Bandera bude oslavován, rozhodli ukrajinští poslanci

bandera v nazi uniformě
19.12.2018 10:55
Ukrajinský parlament včera schválil seznam výročí v roce 2019, která mají být slavnostně připomínána. Je mezi nimi i 110. výročí narození Stepana Bandery.

Pro přijetí seznamu hlasovalo 232 poslanců, proti bylo 9 a nikdo se nezdržel. Hlasování se vyhlo 92 poslanců, kteří byli v jednací síni. Rada Lvovského obvodu již minulý týden vyhlásila rok 2019 „Rokem Stepana Bandery a Organizace  ukrajinských nacionalistů.“  Kromě výročí narození   Bandery (narozen 1. ledna 1909) se  připomíná také  90. výročí   vzniku Organizace ukrajinských nacionalistů.  Toto odsoudil izraelský velvyslanec v Kyjevě Joel Lion slovy, že „Ukrajina nesmí zapomenout na zločiny spáchané na ukrajinských Židech a nesmí žádným způsobem oslavovat  zločince, kteří tyto zločiny spáchali.“

 

Na snímku S. Bandera uprostřed.

 

 

 

 

 Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

Trochu to doplním.

Já bych s dovolením jen něco přidal.. Aniž bych se Stepana Bandery jakkoliv zastával, tak tvrdím, že mezi ukrajinskými nacistickými "šohaji" byli větší borci.

Příčinou bylo to, že se Bandera účastnil atentátu na představitele  tehdejší polské "verchušky", která v časovém mezidobí (těsně před nástupem Němců na SSSR) panovala na severozápadní Ukrajině. Po původním rozsudku trestu smrti byl Bandera umístěn do fešáckého kriminálu. Bylo to od Němců dost prozřetelé.

Němci neměli zájem se s Ukrajinskými fašisty dělit o válečnou kořist a z počátku s nimi nechtěli jakkoliv spolupracovat. A pohrdali jimi. Byli přesvědčeni (a počáteční úspěchy tomu naznačlovaly), že ty Sověty zvládnou sami a to hodně rychle.  Takže Bandera byl takovou konzervou na horší časy.

A snaživí ukrajinští fašisté  byli využívání do takřka sebevražedných akcí s cílem brzdit postupující Rudou armádu. Dokonce si myslím, že určité "promo" udělala tzv. Banderovcům i česká kinematografie. Bylo to v době, kdy mladí a nezkušení slovenští a čeští vojáci byli postaveni proti utíkajícím "banderovcům" (jak byli ve zkratce nazýváni). Utíkali do západní zóny Německa. Do Rakouska (kam by to měli blíž) nemohli, tam již byla okupační zóna SSSR).

Když pojedete po severozápadní Ukrajině, najdete tam plno nových pomníků, které jsou věnovány desítkám dalších ukrajinských fašistů. Bruselu vadí pověstný křivý banán, ale fašismus ne.

klokan

Úvaha.

   Jako mor nebo-li černá smrt ve své bubonické i pneumonické podobě opět celosvětově vystrkuje růžky, zejména a samozřejmě, jakož především pak na jižní zemské polokouli, loni myslím epidemií na ostrově Madagaskaru, tak v přeneseném slovy smyslu také mor fašismu, nám doslova vzkvétá i ve Střední Evropě. Ve vyhrocené formě pak v západní části Ukrajiny. Dračí semena z této doslova čertovké setby začínají pochopitelně klíčit i u nás. Tu se objeví další vydání Mein Kampfu, tu v hojné míře vydávané memoáry nacistických generálu, tu srovnávání Stalina s Hitlerem, tu hrnečky s podobiznami nacistických pohlaváru a můžeme snad tušit stín, že vskrytu se snad již formují polofašistické bojůvky ? Často se nám nyní zjevuje i lidská tvář jednoho z prvních průkopníků fašismu diktátora Benita Amilcare Andrea Mussoliniho. I v principech společenských systémů se nám dle anologie uplatní tu a tam i poučky z vědy matematické třeby teorie pravděpodobnosti a  teorie množin, včetně jejich průniků. Z historie nám utkvělo v paměti, že průnik množin fašismu s koorporativismem bývá více než značný. Nelze neslyšet volání jisté části našich občanů po nutnosti zavedení vlády silné ruky, sílící rasistické tendence mezi obyvatelstvem a vlastně jsme od roku 2011 svědky implantace vlády ANOfertně korporátních odborníků do politiky, kde tito na slovo vzatí, nahrádí veskrze zkorumpované a zřejmě přeživší se. Našimi vládnoucími a jejich na penězích též závislých mopslících býváme strašeni především Ruskem a Čínou, podhoubí fašismu pak pochopitelně úspěšně raší až bují, včetně vzmáhajícího se autoritářství. V parlamentu se jen kecá za to my ANO makáme a budeme nakonec i stát řídit jako firmu. Co pak zbyde na nás, kteří nechceme být na povel očipovanými zaměstnanci ANO fertu? Takže to, že lidstvo i u nás bývá nepoučitelné není toliko pravděpodobné, ale téměř jisté, jako to, že ještě stojí základy takových podniků jako Auschwitz, Birkenau, Buchenwald a mnoha podobných, pro nepřizpusobivé a nepřevychovatelné elementy.

paysan

A co na to EU?

Tohle "demokratům" z EU a i těm našim liberálním demokratům, včetně "slavného" vedení ČSSD zjevně nevadí? Čekám odsuzující reakce a proč ne i nějakou tu formu sankcí a ne další tranše MMF, či EB!!!