Vyvolá Ukrajina válku o Donbas? Bude to její konec

ukrajinska armada
8.4.2021 18:29
Zástupce vedoucího administrativy ruského prezidenta Dmitrij Kozak prohlásil, že Moskvě nezůstane lhostejný vývoj na Donbasu. Kozak komentoval koncentraci ukrajinských sil na frontové linii na Donbasu a ruské síly poblíž Ukrajiny.

"Dnes to vše závisí na rozsahu požáru." Pokud tam bude   Srebrenica, budeme zjevně nuceni se bránit, “uvedl Kozak, kterého dnes citoval ukrajinský portál Korrespondent.net. Ruský politik tak připomenul největším  válečný  zločin  během konfliktu v bývalé Jugoslávii, což naznačuje, že ukrajinské jednotky by mohly takové zločiny spáchat v oblasti   lidových republik na Donbasu.

Státní úředník blízký Vladimiru Putinovi, který je v jeho administrativě odpovědný za záležitosti Donbasu, rovněž uvedl, že  vojáci jednotek na Donbasu „jsou již v boji dostatečně otužilí a jsou schopni útoku odolat, ale vše záleží na druhé straně“. Kozak prohlásil, že  eskalace ozbrojených operací na Donbasu Ukrajinou bude počátkem jejího konce.

Kozak   rovněž uvedl, že Rusko je připraveno zahájit jednání - „Ukrajina se bojí odhalit svou rozporuplnost. Bojí se mluvit na veřejnosti. Nabídli jsme otevřenost a vysílání, aby každý pochopil, o co jde. Nechte otevřené písemné dokumenty. “

 

 Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.