Rozhovor Schrödera, mluvil s Putinem

obrazek
3.8.2022 11:27
Bývalý německý kancléř a předseda SPD Gerhard Schröder se v dnes zveřejněném rozhovoru pro německý časopis Stern vyslovil pro co nejrychlejší zprovoznění plynovodu Nord Stream 2 kvůli snížení finančního zatížení Evropanů. „Mnoha lidem, kteří musí už nyní počítat každý cent, bude ještě hůř. A pak se budou lidé v Německu ptát: proč vůbec máme být bez plynu z plynovodu Nord Stream 2? Proč?“ dodal ex-kancléř.

Schröder v minulých dnech navštívil Moskvu, kde byl zaznamenán reportérem televize „ntv“ a když se ho zeptal, co tam dělá, řekl: "Na dovolené." Schröder to prý myslel jako vtip. Dnes ale přiznává tušené slovy: Ano, minulý týden jsem se setkal s Vladimirem Putinem.

"Dobrou zprávou je, že Kreml chce jednat o řešení," řekl Schröder  Sternu v rozhovoru. Ruská invaze je podle něho chybou, ale konflikt prý lze vyřešit. Ukrajina by se měla vzdát svých nároků na Krym i svých aspirací v NATO, řekl Schröder. Východní region Donbasu by měl podle jeho slov zůstat součástí Ukrajiny, i když by tamní ruská menšina měla dostat zvláštní práva, dodal.

Obě strany by měly udělat ústupky, řekl Gerhard Schröder a naznačil, že Turecko by mohlo hrát roli zprostředkovatele.

 

Ilustrační foto

 

 

 Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.