Vučić: Za nepokoji v Kazachstánu stojí zahraniční zpravodajské služby

vucic
7.1.2022 11:23
Srbský prezident Aleksandar Vučić v rozhovoru s novináři řekl, že za masovými nepokoji v Kazachstánu stojí zahraniční zpravodajské služby. Uvedl to v souvislosti s děním na domácí politické scéně.

Vučić komentoval prohlášení srbských oligarchů o jejich brzkém vítězství v prezidentských volbách 3. dubna: „Nemyslím si, že by měli naději porazit kandidáta, který volá po prosperitě Srbska. Nejsou dostatečně hloupí a neinformovaní, vědí, že naši lidé oceňují dosažený pokrok a vědí, co si lidé myslí. Říkají to, protože si myslí, že někdo, kdo má hodně peněz, je v Srbsku dotlačí, aby v této zemi vyvolali nepokoje. Děje se to v Kazachstánu, kde dojde ke stovkám či tisícům mrtvých, v zemi drancované po mnoho let, kde zasahovaly zahraniční služby různých hlavních sil. Pravděpodobně chtějí, aby se totéž stalo v Srbsku,“ domnívá se srbský prezident.

Zahraniční vliv potvrzuje i dnešní prohlášení kazašského prezidenta  Kasyma-Žomarta Tokajeva, že Kazachstán měl co do činění i s místními i zahraničními teroristy.

 

Ilustrační foto: A. VučićKomentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.