V Moskvě přejmenovali prostor před velvyslanectvím USA

moskva velvyslanectvi usa
23.6.2022 12:24
Moskevské úřady ve středu oznámily, že se rozhodly pojmenovat prostranství před areálem budov amerického velvyslanectví v Moskvě jako Náměstí Doněcké lidové republiky. „Nyní je diplomatická mise na adrese: Ruská federace, Moskva, Presněnský rajón, náměstí Doněcké lidové republiky, dům 1, budovy 1-9. Dřívější adresy stránek byly zrušeny,“ uvedly v prohlášení moskevské úřady.

S iniciativou pojmenovat náměstí přišli poslanci Moskevské státní dumy. Bylo navrženo několik jmen, o kterých by se mohlo hlasovat na speciální platformě „Aktivní občan“. Hlasování se zúčastnilo 278 684 lidí. Vítězný návrh získal 44,69 % hlasů. Druhý nejoblíbenější návrh byl Náměstí obránců Donbasu – získal 31,54 % hlasů.

Moskevské úřady oznámily, že na mapě Moskvy se objeví i název druhé republiky na Donbasu - Luhanská lidová republika.

Připomeňme, že washingtonské úřady v roce 2018 pojmenovaly náměstí naproti ruské ambasádě v USA po Borisi Němcovovi. Ke změně jména došlo ke třetímu výročí vraždy tohoto politika.

V roce 2020 také pražská radnice po Němcovovi pojmenovala náměstí u ruské ambasády. Aby na tuto adresu nedocházela korespondence, velvyslanectví změnilo adresu pro poštovní služby. Za tímto účelem si Rusové vybrali svůj konzulát v Praze, který se nachází v jiné ulici. Po zahájení ozbrojeného konfliktu v Praze byla ulice u ruského velvyslanectví přejmenována na Ukrajinských hrdinů.

 Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.