruský prezident Vladimir Putin nebyl stlačen, přinejmenším v současnosti, na kolena.

Podle nejnovějších údajů německého Federálního statistického úřadu, jen v červnu do Ruska od německých zákazníků odešlo 3,5 miliardy euro. Znamená to nárůst o 5 procent oproti květnu. Oproti květnu 2021 je růst ještě vyšší, jde o 39 procent růstu. A to navzdory sankcím a konfliktu na Ukrajině.

Za první pololetí letošního roku byly ruské příjmy z prodeje zboží do Německa 22,6 miliardy euro, což je více, než byl dosud rekordní rok 2012. Ruské zisky vyplývají zejména z cenových změn, v tunách byl totiž německý import oproti loňskému roku nižší o 30 procent.

Např. relace méně plynu za více peněz má ještě jeden a pro Rusko nikoliv negativní dopad. Menší prodané objemy znamenají, že více nevydobytého plynu zůstane v ložiscích. Je možné ho ponechat na prodej později, aby ještě více miliard plynulo z Německa na ruské účty, uvádí „Welt”.Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.