Hrdinná policie a zločinní squatteři

pomáhat a chránit
8.6.2014 12:44
Včera přinesly sdělovací prostředky informaci, že skupinka pěti členů squatterské iniciativy Obsaď a žij v sobotu 7. 6. asi na dvě tři hodiny obsadila dům v ulici Hálkova 7 v centru Prahy. Squatteři tak chtěli upozornit na údajné spekulace s nemovitostmi.

Ohavný a odpudivý čin squatterů (jak to, že si dovolí na pár hodin „nastěhovat“ se do prázdného domu, že!), který je mimořádně společensky nebezpečný (takové akce squatterů přece rozvracejí občanskou společnost; naopak tunely jako třeba ProMoPro, Blanka a jiné ji upevňují, viďte!), tedy tento společensky mimořádně nebezpečný čin byl po zásluze na místě potrestán: Osm policejních těžkooděnců a dvě desítky dalších policistů lehkooděnců správně použily proti pěti squatterům donucovací prostředky – squatteři se přece dopustili mimořádně společensky nebezpečného činu: dovolili si tou akcí upozornit na praktiky firem, které skupují v Praze domy, z obydlených domů vystěhovávají nájemníky a domy nechávají prázdné. S takovými kverulanty (squattery) se přece musí zatočit! Dokonce si uvedená squatterská iniciativa Obsaď a žij dovolila mít vlastní názor; ve vydaném prohlášení napsala: „Bydlení považujeme za základní lidské právo. Domy mají být na bydlení, ne pro soukromé zisky pochybných spekulantů.“

Neskutečně drzí občané. Ti squatteři. A ještě si v tom prohlášení dovolili tvrdit, že „firmy bez konkrétních majitelů vlastnící opuštěné domy jsou často vzájemně propojené, po dobu své existence dlouhodobě vykazují finanční ztráty a žádné zisky, takže neplatí žádné daně z příjmu. Obchodní společnosti mají často název podle adres nemovitostí, což prý umožňuje, aby se prodávaly firmy a podíly ve firmách, a nikoli nemovitosti samotné, čímž se spekulanti vyhýbají placení daní z prodeje a převodu nemovitostí.“

Jak nechutná lež. Jak od squatterů troufalé! A neobčanské! Vždyť všichni víme, že tomu tak není, viďte!

Je potřeba mimořádně ocenit, nejlépe finančně i morálně (tedy zvláštní odměnou a vyznamenáním) hrdinství tří desítek zasahujících policistů a zejména pak jejich velitelů: Tak je to správné! Pošlete policejní těžkooděnce na drzé squattery, kteří mají v ruce pár nafukovacích balónků a několik transparentů – jsou to nebezpečná a nemorální individua rozkládající naši společnost!

Jsem opravdu rád, že česká policie, kterou platím ze svých daní, je tak hrdinná. Vím, že mé daně, z nichž je policie placena, jdou na správnou věc. Že mé daně jsou skutečně efektivně a skvěle využívány. Chápu totiž, že rozplétat z trestněprávního hlediska kauzy tunelování, daňových úniků a dalších závažných trestných činů je velmi jednoduché – na to stačí dva tři lehkooděnci v kanceláři; na pět squatterů s balónky v ruce jsou potřeba tři desítky těžko- a lehkooděnců (a ještě pár hasičů). Jsem rád, že mé bezpečí chrání tato hrdinná policie.

A vůbec – proč by se policie nebo snad někdo jiný měl zabývat tím, že třeba ti drzí a nevychovaní squatteři mají pravdu, že!

Jako občana mne přece neohrožují zločinci, třeba daňoví malverzanti, nýbrž ti, kteří na něco takového poukazují. Co se mají nějací squatteři něčím takovým zabývat – ať si hledí svého!

A tak spolu s Josefem Švejkem směrem k hrdinné policii tohoto státu volám: „Dejte jim přes držku!“ A pevně doufám, že uvedený sociálně nebezpečný, ohavný a odpudivý čin squatterů bude dále přísně řešen – když ne u soudu, tak alespoň v přestupkovém řízení; a opět za moje daně, protože soudy i úředníky platím také ze svých daní.

