Spiegel: Scholz odmítl pozvání od Bidena

scholz 21
21.1.2022 23:13
Německý týdeník Der Spiegel přišel dnes s tvrzením, že německý kancléř Olaf Scholz nenašel volný termín pro setkání s americkým prezidentem Joe Bidenem. Bílý dům navrhl šéfovi německé vlády schůzku k projednání akcí v souvislosti se situací kolem Ukrajiny.

Kancléř  Scholz odmítl pozvání  Bidena na návštěvu Washingtonu v blízké budoucnosti s odůvodněním, že má naplánovaná další setkání, napsal dnes   Der Spiegel.  Scholz neměl přijmout pozvání mj kvůli cestě do Madridu a také snaze ukázat, že je přítomen v boji s pandemií COVID-19.

Američané chtěli se Scholzem mluvit o koordinaci akcí v souvislosti s hrozbou války na Ukrajině. Pokud by Scholz odletěl do USA, byla by to jeho první návštěva země jako šéfa německé vlády.   Obě strany nyní hledají vhodný pozdější termín schůzky. Je prý šance, že se tak stane do poloviny února.

Mluvčí německé vlády odmítl zprávy Spiegelu komentovat.

Spiegel komentuje, že je  těžko uvěřitelné, že Olaf Scholz si nenašel čas na setkání s Bidenem tváří v tvář „největší hrozbě od konce studené války“, jak nazvala hromadění ruských jednotek poblíž ukrajinské  hranice.Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.