Jsem nesmírně rád, že policie se řídí maximou z filmu Limonádový Joe aneb Koňská opera, a hájí zákon, ať je jakýkoli. Vím, že mé daně jdou na správnou věc. Mohu klidně spát.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Vladimír Štingl

Pane Pelci, dobrý večer. Zajímavé, poučné a jednoznačně k věci daného problému. Z mého pohledu to vnímám jako elementární pohled na zákony, i když někdy naprosto ubohé a občas na hranici zločinnosti, které některé skupiny a společenství jednoznačně nehodlají respektovat, natož dodržovat. Přitom se jedná o základní lidskou slušnost k druhým, k jejich majetku a zcela jistě k základním pravidlům soužití.

Měl jsem možnost "diskutovat" se zde vystupujícím komentátorem blogu J. Paroubka, který "vzpomínal" na mecheche uspořádané mimo jakákoliv základní pravidla partou lidí, kteří se chtěli "bavit" na dálnici zablokováním provozu a následně "valchováním" cizího nepronajatého pozemku. O.K. Má to svá rizika a mladí do toho šli..... Následně, když zasáhla policie, dle mého názoru naprosto správně a pár "rozjařených" zvalchovala tak z toho bylo pravicové "divadlo". Evidentně ÚČELOVĚ ZINSCENOVANÉ právě proti J. Paroubkovi a socanům, zjevně i ZAPLACENÉ stejně jako bylo házení vajíček před volbami za halasného potlesku šmejda langeříka......

A ještě dnes se objeví exot, který "radí" J. Paroubkovi, aby si před volbami do europarlamentu na hlavu "nasypal" popel, omluvil se, odškodnil parchanty, kteří nemají ani základní formu chování, vztahu k druhým a jejich majetku, kteří prostě porušili, když ne zákon, tak pravidla lidského soužití a ohleduplnosti. JDE O VYTVÁŘENÍ UMĚLÝCH ÚMYSLNÝCH PROBLÉMŮ A JEJICH ROZDMÝCHÁVÁNÍ mezi "řadovými" občany. A to je ten základní princip ODVÁDĚNÍ POZORNOSTI od toho svinstva, které se zde 24 let neustále prohlubuje... Lezeš kam nemáš, porušuješ co nemáš, nemáš základní principy vztahu k druhým? Tak co s tebou....? Je to jako ničení tramvají, prasárny sprejerů, "úpravy" semaforů, natírání památníků na růžovo....... Prasárna, neúcta, primitivismus nejhoršího ražení. Můj názor: byl jsem také mladý a blbý, dělal jsem spoustu pitomostí, ale nikdy to nesouviselo s ubližováním druhým a poškozováním cizího majetku. Dostal jsem "přes držku" a fungovalo to i díky tomu, že jsem se nejen poučil, ale i pochopil.

Bez pardono, "zmydlit", veškeré škody a náklady na "sundání ze střech" do haléře zaplatit. Copak jsme v Súdánu nebo Ruanda u...... Není to o tvrdé ruce, ale o prostoru pro "právo" (i když často naprosto zhovadilé, ale uvedeného se tento případ dementních zločinných zákonů netýká....) na nenarušování běžného života nezúčastněných......

Velice aktuální pro mnohé a to, co se dnes odehrává a je stále zneužíváno k hysterií proti "nepohodlným" - jako byl J. Paroubek, L. Husák a nyní zase jiné vybrané "kusy" - persony non grata...., které určují "loutkovodiči". Šílená manipulace šílených mutantů..........

TAKŽE, Z KTERÉHO ÚHLU POHLEDU SE NA PROBLÉM DÍVAT? ODVÁDĚNÍ POZORNOSTI.....??????? NEBO: "SE MNOU PŘICHÁZÍ ZÁKON"...........??? NEBO "CHUDÁCI SQUATTEŘI".....? NEBO: "FAŠOUNSKÉ METODY NAŠÍ POLICIE......???    Není to náhodou lehce zinscenované divadlo? Co vlastně je a co není podstatné pro náš život - myslím nás "plebsu"??? Že by "chléb a HRY"????


"Začarovaný kruh" - má skutečně pouhých 360°???

 

Zdravím Vás.

stvan

Ano, je to odpudivý zločin. Kdyby dům v devadesátých letech zprivatizovali a přes bílé koně za něj nezaplatili, tak by to bylo OK.Ale tohle je fakt nebetyčná drzost :-)